Sony Serwis

Logo SonySony VaioSpód laptopa Sony Vaio Sony 12Q4 E seriesChłodzenie laptopa Sony VaioLaptop Sony Vaio bez matrycyPłyta główna laptopa Sony Vaio VGNSerwis laptopów Sony Vaio Wrocław – naprawa iTech. Sony vgn, Sony pcg, Sony sve - naprawy po uderzeniu z uszkodzeniami mechanicznymi na obudowie, klawiaturze, pęknięcia matrycy, co prowadzi do problemów z wyświetlaniem na ekranie obrazu. Zajmujemy się naprawami płyt głównych w tym zasilania, grafiki bedących efektem wysokich temperatur pracy lub zwarcia zasilacza. Posiadamy dostęp do nowych części laptopów Sony na zamówienie takich jak klawiatura, obudowa, zawias, zasilacz, bateria. 

 • Bezpłatna diagnoza i wycena kosztów naprawy usterki w urządzeniach Sony przesyłana sms-em.
 • Modernizacja i przyspieszenie pracy urządzeń Sony.
 • Sprzęt można dostarczyć osobiście do punktu lub wysłać na nasz adres.
 • Czas naprawy od 1 do 10 dni.
 • Gwarancja na naprawę sprzętu Sony od 6 do 12 miesięcy.
 • Szybka naprawa laptopów Sony.

Sprzęt marki Sony doświadcza wszystkich charakterystycznych problemów, nękających komputery przenośne. Znakomitą część z nich da się naprawić. W serwisie iTech zajmujemy się przede wszystkim wymianą i naprawą ekranów LCD (jeśli obraz jest niewidoczny, zakłócony, słaby lub niewyraźny), naprawą zintegrowanych kart graficznych, naprawą gniazd zasilania oraz modernizacją oprogramowania i sprzętu.

Jeśli Twój laptop wolno pracuje (lub zawiesza się) konieczna może być ponowna instalacja Windows 7/Vista. Zainstalujemy od nowa system i przeniesiemy ważne dane znajdujące się na dysku. Odzyskujemy dane w przypadku uszkodzenia dysku.

Uszkodzenia laptopa Sony, które naprawiamy w Naszym Serwisie we Wrocławiu

Laptop Sony nie włącza się. Dlaczego?
Laptop Sony nie ma obrazu?
Laptop Sony piszczy lub wydaje krótkie sygnały?

Przyczyn może być wiele:

 • wymiana obudowy w laptopie Sony czy regenracja, naprawa obudowy - wymiana obudowy jest kosztowna, bowiem przy uszkodzeniu zawiasów towarzyszą wyłamania i pęknięcia obudowy górnej i dolnej, co sprawia, że oprócz widocznych usterek są te ukryte, które można naprawic przez wymianę co prowadzi do zwiększonego kusztu naprawy. Tańszym wyjściem z sytuacji jest naprawa obudowy poprzez regeneracje ubytków i wzmocnienie konstrukcji, dzięki takiemu zabiegowi oszczędzamy 50% jednak nie zawsze estetyka będzie dorównywała opcji wymiany części.  
 • wymiana zawiasów w laptopie Sony - jest koniecznością jeśli zawias jest złamany, jesli jednak zawias jest cały, ale luźno pracuje lub wyrwał część obiudowy laptopa to wtedy do wymiany jest ów część lub można ją naprawić, wszystko zależy od oceny uszkodzenia przez Nasz Serwis we Wrocławiu.
 • wymiana wentylatora Sony czy naprawa - wymiana wentylatora jest konieczna jeśli wentylator ma połamane łopatki lub urwane mocowanie głowicy wentylatora lub uszkodzona jest elektronika i wentylator w ogóle nie działa lub czasem drga. W innych przypadkach jeśli wentylator jest głośny, hałasuje, wpada w wibracje lub pojawia się komunikat fan error lub awaria chodzenia to spokojnie mozna przyjąć że wentylator i chłodzenie -radiator są do czyszczenia i smarowania wentylatora.
 • wymiana płyty głównej czy naprawa - w przypadku uszkodzeń elektroniki płyty głównej najtańszym rozwiązaniem jest ich naprawa poprzez wymiane układów wadliwych lub spoiw bezołowiowych. Wymiana płyty głównej wchodzi w rachubę, gdy płyty głównej nie można naprawić by uznać jej stan za stabilny i dobry. Niestety nowe płyty główne są drogie ich koszt to około 1200 zł, co stanowi 400% kosztu naprawy płyty. Używane płyty, są zazwyczaj po naprawach stąd ich krótkie gwarancje, co za tym idzie plyty takie są niestabile.
 • wymiana klawiatury w laptopie Sony -  jest to koniecznośc jeśli laptop został zalany i tylko niektóre klawisze działają lub same piszą nie pozwalając na pracę lub też klawiatura piszczy. bywają przypadki wyrwanych klawiszy (niestety tu nie da się uzupełnić bowiem uszkodzony jest mechanizm przytrzymujący klawisz) lub klawiatura przestaje działać na wskutek zwarcia elektroniki wynikającego z zabrudzenia. Nabycie klawiatury do laptopów Sony nie jest proste. Firma ta stawia na oryginalny design, pociąga to za sobą wiele niestandardowych rozwiązań i trudności w dopasowaniu części. Najtrudniej sprowadzić klawiatury osadzone poniżej touchpada. Niestety możliwości naprawy klawiatur są mocno ograniczone i najczęściej nieskuteczne. Częściowo można rozwiązać problem przez konserwację, ale nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie, ponadto pomaga jedynie w kilku procentach przypadków. Jeśli laptop jest na gwarancji, można spróbować wysłać go do producenta i liczyć na darmową wymianę. W przeciwnym razie - zapraszamy do naszego serwisu. Zdiagnozujemy problem i ewentualnie wymienimy klawiaturę na nową.
 • wymiana ekranu w laptopie Sony, lcd - w przypadku gdy matryca ma widoczne pęknięcia, jest zbita. Również objawem uszkodzonego ekranu są kolorowe paski pionowe lub zmieniające się barwy na ekranie
 • wymiana gniazda zasilania czy naprawa - zalecamy zawsze wymianę gniazda zasilania, gdy Sony Vaio przerywa zasilanie, wyłącza się, nie ładuje baterii, są widoczne ślady wyłamania gniazda lub gniazdo wpadło do środka laptopa, przy poruszaniu wtyczka laptop Sony zaczyna zasilać bądź traci zasilanie
 • wymiana dysku twardego czy formatowanie i instalacja nowego systemu - wszystko zależy od stanu dysku twardego, jeśli dysk ma uszkodzone sektory nalezy go wymienić jeśli jednak że stan techniczny jest dobry, można z powodzeniem instalować system i przenieść ważne dane - odzyskiwanie danych jest kwestią złożoną bowiem metoda odzyskiwania danych zależy od uszkodzenia, co wpływa na cenę i czas odzsykiwania danych, w tej materii zalecamy najpierw bezpatną diagnozę i wycenę kosztów odzyskiwania danych.
 • zalanie laptopa Sony - czyszczenie czy naprawa płyty - w przypadku laptopa po zalaniu najpierw przystępujemy do czyszczenia i konserwacji laptopa. Czyszczenie po zalaniu może przy niskim koszcie przywrócić sprzęt do życia. W przypadku, gdy czyszczenie nie pomogło przystępujemy do bezpłatnej diagnozy uszkodzeń płyty głównej i komponentów

