LG – instalacja systemu operacyjnego

Windows 8 Instalację systemu Windows możemy przeprowadzić dwoma sposobami:

Instalacja z nośnika CD, DVD – jeśli nie posiadamy płyt systemowych wraz ze sterownikami, przygotowanych przez producenta dokładnie do posiadanego modelu notebooka LG, musimy zainstalować system od nowa – bez sterowników, które trzeba pobrać z witryny producenta. Absencja sterowników utrudni działanie notebooka - będzie przyczyną niskiej rozdzielczości ekranu, brak wifi etc.

Instalacja z HDD – funkcja odzyskiwania, którą włącza się na ekranie startowym notebooka skrótem klawiszowym F2, F7, F10 albo F12. Polega na cofnięciu Windows do ustawień fabrycznych przy jednoczesnym wyczyszczeniu konta użytkownika. Istnieje też opcja przywrócenia ustawień fabrycznych Windows z zachowaniem danych, jednakże jest ona mocno nieefektywna i groźba utraty danych wynosi w tym przypadku 90%. Przed instalacją z dysku twardego powinno się uprzednio zarchiwizować i zabezpieczyć wszystkie cenne pliki, jak zdjęcia, dokumenty albo pliki spakowane. Przy przeinstalowywania systemu usunięte zostają wszelkie programy, dlatego przed reinstalacją zalecamy zgromadzić pliki instalacyjne i kody aktywacyjne potrzebne przy powtórnym konfigurowaniu oprogramowania na świeżym systemie. Instalacja odzyskiwania systemu przebiega w 100% automatycznie, bowiem wersja Windows dedykowana jest do naszego LG – system ma fabrycznie działające sterowniki grafiki, sieci bezprzewodowej, kamery, audio, etc.

Przyczynami niewłaściwego działania systemu Windows są najczęściej:

  • Konflikty sterowników.
  • Funkcjonowanie kilku programów antywirusowych na raz.
  • Błędy partycji.
  • Downloadery, Trojany, Wirusy, Wirus Policja, inne złośliwe oprogramowanie.
  • Błędy podczas działania Windows Update.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).