Hewlett-Packard – naprawa grafiki, wymiana układu graficznego

HP 630 Naprawa karty grafiki w laptopie Hewlett-Packard polega często na wymianie spoiw BGA chipsetu grafiki. W wielu przypadkach niezbędna bywa naprawa RAM-u grafiki, znajdującej się niedaleko chipsetu. W zdecydowanej większości przypadków karta grafiki jest zintegrowana w płytę główną i stanowi jej integralny składnik, zatem na próżno szukać kart grafiki do notebooków w przeciwieństwie do pecetów. Zakup nowej płyty głównej do notebooka Hewlett-Packard jest bardzo kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych bywa skutecznym działaniem w przeważającej liczbie awarii. 10% to notebooki Hewlett-Packard, intensywnie eksploatowane przez gry i programy graficzne lub kładzione były na kolanach, kołdrze i poduszkach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa , jak i sam chipset i kontrolery pamięci lub układ zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe - mowa tu przede wszystkim o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni bezawaryjną i stabilną pracę notebooka marki Hewlett-Packard przy wysokich obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).