Serwis Asus – naprawa grafiki, wymiana karty graficznej w laptopie.

Laptop ASUS Wymiana karty graficznej Asus Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice. Wymiana grafiki Asus Strzelin, Ząbklowice Śląskie, Kłodzko, Oleśnica, Oława. Naprawa grafiki Asus Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów. Serwis Asus Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Naprawa lub wymiana karty graficznej w laptopie Asus - Wrocław Serwis iTech:

  • Naprawa grafiki Asus G, N, Asus K, X, Asus E, V, S, Wrocław,
  • Naprawa karty graficznej Asus Transformer Wrocław - Serwis iTech,
  • Wymiana karty graficznej Asus VivoBook Wrocław,
  • Wymiana grafiki Asus ZenBook Wrocław,
  • Przegląd karty grafiki laptopa Asus Wrocław- Serwis.

Naprawa karty graficznej w laptopie Asus to zazwyczaj wymiana spoiw BGA chipsetu grafiki, a z rzadka wymiana pamięci grafiki znajdującej się obok chipsetu. W większości przypadków karta graficzna jest wmontowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem na próżno szukać kart graficznych do laptopów w przeciwieństwie do konstrukcji komputerów stacjonarnych. Natomiast zakup nowej płyty głównej do laptopa Asus jest niezwykle kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skuteczną naprawą w 90% przypadków przy której sprzęt zostaje objęty 6 miesięczna gwarancją. 10% to laptopy Asus, które były mocno eksploatowane poprzez gry, programy graficzne lub często kładzione na pościeli, poduszkach i kolanach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa bezołowiowe jaki sam chipset i kontrolery pamięci lub kontroler zasilania. Układy wymieniamy zawsze na nowe - mowa tu przede wszystkim o chipsecie grafiki. Nowy chipset zapewni nam długą i stabilną pracę laptopa Asus przy wysokich obciążeniach.

Objawami, które mogą wskazywać na uszkodzenie układu grafiki są dziwne kolory, zniekształcenia obrazu, brak możliwości uruchomienia systemu w trybie normalnym - możliwość pracy wyłącznie w trybie awaryjnym, brak obrazu na matrycy (ale słychać, jak system się uruchamia). Niejednokrotnie wentylator mocno szumi, ale nic się nie pojawia na ekranie lub laptop wyłącza się podczas obciążenia, np. w grze.

Przyczyną uszkodzeń grafiki jest zakurzenie chłodzenia pasywnego, co uniemożliwia ochłodzenie go przez wentylator, co z kolei prowadzi do podwyższonych temperatur układów procesora, chipsetu mostka, chipsetu grafiki, co prowadzi do przyspieszenia procesu zasychania past termoprzewodzących i kruszenia się termopadów. Brak odpowiedniego chłodzenia prowadzi do oddawania przez chipset grafiki temperatury w płytę główną, co prowadzi do uszkodzeń spoiw bezołowiowych.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).