 

Jak dowiedzieć się, co się dzieje z naszym laptopem?

 1. Spróbuj wpisać w Google swój problem i zobaczyć, co się wyświetli. Na przykład jeśli posiadasz komputer Sony Vaio FZ i ma on przy starcie ciemny ekran, wpisz w Google "pusty ekran startup Sony Vaio FZ". Będziesz zaskoczony tym, że czasami są tysiące innych osób z tym samym problemem!
 2. Skorzystaj z serwisu YouTube.com, który jest doskonałym źródłem rozwiązań problemów ze sprzętem. Jeśli masz doświadczenie w obcowaniu z elektroniką, możesz spróbować zakupić (np. na eBay) zamienniki dla uszkodzonych części i dokonać naprawy samodzielnie. Na YouTube znajduje się mnóstwo filmów instruktażowych, które pokażą Ci krok po kroku całą procedurę. Pamiętaj przy tym, że rozkręcenie laptopa może spowodować utratę gwarancji.
 3. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o poradę do profesjonalnego serwisu. W naszym serwisie iTech oferujemy klientom darmową diagnozę, dzięki czemu nie ponoszą żadnych ukrytych i dodatkowych kosztów. Wszystkie przeprowadzane przez nas usługi są objęte gwarancją od 6 do 12 miesięcy.

Typowe usterki

Problemy z chłodzeniem w laptopach Sony

W naszym serwisie często spotykamy się z problemami z wentylatorem, wskutek których laptop przegrzewa się i wyłącza. Czasami wentylator jest całkowicie pokryty kurzem - jest go tak dużo. że tworzy jedną zbitą warstwę włosów i pyłu, jaką często spotykamy w odkurzaczach. Wentylator laptopa chłodzi procesor i kartę graficzną. Kiedy laptop przegrzewa się, istnieje możliwość, że jeden z tych układów przestanie działać. Zostaje zakłócona cyrkulacja wewnątrz obudowy powoduje, że nie da się już zassać zimnego powietrza z zewnątrz, ogrzane powietrze zaś traci swoje ujście. Podwyższone ryzyko przegrzania panuje w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta oraz w przypadku kładzenia laptopa na miękkiej powierzchni (na kołdrze, na kolanach). Czyszczenie układu chłodzenia polega na usunięciu pyłu i kurzu, oczyszczeniu elementów ruchomym preparatem WD-40, a następnie zastosowaniu odpowiedniego smaru. Kluczowe jest zadbanie o prawidłowe właściwości taśmy termoprzewodzącej na procesorze lub układzie grafiki. W kontroli temperatury pomocna bywa aktualizacja BIOS, pamiętaj jednak, że jej przeprowadzenie bez odpowiedniej wiedzy technicznej może być ryzykowne.

Brak obrazu po włączeniu laptopa

Czy grasz w gry na komputerze przenośnym? Używasz go na więcej niż 6 godzin dziennie? Czy jego obudowa mocno się grzeje? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to prędzej lub później doświadczysz braku obrazu na ekranie podczas włączania laptopa. Tę bardzo powszechną usterkę powoduje wysoka temperatura, uszkadzająca luty pod chipsetem grafiki. W takim przypadku karta graficzna potrzebuje tzw. reballingu, czyli zmiany spoiwa sieci kulek bezołowiowych, tkwiących pod chipsetem. Specjalizujemy się w tego typu naprawach, w przeciwieństwie do wielu firm dysponujemy nowoczesnym, importowanym sprzętem. Nasza skuteczność w tym obszarze sięga 95% (ATI, nVidia, Intel). Usługi tego typu obejmujemy 6-miesięczną gwarancją.

