Lenovo Serwis

Logo Lenovo Lenovo Z360Touchpad Lenovo ThinkpadLenovo IdeaPadWnętrze laptopa Lenovo ThinkpadLenovo ThinkPad T430Płyta główna Lenovo 3000 G410Serwis Lenovo Wrocław – naprawa laptopów i komputerów Lenovo All-in-One. Prowadzimy profesjonalne naprawy laptopów Lenovo z uszkodzeniami obudowy, zawiasów powstałych w wyniku użytkowania. Zajmujemy się również naprawami po zalaniu lub przegrzaniu gdzie potrzebna jest naprawa płyty główej lub wymiana cześci takich jak klawiatura, ekran lcd, zasilacz, bateria. 

 • Bezpłatna wycena serwisu naprawy laptopa Lenovo we Wrocławiu - iTech.
 • Czas naprawy od 1 do 10 dni.
 • Gwarancja na naprawę sprzętu Lenovo od 6 do 12 miesięcy.
 • Serwis Lenovo Opole, Legnica, Lubin. Serwis laptopów Lenovo Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Serwis Lenovo Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg. Serwis Lenovo Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra. Serwis laptopów Lenovo Wałbrzych, Zielona Góra.

Serwis laptopów Lenovo Wrocław:

 • Serwis Lenovo Thinkpad Wrocław,
 • Serwis Lenovo IdeaPad Flex Wrocław,
 • Serwis Lenovo Yoga Wrocław,
 • Serwis Lenovo Essential Wrocław,
 • Serwis Lenovo Wrocław:
  Seria Z: Z51 Seria E: E50, E31 Seria Y: Y70 Touch, Y50 Seria B: B70, B51 (Intel Core), B50, B50-45, B50 (Intel Core) Seria G: G70, G70-80, G70 (AMD), G50, G50 (AMD), G40 (AMD), G40 (Intel)Seria M: M30Seria Yoga: Yoga 3 Pro

PORADY - co robić żeby laptop Lenovo działał jak najdłużej.

Usterki w laptopach Lenovo czyli co najczęściej psuje się w laptopie:

Laptopy Lenovo charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją, co czyni je sprzętem niezawodnym i długowiecznym. Materiały użyte do budowy elementów obudowy i elektroniki są bardzo dobrej jakości.

Słabym punktem laptopów Lenovo są, jak w każdej współczesnej elektronice, luty bezołowiowe. Szczególnie objawia się to przy przegrzanym chipsecie mostka. Powodem przegrzania jest zła praca wentylatora i zakurzenie całej płyty głównej. Zła praca wentylatora charakteryzuje się głośną pracą, warczeniem, terkotaniem. Czasem pojawia się komunikat "fan error". Objawów tych nie wolno lekceważyć ponieważ od nich zależy szybkość i stabilność komputera!

Kolejnym wartym uwagi elementem psującym się w laptopie Lenovo są zawiasy i gwinty. Z biegiem czasu zawiasy pracują coraz ciężej, co powoduje zwiększenie działania sił nacisku na plastikową obudowę, prowadnicę zawiasu do którego zamocowana jest matryca oraz gwinty. Siły te powodują wyrwanie gwintu wraz śrubą, połamanie obudowy górnej laptopa i wyłamanie prowadnicy. Początek usterki jest odczuwalny przy otwieraniu i zamykaniu ekranu laptopa - obudowa wykazuje wówczas luz w stosunku do zawiasu.

Jeśli masz problemy z powyższymi komponentami laptopa, zalecamy jego pełną konserwację. Konserwacja zagwarantuje ci szybką pracę komputera przez kolejne lata. Pamiętajmy że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Jeśli nie mogą wykryć Państwo źródła uszkodzenia, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę kosztów do naszego serwisu iTech we Wrocławiu.

Problem z laptopem Lenovo - Serwis Wrocław:

Laptop Lenovo nie włącza się, wyłącza się, nie reaguje na włącznik?
Pojawia się komunikat przy starcie Lenovo - fan error? 

