Dell Serwis

Logo DellDell Inspiron 1501Wnętrze laptopa Dell InspironDell Latitude E6330Matryca Dell w obudowie po zalaniuDell XPS 15zPłyta główna Dell Studio 1558Rodzina Dell Inspiron

Serwis Dell Wrocław – naprawa laptopów i komputerów All-in-One iTech. Prowadzimy profesjonalne naprawy Dell z takimi problemami jak wyłączanie się, wysoka temperatura, uszkodzenie obudowy, co może prowadzić do braku obrazu, zasilania w laptopie. Naprawy również obejmują zdarzenia losowe jak zalanie, upadek, przy których dokonujemy konserwacji-regeneracji oraz naprawiamy płytę główną. Posiadamy na zamówienie klawiatury, zasilacze, baterie oraz matryce. Zapraszamy do Serwisu na oględziny:

 • Serwis laptopów Dell Vostro Wrocław,
 • Serwis Dell Latitude Wrocław,
 • Serwis Dell Precision Wrocław,
 • Serwis Dell Studio Wrocław,
 • Serwis laptopów Dell XPS Wrocław,
 • Serwis Dell Inspiron we Wrocławiu.

Oferta Serwisu Dell:

 • Bezpłatny przegląd i wycena naprawy laptopa Dell,
 • Gwarancja na naprawę Dell 6-24 miesięcy,
 • Bezpłatna diagnoza i wycena kosztów naprawy usterki w urządzeniach Dell przesyłana sms-em.
 • Poprawa Windows i przyśpieszenie laptopa Dell.
 • Czas naprawy od 1 do 10 dni
 • Serwis Dell Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie, Serwis Dell Kłodzko, Oleśnica, Oława. Serwis laptopów Dell Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra. Serwis Dell Wałbrzych, Zielona Góra.

Firma Dell najbardziej popularne laptopy wydała w dwóch wersjach XPS i Studio. Szczególną opieką należy otoczyć laptopy Dell z serii XPS ze względu na grzejąca się grafikę zazwyczaj zintegrowaną z płytą główną. Laptopy te trzeba czyścić, wymieniać pasty na procesorze i chipsecie graficznym oraz smarować wentylator. Bez fachowej konserwacji laptopy te się psują po około trzech latach użytkowania.

Co robić żeby zapobiec uszkodzeniu laptopa Dell:

Laptopy firmy Dell miewają problemy z wentylatorem – objawem jest głośna praca, zgrzytanie i chrobotanie, a nawet wycie. Dzieje się tak w wyniku zabrudzenia mechanizmu wentylatora kurzem lub deformacji plastiku i obudowy wentylatora (wskutek wysokich temperatur). Jeśli łopatki wentylatora nie są połamane oraz jeśli elektronika wentylatora nie jest uszkodzona, można przeprowadzić skuteczną konserwację układu chłodzenia. W laptopach Dell dostęp do wentylatora i radiatorów jest zazwyczaj utrudniony z uwagi na brak klapki w obudowie dolnej (obecnej w większości popularnych laptopów Asus, Fujitsu itp.). By dostać się do wentylatora, należy rozebrać laptop do poziomu płyty głównej. Samą płytę należy odkręcić i wyciągnąć. Przed zdjęciem radiatorów chłodzących konieczne jest spryskanie procesora, chipsetu graficznego i chipsetu mostka specjalnym preparatem, nasączającym zaschnięte pasty termoprzewodzące. Brak nasączenia może doprowadzić do uszkodzenia spoiwa chipsetów, radiator może bowiem przylegać do elektroniki niezwykle mocno.

Przestrzegamy przed przeprowadzaniem konserwacji na własną rękę! Nieumiejętne rozkręcanie laptopa grozi uszkodzeniem zacisków taśm (lub samych taśm) płyty głównej. Wspomniane wyżej problemy z demontażem poszczególnych podzespołów mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia płyty głównej wraz z obudową. Naprawa laptopa po takiej samodzielnej konserwacji potrafi być niezwykle trudna i kosztowna.

Jakie problemy mają laptopy Dell ?

