MSI – naprawa grafiki, wymiana układu graficznego

MSI GT70 Naprawa karty graficznej w laptopie MSI polega często na wymianie spoiw BGA kości grafiki. W wielu przypadkach nieodzowna jest wymiana pamięci grafiki, znajdującej się w bezpośredniej bliskości chipsetu. W przeważającej większości laptopów karta graficzna jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem na próżno szukać kart grafiki do laptopów w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych PC. Zakup nowej płyty głównej do laptopa MSI jest bardzo kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych bywa skuteczną naprawą w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki MSI, silnie wykorzystywane poprzez gry komputerowe i programy CAD lub często kładzione były na kolanach, miękkiej pościeli i kocach. Awaria w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa bezołowiowe, ale też chipset i kontrolery RAM albo układ zasilający. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe - mowa tu przede wszystkim o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni długą i stabilną pracę laptopa MSI przy wysokich obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).