IBM – instalacja Windows lub naprawa

Windows 8 Instalację systemu Windows przeprowadzamy na dwa sposoby:

Zainstalowanie z krążka CD, DVD – jeśli nie jesteśmy w posiadaniu płyt systemowych wraz z driverami, przeznaczonych stricte do posiadanego modelu notebooka IBM, jesteśmy zmuszeni do instalacji systemu od nowa – bez sterowników, które trzeba pobrać z witryny producenta. Bez driverów ciężko jest używać notebooka - ich brak będzie przyczyną niskiej rozdzielczości monitora, brak wifi itd.

Instalacja z HDD – opcja recovery, którą włącza się podczas startu laptopa poprzez naciśnięcie F2, F7, F10 bądź F12. Recovery jest to cofnięcie do ustawień fabrycznych przy równoczesnym usunięciu danych profilu użytkownika. Jest także opcja recovery Windows z zachowaniem danych, jednakże bywa ona silnie nieskuteczna i grozi przepadkiem owych danych. Przed instalacją z dysku twardego należy wcześniej stworzyć kopię i zabezpieczyć nasze wartościowe pliki, jak zdjęcia, dokumenty albo pliki archiwów. W procesie przeinstalowywania Windows usunięte zostają wszelkie programy, dlatego przed reinstalacją należy ściągnąć instalatory i kody aktywacyjne potrzebne przy powtórnym konfigurowaniu oprogramowania na świeżym systemie. Proces recovery odbywa się w 100% bezobsługowo, bowiem wersja systemu dedykowana jest do konkretnego modelu IBM – system ma wbudowane sterowniki grafiki, kamery, WiFi, dźwięku, itd.

Przyczynami niewłaściwego działania systemu Windows mogą być:

  • Konflikty sterowników.
  • Trojany, Wirus Policja, Wirusy, Downloadery, inne szkodliwe oprogramowanie.
  • Współistnienie kilku programów antywirusowych na raz.
  • Błędy w trakcie aktualizowania.
  • Błędy HDD.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).