W Dell Studio nad wyraz często zdarzają się problemy z zawiasami – połamana obudowa górna, wykazująca luzy klapa górna, wypadanie śrubek od spodnich mocowań zawiasów. Uważać należy na gniazda zasilania – uszkodzone styki na płycie głównej przerywają ładowanie baterii i mogą powodować zwarcia. Zniszczenia mogą wtedy rozszerzyć się do uszkodzonego gniazda zasilania i płyty głównej – elementów SMD.

Usterki w laptopie Dell. Jak je naprawić:

Laptop Dell nie włącza się, nie reaguje na włącznik?
Laptop Dell nie ma obrazu?
Laptop Dell piszczy lub wydaje krótkie sygnały?

Przyczyn może być wiele:

 • wymiana obudowy w laptopie Dell czy regenracja, naprawa obudowy - wymiana obudowy jest kosztowna, bowiem przy uszkodzeniu zawiasów towarzyszą wyłamania i pęknięcia obudowy górnej i dolnej, co sprawia, że oprócz widocznych usterek są te ukryte, które można naprawic przez wymianę co prowadzi do zwiększonego kusztu naprawy. Tańszym wyjściem z sytuacji jest naprawa obudowy poprzez regeneracje ubytków i wzmocnienie konstrukcji, dzięki takiemu zabiegowi oszczędzamy 50% jednak nie zawsze estetyka będzie dorównywała opcji wymiany części.  
 • wymiana zawiasów w laptopie Dell - jest koniecznością jeśli zawias jest złamany, jesli jednak zawias jest cały, ale luźno pracuje lub wyrwał część obiudowy laptopa to wtedy do wymiany jest ów część lub można ją naprawić, wszystko zależy od oceny uszkodzenia przez Nasz Serwis we Wrocławiu.
 • wymiana wentylatora czy naprawa - wymiana wentylatora jest konieczna jeśli wentylator ma połamane łopatki lub urwane mocowanie głowicy wentylatora lub uszkodzona jest elektronika i wentylator w ogóle nie działa lub czasem drga. W innych przypadkach jeśli wentylator jest głośny, hałasuje, wpada w wibracje lub pojawia się komunikat fan error lub awaria chodzenia to spokojnie mozna przyjąć że wentylator i chłodzenie -radiator są do czyszczenia i smarowania wentylatora.
 • wymiana płyty głównej czy naprawa - w przypadku uszkodzeń elektroniki płyty głównej najtańszym rozwiązaniem jest ich naprawa poprzez wymiane układów wadliwych lub spoiw bezołowiowych. Wymiana płyty głównej wchodzi w rachubę, gdy płyty głównej nie można naprawić by uznać jej stan za stabilny i dobry. Niestety nowe płyty główne są drogie ich koszt to około 1200 zł, co stanowi 400% kosztu naprawy płyty. Używane płyty, są zazwyczaj po naprawach stąd ich krótkie gwarancje, co za tym idzie plyty takie są niestabile.
 • wymiana klawiatury w laptopie Dell -  jest to koniecznośc jeśli laptop został zalany i tylko niektóre klawisze działają lub same piszą nie pozwalając na pracę lub też klawiatura piszczy. bywają przypadki wyrwanych klawiszy (niestety tu nie da się uzupełnić bowiem uszkodzony jest mechanizm przytrzymujący klawisz) lub klawiatura przestaje działać na wskutek zwarcia elektroniki wynikającego z zabrudzenia.
 • wymiana ekranu w laptopie Dell, lcd - w przypadku gdy matryca ma widoczne pęknięcia, jest zbita. Również objawem uszkodzonego ekranu są kolorowe paski pionowe lub zmieniające się barwy na ekranie
 • wymiana gniazda zasilania czy naprawa - zalecamy zawsze wymianę gniazda zasilania gdy laptop Dell przerywa zasilanie, wyłącza się, nie ładuje baterii, są widoczne ślady wyłamania gniazda lub gniazdo wpadło do środka laptopa, przy poruszaniu wtyczka laptop Dell zaczyna zasilać bądź traci zasilanie
 • wymiana dysku twardego czy formatowanie i instalacja nowego systemu - wszystko zależy od stanu dysku twardego, jeśli dysk ma uszkodzone sektory należy go wymienić jeśli jednak stan techniczny jest dobry, można z powodzeniem instalować system i przenieść ważne dane - odzyskiwanie danych jest kwestią złożoną bowiem metoda odzyskiwania danych zależy od uszkodzenia, co wpływa na cenę i czas odzsykiwania danych, w tej materii zalecamy najpierw bezpatną diagnozę i wycenę kosztów odzyskiwania danych.
 • zalanie laptopa Dell - czyszczenie czy naprawa płyty - w przypadku laptopa po zalaniu najpierw przystępujemy do czyszczenia i konserwacji laptopa. Czyszczenie po zalaniu może przy niskim koszcie przywrócić sprzęt do życia. W przypadku, gdy czyszczenie nie pomogło przystępujemy do bezpłatnej diagnozy uszkodzeń płyty głównej i komponentów

