LG – naprawa kart graficznych, wymiana układu graficznego

LG P530 Naprawa karty grafiki w notebooku LG polega przeważnie na wymianie spoiw BGA chipsetu grafiki. W wielu przypadkach konieczna jest naprawa pamięci RAM grafiki, położonej niedaleko chipsetu. W przeważającej większości modeli karta graficzna jest zintegrowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem odszukanie osobnej karty grafiki do notebooka jest bardziej skomplikowane niż w przypadku stacjonarnych pecetów. Zakup nowej płyty głównej do notebooka LG bywa bardzo kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent stanowią laptopy LG, które były mocno wykorzystywane przez gry i programy graficzne lub często kładzione na kolanach, kołdrze i poduszkach. Awaria w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa, ale też chipset i kontrolery pamięci albo kontroler zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe - mowa tu głównie o chipsecie graficznym. Nowy układ zapewni bezawaryjną i stabilną pracę laptopa LG przy dużych obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).