Uszkodzenia obudowy

Laptopy Sony są wykonane bardzo designersko i nowocześnie, nie wykazują jednak zbyt dużej trwałości. Często łamią się w nich zawiasy, dochodzi również do uszkodzeń gniazda zasilania. Co spowodzeniem naprawiamy lub wymieniamy uszkodzone części.

Sony nie chce się włączyć

Najczęstszym problemem laptopów Sony Vaio są kłopoty z włączeniem się. Dlaczego tak jest? Istnieje wiele powodów, dla których laptop Sony może się nie uruchomić. Po pierwsze przepalone mogą być układy na płycie głównej. Jeżeli użyjesz niewłaściwego lub uszkodzonego zasilacza, ryzykujesz spore spustoszenie w elektronice swojego komputera. Zbyt mocny zasilacz doprowadzi do zwarcia na gnieździe zasilania i przetwornicy laptopa.

Po drugie - może dojść do przegrzania. Jeśli wentylator jest zablokowany lub uszkodzony, laptop może się nie włączyć. Po trzecie - jeśli laptop został podniesiony jedną ręką, może dochodzić do wygięcia płyty głównej i utraty styku przez poszczególne komponenty. Zalecamy, żeby w powyższych przypadkach nie działać na własną rękę, a zadzwonić do nas na konsultacje.

Zalanie laptopa Sony

Wypadki z zalaniem laptopa zdarzają się bardzo często, co ciekawe nie zawsze dotyczą cieczy. Nieraz używając komputera w pobliżu łazienki lub przy oknie w zimie następuje zjawisko kondensacji pary wodnej, zabójcze dla elektroniki. Gdy laptop został zalany, należy niezwłocznie odciąć go od wszelkiego zasilania wraz z baterią i odwrócić do góry nogami, pod spód zaś podłożyć ręcznik pochłaniający ciecz. Konieczna jest wizyta w serwisie w celu oczyszczenia płyty głównej - zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do korozji i trwałych uszkodzeń.

Naprawa lub wymiana klawiatury Sony

 

Problemy z USB w laptopie

Laptopy Sony rzadko mają problemy z USB. Czasami jednak port może ulec uszkodzeniu przez urządzenie zewnętrzne, np. drukarkę lub pendrive. Wewnątrz laptopa USB pracuje z napięciem 5V. Dostępne są 2 punkty danych i 1 dodatnie i 1 ujemny. Jeśli USB nie widzi podpiętego sprzętu, może to być usterka samego gniazda, które można wymienić, bądź jest to problem poważniejszy, zwiastujący uszkodzenie chipsetu mostka sterującego płyta główną. Nie staraj się tego problemu rozwiązać sam. Zapraszamy na darmową diagnozę, na pewno oszczędzisz wiele sił i pieniędzy oddając sprzęt w ręce fachowców.

Problemy z dyskiem twardym Sony vaio

Przy przenoszeniu laptopa, zawsze chwytaj go dwiema rękami! Nigdy nie podnoś go jedną ręką za róg, możesz bowiem uszkodzić dysk twardy i płytę główną. Pamiętaj, że laptop jest cienki, w dodatku jego obudowa to tylko elastyczny plastik. Skutkiem złego obchodzenia się z komputerem może być komunikat "Brak systemu operacyjnego lub system operacyjny nie znaleziono". To zwykle oznacza problem oprogramowania lub uszkodzenie fizyczne dysku twardego. Dbając o przewóz laptopa zaoszczędzisz sobie mnóstwo pieniędzy. Zaoszczędzisz też nerwy stracone na odzyskiwaniu swoich cennych danych, prawdopodobnie wartych więcej, niż sam komputer.

Wyłamanie gniazda zasilania Sony Vaio

Sporadycznie w laptopach Sony dochodzi do problemów z gniazdem zasilania. Przyczyną może być uszkodzenie mechaniczne, zmęczenie materiału lub przepięcie z sieci. W takich przypadkach w rachubę wchodzi tylko wymiana gniazda. Naprawa to oszczędność, ale oszczędność która lubi się mścić – naprawione gniazdo może doprowadzić do tej samej usterki i często prowadzi do uszkodzenia płyty głównej.

 

Ekspresowa diagnoza uszkodzeń. Sprawdź co dolega twojemu laptopowi:

 
SONY brak podświetlenia matrycy, czyli słabo widoczny obraz - uszkodzony inwerter, uszkodzona płyta główna (brak sterowania inwertera), uszkodzona elektronika ekranu-matrycy. Możliwe też uszkodzenie taśmy matrycy lub slotu taśmy na płycie głównej.

Konieczna wymiana świetlówki matrycy, wymiana lub naprawa inwertera, tasmy matrycy, naprawa płyty głównej w obrębie zasilania lub wymiana ekranu jesli jest to matryca LED.

SONY na ekranie pokazuje się komunikat na niebieski ekranie (BLUE SCREEN) - uszkodzona płyta główna, uszkodzony jeden ze sterowników, zawirusowanie MacBook'a, możliwe uszkodzenie dysku twardego, które wpływa na nie działanie systemu

Konieczne sprawdzenie dysku, sprawdzenie sterowników, naprawa systemu lub naprawa płyty głównej.

SONY zalanie laptopa cieczą

Konieczne mycie płyty głównej po zalaniu i sprawdzenie, które elementy laptopa zostały uszkodzone. Oczyszczenie tasiemek i slotów taśm. Wymiana zwierających układów płyty lub części takich jak klawiatura, touchpad, palmrest.

SONY gniazdo USB nie działa - , uszkodzone mechanicznie gniazdo USB, uszkodzona płyta główna w obrebie zasilania modułu usb lub uszkodzenie sterowania płyty głównej jeśli nie działa klilka gniazd usb, a nie widac uszkodzenia mechanicznego.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazd USB.