 

Objawy i najczęstsze przyczyny usterki. Sprawdź co dolega Dell-owi:

 
DELL brak podświetlenia matrycy, czyli słabo widoczny obraz - uszkodzony inwerter, uszkodzona płyta główna (brak sterowania inwertera), uszkodzona elektronika ekranu-matrycy. Możliwe też uszkodzenie taśmy matrycy lub slotu taśmy na płycie głównej.

Konieczna wymiana świetlówki matrycy, wymiana lub naprawa inwertera, tasmy matrycy, naprawa płyty głównej w obrębie zasilania lub wymiana ekranu jesli jest to matryca LED.

DELL na ekranie pokazuje się komunikat na niebieski ekranie (BLUE SCREEN) - uszkodzona płyta główna, uszkodzony jeden ze sterowników, zawirusowanie MacBook'a, możliwe uszkodzenie dysku twardego, które wpływa na nie działanie systemu

Konieczne sprawdzenie dysku, sprawdzenie sterowników, naprawa systemu lub naprawa płyty głównej.

DELL zalanie laptopa cieczą

Konieczne mycie płyty głównej po zalaniu i sprawdzenie, które elementy laptopa zostały uszkodzone. Oczyszczenie tasiemek i slotów taśm. Wymiana zwierających układów płyty lub części takich jak klawiatura, touchpad, palmrest.

DELL gniazdo USB nie działa - , uszkodzone mechanicznie gniazdo USB, uszkodzona płyta główna w obrebie zasilania modułu usb lub uszkodzenie sterowania płyty głównej jeśli nie działa klilka gniazd usb, a nie widac uszkodzenia mechanicznego.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazd USB.

DELL brak dźwięku lewy lub prawy głóśnik nie działa trzeszczy - uszkodzone lub nie zainstalowane sterowniki audio, uszkodzone głośniki, uszkodzona płyta główna MacBook'a.

Konieczne sprawdzenie ustawień Windows, reinstalacja sterowników audio lub naprawa płyty głównej.

DELL rozlany popękany lub zbity ekran/matryca - uszkodzenie mechaniczne, widoczne pęknięcie, rozlana plama czarna na ekranie, która się przemieszcza po naciśnięciu.

Konieczna wymiana ekranu matrycy.

DELL powolna praca systemu - „zaśmiecony” system, nieodpowiednia konfiguracja sprzętu, uszkodzony dysk twardy, karta graficzna, pamięć RAM, procesor, zabrudzony układ chłodzenia co powoduje przegrzewanie się płyty głównej co prowadzi do wysokiej temperatury procesora.

Konieczne wykonanie optymalizacji laptopa, wyczyszczenie układu chłodzenia i/lub innych elementów wewnętrznych laptopa.

DELL laptop się zawiesza - niewydajny system chłodzenia, głośny wentylator, obecność wirusa w systemie, uszkodzona karta graficzna, pamięć RAM lub procesor laptopa, uszkodzony dysk twardy – uszkodzone sektory dysku uszkadzają system.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, sprawdzenie dysku twardego, wymiana pamięci RAM, karty graficznej lub procesora.

