Serwis Dell – naprawa grafiki ATI, NVIDIA, wymiana karty graficznej w Dell

Dell XPS 13 Naprawa karty graficznej w laptopie Dell polega zazwyczaj na wymianie spoiw BGA chipsetu grafiki. Czasem wymagana jest wymiana pamięci grafiki, zlokalizowanej niedaleko chipsetu. W zdecydowanej większości modeli karta grafiki jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej nierozłączny składnik, zatem znalezienie osobnej karty graficznej do notebooka jest o wiele trudniejsze niż w przypadku konwencjonalnych komputerów PC. Zakup nowej płyty do laptopa Dell jest bardzo kosztowny.

Uszkodzona grafika w laptopie Dell objawy:

  • brak obrazu na ekranie,
  • kolorowe kwadraty i prostokąty,
  • nie widzi karty graficznej GeForce NVIDIA, AMD Radeon,
  • brak wyższych rozdzielczości ekranu,
  • laptop mocno się grzeje i "wychodzi" z programów graficznych Adobe Photoshop, 3D Max, Gier RPG,

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki firmy Dell, które były mocno eksploatowane poprzez gry komputerowe i programy graficzne lub kładzione były na kolanach, kołdrze i poduszkach. Awaria w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa bezołowiowe, ale też chipset i kontrolery RAM bądź układ zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe - mowa tu głównie o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni nam bezawaryjną i stabilną pracę laptopa Dell przy dużych obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).