Serwis Lenovo – naprawa grafiki, wymiana karty graficznej w laptopie

Lenovo IdeaPad Y560 Naprawa karty grafiki w laptopie Lenovo polega zazwyczaj na wymianie spoiw BGA kości grafiki. Niejednokrotnie niezbędna okazuje się wymiana RAM-u grafiki, zlokalizowanej niedaleko chipsetu. W zdecydowanej większości laptopów karta grafiki jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej nierozłączną część, zatem odnalezienie dedykowanej karty grafiki do notebooka jest bardziej skomplikowane niż w przypadku standardowych komputerów PC. Zakup nowej płyty do laptopa Lenovo jest mało opłacalny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w 90% awarii. 10% to laptopy firmy Lenovo, które były intensywnie wykorzystywane przez gry i programy CAD lub kładzione na kolanach, kołdrze i poduszkach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa , jak i sam chipset i kontrolery pamięci bądź kontroler zasilania. Układy powinny być wymieniane zawsze na nowe - mowa tu przede wszystkim o chipsecie graficznym. Nowy układ zapewni nam bezawaryjną i stabilną pracę notebooka marki Lenovo przy dużych obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).