DELL laptop wyłącza się podczas pracy - uszkodzona płyta główna, uszkodzony układ chłodzenia, uszkodzona pamięć RAM, wirusy. Najczęściej przyczyną jest przegrzewanie sie płyty głównej w wyniku zeschnięcia się past termoprzewodzących i duzego zakurzenia płyty. Laptop wyłącza sie bowiem działa zabezpieczenie płyty głównej przed przegrzaniem.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, czyszczenie i konserwacja płyty głównej, wymiana RAM.

DELL karta Wi-Fi nie działa - uszkodzona karta Wi-Fi, uszkodzona płyta główna, uszkodzony lub nie zainstalowany sterownik, uszkodzone okablowanie od anten. Uszkodzenie zawiasów lub obudowy co prowadzi do tarć na okablowaniu co prowadzi do zwarć.

Konieczna reinstalacja sterownika, wymiana karty Wi-Fi lub naprawa płyty głównej, czyszczenie, regeneracja obudowy.

DELL karta sieciowa LAN nie działa - uszkodzone gniazda LAN, uszkodzona płyta główna, uszkodzony sterownik.

Konieczna reinstalacja sterownika LAN, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazda LAN.

DELL laptop nie ładuje baterii - uszkodzona bateria, uszkodzony zasilacz, uszkodzony modułu ładowania baterii na płycie głównej – kontroler zasilania, uszkodzenie sterowania płyty głównej obręb procesora i chipsetu mostka północnego.

Konieczna wymiana baterii, wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

DELL napęd CD/DVD nie czyta płyt - uszkodzenie napędu DVD/CD.

Konieczna wymiana napędu.

DELL wadliwe działanie klawiatury, klawisze nie działają, klawisze cały czas same piszą - uszkodzona klawiatura, uszkodzona płyta główna, zawirusowany komputer, zalanie sprzętu.

Konieczne sprawdzenie systemu, wymiana klawiatury lub naprawa płyty głównej.

DELL laptop nie widzi dysku, system się nie włącza, komunikat przy starcie - uszkodzony dysk, uszkodzona płyta główna obręb sterowania chipset mostka północnego lub południowego, uszkodzona taśma łącząca płytę główną z dyskiem.

Konieczna wymiana dysku lub naprawa płyty głównej.

DELL nie można zainstalować systemu operacyjnego - uszkodzony napęd CD/DVD, uszkodzony dysk lub płyta główna, uszkodzona płyta instalacyjna.

Konieczna wymiana napędu CD/DVD, wymiana RAM lub naprawa płyty głównej.

DELL uszkodzenia mechaniczne słuchawkowego, mikrofonu, PCMCIA, czytnika kart pamięci, gniazda zasilania, USB,.

Konieczna wymiana naprawa gniazda.

DELL skok napięcia na porcie USB - uszkodzona płyta główna, spoiwa bezołowiowe, wygięte piny usb, uszkodzone punkty lutownicze

Konieczna naprawa płyty głównej, wymiana portu.

DELL nie działa, nie włącza się

uszkodzony zasilacz laptopa, uszkodzona płyta główna, uszkodzone gniazdo lub moduł zasilania. Konieczna wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

DELL brak obrazu na ekranie lcd, po włączeniu jest czarny ekran (laptop reaguje na włącznik, ale nic nie wyświetla),

uszkodzenie taśmy matrycy, slotu taśmy płyty głównej, uszkodzenie sterowania płyty głównej, najczęstsza usterka to jednak grafika płyty głównej powstała w wyniku przegrzewania się laptopa Apple.

DELL po włączeniu widać rozmyty obraz, biały lub blady ekran,

uszkodzenie taśmy matrycy lub elektroniki ekranu – w takich przypadkach tylko wymiana uszkodzonej części, jeśli obraz w czasie zmienia sie możliwe że jest to uszkodzenie grafiki płyty głównej w wyniku przegrzewania się laptopa.

DELL zakłócone wyświetlanie obrazu (widoczne kolorowe wzorki, kilka ekranów, dziwne znaczki lub linie, przesunięty obraz lub zdeformowany, ekran podzielony na 4 lub 6 części) - uszkodzona płyta główna, uszkodzona karta graficzna, uszkodzona matryca, uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną. Najczęściej jest to problem chipsetu graficznego.