 • wymiana obudowy w laptopie Lenovo czy regenracja, naprawa obudowy - wymiana obudowy jest kosztowna, bowiem przy uszkodzeniu zawiasów towarzyszą wyłamania i pęknięcia obudowy górnej i dolnej, co sprawia, że oprócz widocznych usterek są te ukryte, które można naprawic przez wymianę co prowadzi do zwiększonego kusztu naprawy. Tańszym wyjściem z sytuacji jest naprawa obudowy poprzez regeneracje ubytków i wzmocnienie konstrukcji, dzięki takiemu zabiegowi oszczędzamy 50% jednak nie zawsze estetyka będzie dorównywała opcji wymiany części.  
 • wymiana zawiasów w laptopie Lenovo - jest koniecznością jeśli zawias jest złamany, jesli jednak zawias jest cały, ale luźno pracuje lub wyrwał część obiudowy laptopa to wtedy do wymiany jest ów część lub można ją naprawić, wszystko zależy od oceny uszkodzenia przez Nasz Serwis we Wrocławiu.
 • wymiana wentylatora Lenovo czy naprawa - wymiana wentylatora jest konieczna jeśli wentylator ma połamane łopatki lub urwane mocowanie głowicy wentylatora lub uszkodzona jest elektronika i wentylator w ogóle nie działa lub czasem drga. W innych przypadkach jeśli wentylator jest głośny, hałasuje, wpada w wibracje lub pojawia się komunikat fan error lub awaria chodzenia to spokojnie mozna przyjąć że wentylator i chłodzenie -radiator są do czyszczenia i smarowania wentylatora.
 • wymiana płyty głównej czy naprawa - w przypadku uszkodzeń elektroniki płyty głównej najtańszym rozwiązaniem jest ich naprawa poprzez wymiane układów wadliwych lub spoiw bezołowiowych. Wymiana płyty głównej wchodzi w rachubę, gdy płyty głównej nie można naprawić by uznać jej stan za stabilny i dobry. Niestety nowe płyty główne są drogie ich koszt to około 1200 zł, co stanowi 400% kosztu naprawy płyty. Używane płyty, są zazwyczaj po naprawach stąd ich krótkie gwarancje, co za tym idzie plyty takie są niestabile.
 • wymiana klawiatury w laptopie Lenovo -  jest to koniecznośc jeśli laptop został zalany i tylko niektóre klawisze działają lub same piszą nie pozwalając na pracę lub też klawiatura piszczy. bywają przypadki wyrwanych klawiszy (niestety tu nie da się uzupełnić bowiem uszkodzony jest mechanizm przytrzymujący klawisz) lub klawiatura przestaje działać na wskutek zwarcia elektroniki wynikającego z zabrudzenia.
 • wymiana ekranu w laptopie Lenovo, lcd - w przypadku gdy matryca ma widoczne pęknięcia, jest zbita. Również objawem uszkodzonego ekranu są kolorowe paski pionowe lub zmieniające się barwy na ekranie
 • wymiana gniazda zasilania czy naprawa - zalecamy zawsze wymianę gniazda zasilania gdy laptop Lenovo przerywa zasilanie, wyłącza się, nie ładuje baterii, są widoczne ślady wyłamania gniazda lub gniazdo wpadło do środka laptopa, przy poruszaniu wtyczka laptop Lenovo zaczyna zasilać bądź traci zasilanie
 • wymiana dysku twardego czy formatowanie i instalacja nowego systemu - wszystko zależy od stanu dysku twardego, jeśli dysk ma uszkodzone sektory nalezy go wymienić jeśli jednak że stan techniczny jest dobry, można z powodzeniem instalować system i przenieść ważne dane - odzyskiwanie danych jest kwestią złożoną bowiem metoda odzyskiwania danych zależy od uszkodzenia, co wpływa na cenę i czas odzsykiwania danych, w tej materii zalecamy najpierw bezpatną diagnozę i wycenę kosztów odzyskiwania danych.
 • zalanie laptopa Lenovo - czyszczenie czy naprawa płyty - w przypadku laptopa po zalaniu najpierw przystępujemy do czyszczenia i konserwacji laptopa. Czyszczenie po zalaniu może przy niskim koszcie przywrócić sprzęt do życia. W przypadku, gdy czyszczenie nie pomogło przystępujemy do bezpłatnej diagnozy uszkodzeń płyty głównej i komponentów.

 

Lista usterek i problemów:

 

Jak sprawdzić co jest uszkodzone w laptopie Lenovo - objawy i ich przyczyny:

 
Lenovo brak podświetlenia matrycy, czyli słabo widoczny obraz - uszkodzony inwerter, uszkodzona płyta główna (brak sterowania inwertera), uszkodzona elektronika ekranu-matrycy. Możliwe też uszkodzenie taśmy matrycy lub slotu taśmy na płycie głównej.

