IBM – naprawa układu chłodzenia, czyszczenie, konserwacja

Układ chłodzenia Serwis laptopów IBM Wrocław - usuwanie problemów z włączaniem się laptopa fan error lub wyłączaniem podczas pracy poprzez naprawę wentylatora, nałożenie past i termopadów. System chłodzenia IBM to radiator z wentylatorem przytwierdzony do CPU, chipset bridge'a i chipset karty graficznej. Uszkodzenia wynikają z podwyższonej temperatury i wysychania past termoprzewodzących bądź kruszenia się termopadów, co może doprowadzić także do zdeformowania się konstrukcji wiatraka, pokrzywienia głowicy i zniszczenia łopatek wentylatora. Skutkiem może być wysoka temperatura i głośna praca wentylatora, prowadzące do wyłączania się laptopa lub niestabilnego jego funkcjonowania. Na szczęście naprawa układu chłodzenia przywraca w pełni wcześniejszą prędkość laptopa.

Nieco rzadziej występuje rozszczelnienie w radiatorze heat-pipe, co może prowadzić do podwyższonej temperatury w stanie spoczynku – w tym przypadku wyłącznie wymiana tej części IBM na fabrycznie nową może pomóc.

Usterki związane z niesprawnym chłodzeniem

 • komunikat błędu chłodzenia - fan error przy starcie laptopa,
 • wentylator IBM hałasuje Serwis Wrocław Naprawa wentylatora,
 • programy, gry, przeglądarka google, firefox wolno działają - zacinają,
 • komunikat błędu na niebieskim tle ekranu,
 • wentylator nie działa i laptop się wyłącza,
 • laptop IBM jest gorący,

 

Konserwacja laptopa IBM Serwis Wrocław to:

 • nałożenie smaru na wentylator i czyszczenie łopatek, głowicy
 • czyszczenie i zdezynfekowanie obudowy wierzchniej laptopa IBM
 • wyczyszczenie elektroniki, taśm, slotów modułów laptopa
 • wymiana past termoprzewodzących oraz termopadów CPU, chipsetu mostka i grafiki
 • nasmarowanie i czyszczenie zawiasów przy równoczesnym sprawdzeniu mocowań zawiasów przy obudowie.
 • dezynfekcja i czyszczenie klawiatury, touchpada oraz ekranu
 • czyszczenie płyty głównej IBM
 • czyszczenie obudowy dolnej, w której zamontowana jest płyta główna
 • czyszczenie radiatora z kurzu

Konserwacja trwa jeden dzień roboczy. Gwarancja skuteczności naprawy: 6 miesięcy.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).