SONY brak dźwięku lewy lub prawy głóśnik nie działa trzeszczy - uszkodzone lub nie zainstalowane sterowniki audio, uszkodzone głośniki, uszkodzona płyta główna MacBook'a.

Konieczne sprawdzenie ustawień Windows, reinstalacja sterowników audio lub naprawa płyty głównej.

SONY rozlany popękany lub zbity ekran/matryca - uszkodzenie mechaniczne, widoczne pęknięcie, rozlana plama czarna na ekranie, która się przemieszcza po naciśnięciu.

Konieczna wymiana ekranu matrycy.

SONY powolna praca systemu - „zaśmiecony” system, nieodpowiednia konfiguracja sprzętu, uszkodzony dysk twardy, karta graficzna, pamięć RAM, procesor, zabrudzony układ chłodzenia co powoduje przegrzewanie się płyty głównej co prowadzi do wysokiej temperatury procesora.

Konieczne wykonanie optymalizacji laptopa, wyczyszczenie układu chłodzenia i/lub innych elementów wewnętrznych laptopa.

SONY laptop się zawiesza - niewydajny system chłodzenia, głośny wentylator, obecność wirusa w systemie, uszkodzona karta graficzna, pamięć RAM lub procesor laptopa, uszkodzony dysk twardy – uszkodzone sektory dysku uszkadzają system.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, sprawdzenie dysku twardego, wymiana pamięci RAM, karty graficznej lub procesora.

SONY laptop wyłącza się podczas pracy - uszkodzona płyta główna, uszkodzony układ chłodzenia, uszkodzona pamięć RAM, wirusy. Najczęściej przyczyną jest przegrzewanie sie płyty głównej w wyniku zeschnięcia się past termoprzewodzących i duzego zakurzenia płyty. Laptop wyłącza sie bowiem działa zabezpieczenie płyty głównej przed przegrzaniem.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, czyszczenie i konserwacja płyty głównej, wymiana RAM.

SONY karta Wi-Fi nie działa - uszkodzona karta Wi-Fi, uszkodzona płyta główna, uszkodzony lub nie zainstalowany sterownik, uszkodzone okablowanie od anten. Uszkodzenie zawiasów lub obudowy co prowadzi do tarć na okablowaniu co prowadzi do zwarć.

Konieczna reinstalacja sterownika, wymiana karty Wi-Fi lub naprawa płyty głównej, czyszczenie, regeneracja obudowy.

SONY karta sieciowa LAN nie działa - uszkodzone gniazda LAN, uszkodzona płyta główna, uszkodzony sterownik.

Konieczna reinstalacja sterownika LAN, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazda LAN.

SONY laptop nie ładuje baterii - uszkodzona bateria, uszkodzony zasilacz, uszkodzony modułu ładowania baterii na płycie głównej – kontroler zasilania, uszkodzenie sterowania płyty głównej obręb procesora i chipsetu mostka północnego.

Konieczna wymiana baterii, wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

SONY napęd CD/DVD nie czyta płyt - uszkodzenie napędu DVD/CD.

Konieczna wymiana napędu.

SONY wadliwe działanie klawiatury, klawisze nie działają, klawisze cały czas same piszą - uszkodzona klawiatura, uszkodzona płyta główna, zawirusowany komputer, zalanie sprzętu.

Konieczne sprawdzenie systemu, wymiana klawiatury lub naprawa płyty głównej.

SONY laptop nie widzi dysku, system się nie włącza, komunikat przy starcie - uszkodzony dysk, uszkodzona płyta główna obręb sterowania chipset mostka północnego lub południowego, uszkodzona taśma łącząca płytę główną z dyskiem.

Konieczna wymiana dysku lub naprawa płyty głównej.

SONY nie można zainstalować systemu operacyjnego - uszkodzony napęd CD/DVD, uszkodzony dysk lub płyta główna, uszkodzona płyta instalacyjna.

Konieczna wymiana napędu CD/DVD, wymiana RAM lub naprawa płyty głównej.

SONY uszkodzenia mechaniczne słuchawkowego, mikrofonu, PCMCIA, czytnika kart pamięci, gniazda zasilania, USB,.

Konieczna wymiana naprawa gniazda.

SONY skok napięcia na porcie USB - uszkodzona płyta główna, spoiwa bezołowiowe, wygięte piny usb, uszkodzone punkty lutownicze

Konieczna naprawa płyty głównej, wymiana portu.

SONY nie działa, nie włącza się

uszkodzony zasilacz laptopa, uszkodzona płyta główna, uszkodzone gniazdo lub moduł zasilania. Konieczna wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

SONY brak obrazu na ekranie lcd, po włączeniu jest czarny ekran (laptop reaguje na włącznik, ale nic nie wyświetla),

uszkodzenie taśmy matrycy, slotu taśmy płyty głównej, uszkodzenie sterowania płyty głównej, najczęstsza usterka to jednak grafika płyty głównej powstała w wyniku przegrzewania się laptopa Apple.

SONY po włączeniu widać rozmyty obraz, biały lub blady ekran,

uszkodzenie taśmy matrycy lub elektroniki ekranu – w takich przypadkach tylko wymiana uszkodzonej części, jeśli obraz w czasie zmienia sie możliwe że jest to uszkodzenie grafiki płyty głównej w wyniku przegrzewania się laptopa.

SONY zakłócone wyświetlanie obrazu (widoczne kolorowe wzorki, kilka ekranów, dziwne znaczki lub linie, przesunięty obraz lub zdeformowany, ekran podzielony na 4 lub 6 części) - uszkodzona płyta główna, uszkodzona karta graficzna, uszkodzona matryca, uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną. Najczęściej jest to problem chipsetu graficznego.