Konieczna wymiana świetlówki matrycy, wymiana lub naprawa inwertera, tasmy matrycy, naprawa płyty głównej w obrębie zasilania lub wymiana ekranu jesli jest to matryca LED.

Lenovo na ekranie pokazuje się komunikat na niebieski ekranie (BLUE SCREEN) - uszkodzona płyta główna, uszkodzony jeden ze sterowników, zawirusowanie MacBook'a, możliwe uszkodzenie dysku twardego, które wpływa na nie działanie systemu

Konieczne sprawdzenie dysku, sprawdzenie sterowników, naprawa systemu lub naprawa płyty głównej.

Lenovo zalanie laptopa

Konieczne mycie płyty głównej po zalaniu i sprawdzenie, które elementy laptopa zostały uszkodzone. Oczyszczenie tasiemek i slotów taśm. Wymiana zwierających układów płyty lub części takich jak klawiatura, touchpad, palmrest.

Lenovo gniazdo USB nie działa - , uszkodzone mechanicznie gniazdo USB, uszkodzona płyta główna w obrebie zasilania modułu usb lub uszkodzenie sterowania płyty głównej jeśli nie działa klilka gniazd usb, a nie widac uszkodzenia mechanicznego.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazd USB.

Lenovo brak dźwięku lewy lub prawy głóśnik nie działa trzeszczy - uszkodzone lub nie zainstalowane sterowniki audio, uszkodzone głośniki, uszkodzona płyta główna MacBook'a.

Konieczne sprawdzenie ustawień Windows, reinstalacja sterowników audio lub naprawa płyty głównej.

Lenovo rozlany popękany lub zbity ekran/matryca - uszkodzenie mechaniczne, widoczne pęknięcie, rozlana plama czarna na ekranie, która się przemieszcza po naciśnięciu.

Konieczna wymiana ekranu matrycy.

Lenovo powolne działanie - „zaśmiecony” system, nieodpowiednia konfiguracja sprzętu, uszkodzony dysk twardy, karta graficzna, pamięć RAM, procesor, zabrudzony układ chłodzenia co powoduje przegrzewanie się płyty głównej co prowadzi do wysokiej temperatury procesora.

Konieczne wykonanie optymalizacji laptopa, wyczyszczenie układu chłodzenia i/lub innych elementów wewnętrznych laptopa.

Lenovo laptop się zawiesza - niewydajny system chłodzenia, głośny wentylator, obecność wirusa w systemie, uszkodzona karta graficzna, pamięć RAM lub procesor laptopa, uszkodzony dysk twardy – uszkodzone sektory dysku uszkadzają system.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, sprawdzenie dysku twardego, wymiana pamięci RAM, karty graficznej lub procesora.

Lenovo laptop wyłącza się podczas pracy - uszkodzona płyta główna, uszkodzony układ chłodzenia, uszkodzona pamięć RAM, wirusy. Najczęściej przyczyną jest przegrzewanie sie płyty głównej w wyniku zeschnięcia się past termoprzewodzących i duzego zakurzenia płyty. Laptop wyłącza sie bowiem działa zabezpieczenie płyty głównej przed przegrzaniem.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, czyszczenie i konserwacja płyty głównej, wymiana RAM.

Lenovo karta Wi-Fi nie działa - uszkodzona karta Wi-Fi, uszkodzona płyta główna, uszkodzony lub nie zainstalowany sterownik, uszkodzone okablowanie od anten. Uszkodzenie zawiasów lub obudowy co prowadzi do tarć na okablowaniu co prowadzi do zwarć.

Konieczna reinstalacja sterownika, wymiana karty Wi-Fi lub naprawa płyty głównej, czyszczenie, regeneracja obudowy.

Lenovo karta sieciowa LAN nie działa - uszkodzone gniazda LAN, uszkodzona płyta główna, uszkodzony sterownik.

Konieczna reinstalacja sterownika LAN, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazda LAN.

Lenovo laptop nie ładuje baterii - uszkodzona bateria, uszkodzony zasilacz, uszkodzony modułu ładowania baterii na płycie głównej – kontroler zasilania, uszkodzenie sterowania płyty głównej obręb procesora i chipsetu mostka północnego.

Konieczna wymiana baterii, wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

Lenovo napęd CD/DVD nie czyta płyt - uszkodzenie napędu DVD/CD.

Konieczna wymiana napędu.

Lenovo klawiatura nie pisze lub sama pisze - uszkodzona klawiatura, uszkodzona płyta główna, zawirusowany komputer, zalanie sprzętu.