Konieczna naprawa płyty głównej, karty graficznej, wymiana taśmy matrycy lub wymiana matrycy.

 

Jakie modele naprawiamy?

 • Dell Precision: M
 • Dell Inspiron: 11 11Z, 1110, 1120, 1121, 1122, 13 1320, 1370, 13R-N3010, 13Z-5323, 13Z-N301Z, 13Z-N311Z, 14 1410, 14-3421, 14-3437, 14-5439, 14-7437, 1420, 1440, 1464, 1470, 14R 5421, 14R 5437, 14R-5437, 14R-N4010, 14R-N4020, 14R-N4030, 14R-N4050, 14R-N4110, 14R-SE7420, 14Z-5423, 14Z-N411Z, 15 1520, 15-3520, 15-3521, 15-3537, 15-7537, 1521, 1525, 1526, 1545, 1546, 1564, 1570, 15R, 15R-5520, 15R-5521, 15R-5537, 15R-N5010, 15R-N5030, 15R-N5050, 15R-Q15R-N5110, 15R-SE7520, 15Z-5523, 17 1720, 17-3721, 17-3737, 17-7737, 1721, 1750, 1764, 17R-5720, 17R-5721, 17R-5737, 17R-N7010, 17R-SE7720, M101Z, M102Z, M301Z, M4010, M4040, M411R, M5010, M501R, M5030, M5040, M5110, M511R, N4120, N5040, P02F, P04E, P04F, P07E, P07G, P07T, P08F, P09G, P10F, P10S, P11G, P11S, P15E, P17E, P18F, P20G, P24E, P26F, P28F, P31G, P35G, P37G, P41G, PP11S, PP21L, PP22L, PP22X, PP25L, PP26L, PP29L, PP38L, PP41L, PP42L, Q17R-N7110
 • Dell Latitude: D, X, C, V, 10, D530, E6420 ATG, 10 ST2E, D531, E6420 XFR, 100L, D600, E6430, 110L, D610, E6430 ATG, 120L, D620, E6430s, 13, D620 ATG, E6500, 131L, D630, E6510, 2100, D630 ATG, E6520, 2110, D630 XFR, E6530, 2120, D630c, L400, 6430u, D631, LM, C400, D800, LS, C500, D805, LT, C510, D810, LX 4 D, C540, D820, LX 4 DT, C600, D830, LX 4100D T, C610, E4200, LXI, C640, E4300, MMC, C800, E4310, Slate, C810, E5400, SX 4, C840, E5410, V700, CP, E5420, V710, Cpi, E5420M, V740, CPi A, E5430, X1, CPi R, E5500, X200, CPt, E5510, X300, CPt S, E5520, XP4, CPt V, E5520M, Xpi, CPx H, E5530, Xpi CD, CPx J, E6220, Xpi CD MMX, CS R, E6230, XT, CSx H, E6320, XT2, D400, E6330, XT2 XFR, D410, E6400, XT3, D420, E6400 ATG, Z
 • Dell Studio: 1435, 1536, 15z, 1440, 1537, 1735, 1450, 1555, 1737, 1457, 1557, 1745, 1458, 1558, 1747, 15 (1555), 1569, 1749, 1535
 • Dell Studio XPS: 13, 1645, 1647, 16
 • Dell Vostro: 1000, 1500, 3400, 1014, 1510, 3450, 1015, 1520, 3460, 1088, 1540, 3500, 1200, 1550, 3550, 1220, 1700, 3555, 13, 1710, 3560, 130, 1720, 3700, 1310, 2420, 3750, 1320, 2421, 500, 14, 2510, 5460, 1400, 2520, 5560, 1440, 2521, A840, 1445, 3300, A860, 1450, 3350, A90, 15, 3360, V131
 • Dell XPS: 12 9Q23, 15 (L501X), M140, 13 (L321X), 15 (L521x), M1530, 13 (L322X), 15z (L511z), M1710, 14, 17 (L701x), M1730, 14 (L421x), 17 (L702X), M2010, 14Z (L412z), M1210, Inspiron M170, 15 (L502X), M1330

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).