Konieczna naprawa płyty głównej, karty graficznej, wymiana taśmy matrycy lub wymiana matrycy.

 

PORADY - jak czyścić laptopa SONY

 Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie SONY

Problem z zakurzeniem i zabrudzeniem klawiszy klawiatury SONY jest powszechny. Na klawiaturze gromadzi się Nasz naskórek zmieszany z potem i kurzem, włosy wpadają w szczelinki między klawiszami i tworzą kołtuny. Nejednokrotnie jemy i pijemy ogladając film lub korzystając z laptopa coś delikatnie się poleje lub ubrudzimy tłustym palcem. Po paru latach użytkowania Nasza klawiatura jest wylegarnią bakterii, bowiem weźmy pod uwagę, że My użytkownicy dostarczamy wilgoci a laptop ciepła, zatem nie trudno również jest tu o grzyby.

Drugim problem jest jak wyczyścić klawiaturę nie uszkadzając jej, a efektywnie pozbyć się brudu tego widocznego i tego ukrytego. Ponieżej w punktach oznaczyliśmy kolejno co należy zrobić i czego użyć w warunkach domowych.

Warunki domowe:

1. Wyłącz laptopa z zasilania i odłącz baterię.
2. Zwilż mikrofibre płynem do mycia szyb – pamiętaj ma być wilgotna a nie mokra!
3. Przecieraj delikatnie i uważaj żeby nie zerwać klawiszy z zatrzasków
4. Odczekaj 30 min i włącz laptopa.


Warunki domowe czyszczenie zaawansowane

 1. Wyłącz laptopa z zasilania i odłącz baterię
 2. Popsikaj na klawiaturę najlepiej preparatem CX-80 do elektroniki! - dostaniemy w elektrycznym sklepie
 3. Gdy cała klawiatura jest w preparacie sucha szczotką z wyczuciem szoruj klawiaturę, po klawiszach i w szczelinach.
 4. Szczotka będzie zachaczać o nagromadzony pod klawiszami brud i kołtuny kurzu – wyciągnij je pensnetą
 5. Przy czyszczeniu szczotką preparat się ulatnia i pozostawia szary jednolity nalot
 6. Jeżeli mam sprężone powietrze w puszcze – popsikajmy na klawiaturę żeby wydmuchać pozostający na i w klawiaturze kurz
 7. Szmatkę z mikrofibry spryskajmy preparatem CX-80 i z wyczuciem czyścimy klawiaturę tak aby nie zachaczyc o klawisz i nie wyłamać klawiszy
 8.  Preprarat się ulatnie więc szmatke trzeba nawilżać w trakcie czyszczenia.
 9. Końcowym efektem jest błyszcząca odkażona klawiatura.
 10. Po 15 min laptop można włączyć.Jak wyczyścić ekran laptopa Sony

Do ekranu laptopa SONY lubi przyklejać się kurz wiemy to juz po pierwszym dniu korzystania z nowego laptopa. W czasie kilku letniej pracy laptopa drobny kurz się nawarstwia i właczy z wilgocią z powietrza tworząc zeschnięta maź. Przyznajmy również, że lubimy jeść i ogladać komedie lub filmiki youtube. Co się dzieje gdy podczas jedzenia w końcu parskniemy śmiechem? Jedzenie ląduje na matrycy i szybko się zsycha. Po latach pracy staramy się nie patrzeć na laptopa gdy jest wyłączony bo widok nie jest najlepszy – ekran wygląda jakby był kompany w błocie. Zatem włączamy laptopa i cudownie brud znika najwyżej podkręcamy kontrast.

Żeby pozbyć się brudu z ekranu laptopa na prawdę, należy zastosować się do niżej wymienionych wskazówek:

 1. Wyłącz laptopa i odłącz baterię.
 2. Weź pod uwagę, że matryca-ekran laptopa jest delikatny.
 3. Zwilż szmatkę mikrofibry płynem do mycia szyb samochodowych
 4. Zacznij czyścić ekran prawą ręką wykonujac ruchy w lewo i prawo, a lewą ręką przytrzymaj klape górną w okolicy kamerki
 5. Uważaj, żeby ciecz nie dostała się za ramkę ekranu – szmatka ma być wilgotna nie mokra!
 6. Czynność powtarzac do momentu gdy uznamy ekran za czysty
 7. Jeśli jest problem ze smugami użyjmy drugiej szmatki z mikrofibry i przetrzyjmy na sucho
 8. Po 20 min można włączyć laptopa.


 
Jeśli przesadziliśmy z płynem do szyb i ciecz dostała się za ramkę matrycy laptopa, należy odłożyć na 1 dzień do wyschnięcia. Jeśli przy włączeniu widać jakieś plamy lub przebarwienia -  laptopa należy natychmiast odłączyć od zasilania i dostarczyc do serwisu na czyszczenie po zalaniu.

Jeśli mocno obawiamy się że uszkodzeń wynikłych z zalania ekranu można zaoptrzyć się w preparat do elektroniki CX-80 który z powodzeniem może posłużyć do czyszczenia klawiatury.


Jak wyczyścić touchpad laptopa Sony

Nie łatwo uniknąć zabrudzenia touchpada gdy codziennie korzystamy z laptopa. Na touchpadzie gromadzi się nie tylko kurz, ale również zarazki, naskórek resztki jedzenia, napoi. Chcemy czy nie chodujemy bakterie dostarczając ciepła i wilgoci – co za tym idzie narażeni jesteśmy na grzybicę. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy touchpad wyczyścić i zdezynfekować.