Konieczne sprawdzenie systemu, wymiana klawiatury lub naprawa płyty głównej.

Lenovo laptop nie widzi dysku, system się nie włącza, komunikat przy starcie - uszkodzony dysk, uszkodzona płyta główna obręb sterowania chipset mostka północnego lub południowego, uszkodzona taśma łącząca płytę główną z dyskiem.

Konieczna wymiana dysku lub naprawa płyty głównej.

Lenovo nie można zainstalować systemu operacyjnego - uszkodzony napęd CD/DVD, uszkodzony dysk lub płyta główna, uszkodzona płyta instalacyjna.

Konieczna wymiana napędu CD/DVD, wymiana RAM lub naprawa płyty głównej.

Lenovo uszkodzenia mechaniczne słuchawkowego, mikrofonu, PCMCIA, czytnika kart pamięci, gniazda zasilania, USB,

Konieczna wymiana naprawa gniazda.

Lenovo nie działa, nie włącza się

uszkodzony zasilacz laptopa, uszkodzona płyta główna, uszkodzone gniazdo lub moduł zasilania. Konieczna wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

Lenovo brak obrazu na ekranie lcd, po włączeniu jest czarny ekran (laptop reaguje na włącznik, ale nic nie wyświetla),

uszkodzenie taśmy matrycy, slotu taśmy płyty głównej, uszkodzenie sterowania płyty głównej, najczęstsza usterka to jednak grafika płyty głównej powstała w wyniku przegrzewania się laptopa Apple.

Lenovo po włączeniu widać rozmyty obraz, biały lub blady ekran,

uszkodzenie taśmy matrycy lub elektroniki ekranu – w takich przypadkach tylko wymiana uszkodzonej części, jeśli obraz w czasie zmienia sie możliwe że jest to uszkodzenie grafiki płyty głównej w wyniku przegrzewania się laptopa.

Lenovo zakłócone wyświetlanie obrazu (widoczne kolorowe wzorki, kilka ekranów, dziwne znaczki lub linie, przesunięty obraz lub zdeformowany, ekran podzielony na 4 lub 6 części) - uszkodzona płyta główna, uszkodzona karta graficzna, uszkodzona matryca, uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną. Najczęściej jest to problem chipsetu graficznego.

Konieczna naprawa płyty głównej, karty graficznej, wymiana taśmy matrycy lub wymiana matrycy.

 