Najlepszym kompromisem przy czyszczeniu touchpada i nie narażanie elektroniki na uszkodzenie lub przelanie się cieczy na płyte główną jest użycie do czyszczenia preparatu CX-80.

Krok po kroku jak wyczyścić touchpad laptopa

 1. Należy zwilżyć szmatkę preparatem CX-80 lub płynem do mycia szyb
 2. Przecierać szmatką do momentu gdy Touchpad będzie juz czysty.
 3. Szczeliny między przyciskami touchpada czyść jedynie CX-80 i delikatnie użyć szczoteczki.
 4. Możliwe zmatowienia przetrzeć suchą szmatką z mikrofibry.

 

Jakie modele naprawiamy?

Naprawiamy laptopy Sony ze wszystkich serii Vaio Z, S, E, T: Vaio SVE, Vaio SVL, Vaio SVS, Vaio SVT, Vaio SVD, Vaio S1513, Vaio E1713, Vaio E VPC-SVE1513, Vaio E14A3V1E, Vaio VPC-EB2S1E, Vaio E VPC-E1713

 • Sony VAIO PCG:  PCG-91211M, PCG-31311M, PCG-3B1M, PCG-3B2L, PCG-3B4L, PCG-3C1M, PCG-3C2L, PCG-3D1M, PCG-3D3L, PCG-3D4L, PCG-3E1M, PCG-3E2L, PCG-3F1M, PCG-3F3L, PCG-3G2M, PCG-3G5L, PCG-3H1L, PCG-3H1M, PCG-3J1L, PCG-41112M, PCG-41213W, PCG-41214M, PCG-41216L, PCG-51111V, PCG-51111W, PCG-51112M, PCG-51113M, PCG-51211L, PCG-51412L, PCG-51412M, PCG-51511L, PCG-51513L, PCG-51513M, PCG-5G2M, PCG-5G3L, PCG-5J1M, PCG-5J2L, PCG-5K1L, PCG-5K1M, PCG-5K2L, PCG-5K2M, PCG-5L2L, PCG-5L2M, PCG-61111M, PCG-61111V, PCG-61111W, PCG-61112L, PCG-61112W, PCG-61211M, PCG-61211V, PCG-61211W, PCG-61212W, PCG-61312W, PCG-61313L, PCG-61315L, PCG-61317L, PCG-61411L, PCG-61412M, PCG-61511M, PCG-61611L, PCG-61611M, PCG-61611U, PCG-61611V, PCG-61711W, PCG-61712M, PCG-61713M, PCG-61714M, PCG-7112L, PCG-7112M, PCG-7112P, PCG-7113L, PCG-7113M, PCG-71211L, PCG-71211M, PCG-71211V, PCG-71211W, PCG-71212M, PCG-71213M, PCG-7121M, PCG-7121P, PCG-71311M, PCG-71312L, PCG-71312M, PCG-71313M, PCG-71314L, PCG-71315L, PCG-71318L, PCG-7131M, PCG-7132M, PCG-7132P, PCG-7133L, PCG-7134M, PCG-7141L, PCG-7141M, PCG-7142L, PCG-7143M, PCG-7144M, PCG-7151M, PCG-7153L, PCG-7153M, PCG-7154L, PCG-7154M, PCG-7161M, PCG-7164M, PCG-71711L, PCG-7173L, PCG-71811M, PCG-71811V, PCG-71812V, PCG-7181M, PCG-7182U, PCG-7183M, PCG-7184L, PCG-7185M, PCG-7186M, PCG-71911L, PCG-71911M, PCG-71912L, PCG-71912V, PCG-71913L, PCG-7192L, PCG-81112M, PCG-81113M, PCG-81114L, PCG-81115L, PCG-81211W, PCG-81212M, PCG-81214L, PCG-91111L, PCG-91111M, PCG-91111V, PCG-91112M, PCG-91211V, PCG-91212V, PCG-91311L, PCG-91311M, PCG-91312V
 • Sony VAIO SVE: sve-11113fxb, sve-11113fxw, sve-1111m1eb, sve-1111m1ep, sve-1111m1ew, sve-1111m1rb, sve-1111m1rw, sve-11125cxb, sve-11125cxw, sve-1112m1eb, sve-1112m1ep, sve-1112m1ew, sve-1112m1rp, sve-1113m1eb, sve-1113m1ep, sve-1113m1ew, sve-14112fxb, sve-14112fxp, sve-14112fxw, sve-14116fxb, sve-14116fxp, sve-14116fxw, sve-14117fxb, sve-14118fxb, sve-14118fxp, sve-14118fxw, sve-141190x, sve-1411bfxp, sve-1411bfxw, sve-1411dfxw, sve-1411e1rb, sve-1411egxb, sve-1411jfxw, sve-1411mfxb, sve-14122cxb, sve-14122cxp, sve-14122cxw, sve-14125cxb, sve-14125cxp, sve-14126cxb, sve-14126cxp, sve-14126cxw, sve-141290x, sve-1412e1rw, sve-14a190x, sve-14a1c5e, sve-14a1hfxb, sve-14a1hfxbc, sve-14a1m6eb, sve-14a1m6ep, sve-14a1m6ew, sve-14a1s1eb, sve-14a1s1ep, sve-14a1s1ew, sve-14a1s1rb, sve-14a1s1rp, sve-14a1s1rw, sve-14a1s6eb, sve-14a1s6ep, sve-14a1s6ew, sve-14a1s6rb, sve-14a1s6rw, sve-14a1v1eb, sve-14a1v1ep, sve-14a1v1ew, sve-14a1v1rb, sve-14a25cxs, sve-14a27cxh, sve-14a290x, sve-14a2c5e, sve-14a2m1eb, sve-14a2m1ep, sve-14a2m1ew, sve-14a2m6eb, sve-14a2m6ep, sve-14a2m6ew, sve-14a2v1eb, sve-14a2v1ep, sve-14a2v1ew, sve-14a2v2es, sve-14a2x1eb, sve-14a2x1eh, sve-14a2x2es, sve-15112fxs, sve-15113fxs, sve-15114fxs, sve-15115fxs, sve-151190x, sve-1511a1eb, sve-1511a1ew, sve-1511a4e, sve-1511afxs, sve-1511b1eb, sve-1511b1ew, sve-1511b4e, sve-1511bgxs, sve-1511c1rsi, sve-1511c5e, sve-1511cfxs, sve-1511d1ew, sve-1511dfys, sve-1511e4e, sve-1511f1eb, sve-1511f1esi, sve-1511f1ew, sve-1511g1esi, sve-1511g1ew, sve-1511gfxw, sve-1511h1esi, sve-1511h1ew, sve-1511hfxw, sve-1511j1eb, sve-1511j1esi, sve-1511j1ew, sve-1511jfxw, sve-1511k1ew, sve-1511l1ew, sve-1511m1eb, sve-1511mfxs, sve-1511n1eb, sve-1511nfxs, sve-1511p1ew, sve-1511q1eb, sve-1511q1esi, sve-1511r9eb, sve-1511r9esi, sve-1511rfxb, sve-1511rfxw, sve-1511s1esi, sve-1511s1ew, sve-1511v1rb, sve-1511w1eb, sve-1511w1esi, sve-1511x1eb, sve-1511x1esi, sve-1511y1esi, sve-1511z1eb, sve-15122cxb, sve-15122cxp, sve-15122cxw, sve-15124cxp, sve-15124cxs, sve-15125cxs, sve-15125cxw, sve-15126cxp, sve-15126cxs, sve-15126cxw, sve-15128cxs, sve-151290x, sve-1512a4e, sve-1512b1ew, sve-1512c4e, sve-1512c5e, sve-1512c6eb, sve-1512c6ew, sve-1512d4e, sve-1512e1ew, sve-1512e4e, sve-1512e6eb, sve-1512e6ew, sve-1512g1rw, sve-1512gcxs, sve-1512gcxw, sve-1512h1esi, sve-1512h1ew, sve-1512h1rw, sve-1512h6eb, sve-1512h6ew, sve-1512i1esi, sve-1512j1ew, sve-1512j6eb, sve-1512j6esi, sve-1512j6ew, sve-1512jcxw, sve-1512k1eb, sve-1512k1esi, sve-1512kcxs, sve-1512l1rw, sve-1512m1ew, sve-1512m6eb, sve-1512m6esi, sve-1512m6ew, sve-1512mpxs, sve-1512n1eb, sve-1512n1esi, sve-1512n1rw, sve-1512ncxb, sve-1512p1eb, sve-1512q1ew, sve-1512q1rw, sve-1512r1ew, sve-1512s1ew, sve-1512t1esi, sve-1512u1esi, sve-1512w1eb, sve-1512w1esi, sve-1512w1rb, sve-1512x1esi, sve-1512x9eb, sve-1512y1esi, sve-1512z1eb, sve-1513b1ew, sve-1513b4e, sve-1513c1ew, sve-1513c5e, sve-1513d1ew, sve-1513e9eb, sve-1513f1eb, sve-1513f1ew, sve-1513g1eb, sve-1513g1ew, sve-1513h1eb, sve-1513h1esi, sve-1513h1ew, sve-1513j1eb, sve-1513k1ew, sve-1513m1ew, sve-1513p1ew, sve-1513q1eb, sve-1513q1esi, sve-1513r1eb, sve-1513s1ew, sve-1513t1ew, sve-1513u1esi, sve-1513v1esi, sve-1513y1esi, sve-1513z1eb, sve-1711c5e, sve-1711f1ew, sve-1711g1eb, sve-1711g1ew, sve-1711k1ew, sve-1711l1eb, sve-1711p1ew, sve-1711q1eb, sve-1711q1rw, sve-1711r1eb, sve-1711t1eb, sve-1711v1eb, sve-1711v1rb, sve-1711x1eb, sve-1711z1eb, sve-17122cxb, sve-17125cxb, sve-17127cxb, sve-171290x, sve-1712acxb, sve-1712b4e, sve-1712bcxb, sve-1712c1eb, sve-1712c1ew, sve-1712c5e, sve-1712e1rw, sve-1712f1eb, sve-1712f1ew, sve-1712h1eb, sve-1712h1ew, sve-1712l1eb, sve-1712l1ew, sve-1712q1ew, sve-1712s1eb, sve-1712s1rw, sve-1712t1eb, sve-1712v1eb, sve-1712w1eb, sve-1712z1eb, sve-1713a6ew, sve-1713c5e, sve-1713d1ew, sve-1713e1ew, sve-1713f1ew, sve-1713g1ew, sve-1713h1ew, sve-1713l1eb, sve-1713l1ew, sve-1713m1eb, sve-1713s1ew, sve-1713t1eb, sve-1713v1eb, sve-1713w1eb, sve-1713x1eb, sve-1713y1eb, sve-1713z1eb