Modele, które naprawiamy

 • Serwis Lenovo Edge Wrocław :  11, 1141, 1143, 1200, 1297, 1298, 13, 14, 15, 196, 197, 199, 2545, 301, 302, 3035, 319, 3254, 3259, 328, 3354, 3364, 4401, 5038, 578, 579, 6271, 6272, E10, E120, E125, E130, E135, E145, E220S, E30, E31, E320, E325, E330, E335, E40, E420, E420s, E425, E430, E431, E435, E445, E50, E520, E525, E530, E531, E535, E545, L330, S430
 • Lenovo 3000: 0687, 0689, 0768, 0769, 4233
 • Serwis Lenovo IdeaPad Wrocław:
 • IdeaPad Seria MIIX: Miix 310, Miix 700
 • IdeaPad Seria Y900: Y900 17
 • IdeaPad Seria Y700: Y700 (15) z technologią Intel RealSense, Y700 (17)
 • IdeaPad Seria 700: 700 (15)
 • IdeaPad Seria 500s: 500S (13)
 • IdeaPad Seria 300: 305 (Intel), 305 (AMD), 300 (14), 300 (15), 300S (11)
 • IdeaPad Seria 100: 100 (14"), 100 (15"), 100s (11"), 100s (14")
 • 0633, 0646, 2269, 2781, 3241, 4051, 4053, 4054, 4185, 4186, 4189, N580, N581, N585, N586, P400, P500, P580, P585, U110, U130, U150, U160, U165, U260, U300s, U330, U350, U400, U450, U450P, U455, U460, U460S, U550, V360, V460, Y330, Y430, Y450, Y460, Y460p, Y470, Y480, Y510, Y530, Y550, Y550P, Y560, Y560p, Y570, Y580, Z360, Z370, Z380, Z400, Z410, Z460, Z465, Z470, Z475, Z480, Z485, Z500, Z510, Z560, Z565, Z570, Z575, Z580, Z585
 • Serwis Lenovo ThinkPad Wrocław:
 • ThinkPad Yoga: ThinkPad Yoga 460, ThinkPad Yoga 260
 • ThinkPad Seria E: E560, E550, E460, E450
 • ThinkPad Seria T: T560, T550, T540p, T460, T460p, T460s, T450, T450s, T440p
 • ThinkPad Seria X: Nowy X1 Carbon, X1 Carbon, X1 Yoga, X260, X250
 • ThinkPad Seria L: L440, L450, L460, L540, L560
 • ThinkPad Seria W: W550s, W541
 • ThinkPad Helix: ThinkPad Helix
 • ThinkPad Seria 11e: 11e
 • ThinkPad Seria P: P70, P50, P50s, P40 Yoga
 • ThinkPad Seria 13: ThinkPad 13
 • 1286, 1291, 1293, 1294, 1702, 1703, 1704, 1706, 1707, 1709, 1951, 1952, 1953, 2007, 2008, 2009, 2023, 2055, 2056, 2081, 2089, 2241, 2243, 2306, 2320, 2324, 2325, 2330, 2342, 2344, 2347, 2349, 2350, 2351, 2392, 2394, 2429, 2430, 2465, 2466, 2468, 2475, 2478, 2479, 2500, 2510, 2518, 2522, 2530, 2537, 2539, 2550, 2597, 2598, 2623, 2714, 2716, 2718, 2732, 2733, 2735, 2738, 2743, 2746, 2757, 2764, 2765, 2767, 2768, 2774, 2776, 2777, 2801, 2808, 2815, 2842, 2847, 2873, 2874, 2875, 2876, 2901, 2904, 2912, 2924, 3249, 3323, 3508, 3626, 3680, 4057, 4061, 4062, 4063, 4171, 4173, 4174, 4177, 4178, 4180, 4236, 4238, 4239, 4240, 4242, 4243, 4260, 4276, 4282, 4284, 4286, 4287, 4290, 4291, 4313, 4314, 4319, 4349, 4384, 4389, 4391, 4403, 4414, 4444, 5016, 5017, 553, 585, 616, 6369, 6370, 6457, 6458, 6459, 6460, 6463, 6464, 6465, 6466, 6470, 6473, 6474, 6475, 6477, 6478, 6480, 657, 658, 7420, 7434, 7439, 7440, 7443, 7454, 7455, 7458, 7459, 7469, 7470, 7649, 7650, 7658, 7659, 7661, 7662, 7663, 7664, 7665, 7666, 7667, 7669, 7673, 7674, 7675, 7732, 7733, 7735, 7827, 7829, 7854, 7859, 8741, 8742, 8744, 8889, 8890, 8892, 8895, 8896, 8898, 8918, 8919, 8930, 8932, 8933, 8935, 8943, 9450, 9452, 9455, 9456, 9457, 9459, 9460, 9461, 9462, Carbon X1, L410, L412, L420, L421, L430, L510, L512, L520, L530, R400, R500, R60, R60e, R60i, R61, R61e, R61i, S30, S31, S430, S431, S440, S531, SL300, SL400, SL400C, SL410, SL500, SL500C, SL510, T400, T400s, T410, T410i, T410s, T410si, T420, T420i, T420s, T420si, T430, T500, T510, T510i, T520, T520i, T530, T60, T60p, T61, T61p, W500, W510, W520, W700, W700ds, W701, W701ds, X100e, X120e, X121e, X200, X200s, X200si, X201, X201i, X201s, X220, X220i, X230, X230i, X230s, X240s, X300, X301, X60, X60s, X61, X61s, Z60m, Z60t, Z61e, Z61m, Z61p, Z61t
 • Serwis Lenovo: B450, B460, B460e, B470, B475, B550, B560, B570, B570e, B575, B580, B590, E43, E46, E49, G450, G455, G460, G460e, G465, G470, G475, G550, G555, G560, G560e, G565, G570, G575, G580, G585, G770, G780, S10, S10-2, S10-3, S10-3c, S10-3s, S10-3t, S100, S100c, S110, S12, S200, S205, S205s, S206, S210, S215, S300, S310, S400, S410, S410p, S415, S500, S510p, V370, V470, V470c, V480, V560, V570, V570c, V580
 • Serwis Lenovo Yoga Wrocław:
 • Yoga Seria 900: Yoga 900 (13"), Yoga 900S
 • Yoga Seria 700: Yoga 700 (11"), Yoga 700 (14")
 • Yoga Seria 500: Lenovo Yoga 500 (14"), Laptop Yoga 500 (15")
 • Yoga Seria 300: Lenovo Yoga 300 (11")
 • 11, 11s, 13

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).