 • Sony VAIO VGN: vgn-ar11b, vgn-ar11m, vgn-ar21m, vgn-ar31m, vgn-ar370, vgn-ar51m, vgn-ar61e, vgn-ar61m, vgn-ar61s, vgn-ar61zu, vgn-ar71e, vgn-ar88e, vgn-aw11m, vgn-aw11xu, vgn-aw11z, vgn-aw21s, vgn-aw31m, vgn-aw31s, vgn-aw31xy, vgn-aw41zf, vgn-cr11s, vgn-cr120e, vgn-cr21s, vgn-cr21z, vgn-cr220e, vgn-cr290, vgn-cr31s, vgn-cr31z, vgn-cr320e, vgn-cr407e, vgn-cr410e, vgn-cr41s, vgn-cr420e, vgn-cr42s, vgn-cr42z, vgn-cr490, vgn-cr510e, vgn-cr515e, vgn-cr520e, vgn-cr590, vgn-cs110e, vgn-cs11s, vgn-cs11z, vgn-cs190, vgn-cs215j, vgn-cs21s, vgn-cs21z, vgn-cs230j, vgn-cs290, vgn-cs31s, vgn-cs320j, vgn-fe11h, vgn-fe11m, vgn-fe11s, vgn-fe21b, vgn-fe21h, vgn-fe21m, vgn-fe21s, vgn-fe28h, vgn-fe31h, vgn-fe31m, vgn-fe31z, vgn-fe41e, vgn-fe41m, vgn-fe41s, vgn-fe41z, vgn-fe660g, vgn-fe670g, vgn-fe770g, vgn-fe880e, vgn-fe890, vgn-fw11e, vgn-fw11m, vgn-fw11s, vgn-fw190, vgn-fw21e, vgn-fw21l, vgn-fw21m, vgn-fw21z, vgn-fw31e, vgn-fw31j, vgn-fw31m, vgn-fw31zj, vgn-fw41e, vgn-fw41j, vgn-fw41m, vgn-fw41zj, vgn-fw510f, vgn-fw51jf, vgn-fw51mf, vgn-fw51zf, vgn-fz11m, vgn-fz11s, vgn-fz11z, vgn-fz140e, vgn-fz18e, vgn-fz18m, vgn-fz21e, vgn-fz21m, vgn-fz21s, vgn-fz21z, vgn-fz240e, vgn-fz31e, vgn-fz31j, vgn-fz31m, vgn-fz31s, vgn-fz31z, vgn-fz340e, vgn-fz38m, vgn-nr10e, vgn-nr110e, vgn-nr11m, vgn-nr11s, vgn-nr11z, vgn-nr120e, vgn-nr180e, vgn-nr21m, vgn-nr21s, vgn-nr21z, vgn-nr220e, vgn-nr260e, vgn-nr310e, vgn-nr31j, vgn-nr31z, vgn-nr32l, vgn-nr32m, vgn-nr32s, vgn-nr32z, vgn-nr38e, vgn-nr38m, vgn-nr38s, vgn-nr38z, vgn-nr430e, vgn-nr498e, vgn-ns10j, vgn-ns10l, vgn-ns11j, vgn-ns11m, vgn-ns11s, vgn-ns11z, vgn-ns12m, vgn-ns140e, vgn-ns20e, vgn-ns20j, vgn-ns20s, vgn-ns21m, vgn-ns21s, vgn-ns21z, vgn-ns235j, vgn-ns240e, vgn-ns30e, vgn-ns31m, vgn-ns31s, vgn-nw11z, vgn-nw150j, vgn-nw20ef, vgn-nw20sf, vgn-nw21ef, vgn-nw21jf, vgn-nw21mf, vgn-nw21sf, vgn-nw21zf, vgn-nw240f, vgn-nw24s, vgn-nw26m, vgn-nw270f, vgn-nw350f
 • Sony VAIO VPC: vpc-ca2s1e, vpc-ca3s1e, vpc-ca4s1e, vpc-cw13fx, vpc-cw14fx, vpc-cw17fx, vpc-cw1s1e, vpc-cw1z4e, vpc-cw21fx, vpc-cw23fx, vpc-cw2s1e, vpc-cw2z1e, vpc-ea1s1e, vpc-ea2s1e, vpc-ea3l1e, vpc-ea3s1e, vpc-ea4s1e, vpc-eb1m1e, vpc-eb1s1e, vpc-eb2m1e, vpc-eb2s1e, vpc-eb2z1e, vpc-eb3e1e, vpc-eb3j1e, vpc-eb3l1e, vpc-eb3l9e, vpc-eb3m1e, vpc-eb3s1e, vpc-eb3z1e, vpc-eb4l1e, vpc-eb4s1e, vpc-eb4x1e, vpc-eb4z1e, vpc-ec1m1e, vpc-ec1s1e, vpc-ec2m1e, vpc-ec2s0e, vpc-ec3l1e, vpc-ec3m1e, vpc-ec4m1e, vpc-ee2m1e, vpc-ee2s1e, vpc-ee3m1e, vpc-ee3s1e, vpc-eg1bfx, vpc-eg27fm, vpc-eg32fx, vpc-eg33fx, vpc-eg34fx, vpc-eg37fm, vpc-eg3pfx, vpc-eh1e1e, vpc-eh1l8e, vpc-eh1m1e, vpc-eh1m8e, vpc-eh1z1e, vpc-eh2d1e, vpc-eh2j1e, vpc-eh2m1e, vpc-eh2p0e, vpc-eh2z1e, vpc-eh3g1e, vpc-eh3h1e, vpc-eh3k1e, vpc-eh3l1e, vpc-eh3m1e, vpc-eh3s8e, vpc-ej1l1e, vpc-ej2l1e, vpc-ej2m1e, vpc-ej2s1e, vpc-ej3b1e, vpc-ej3m1e, vpc-el1e1e, vpc-el22fx, vpc-el2s1e, vpc-el3s1e, vpc-f11m1e, vpc-f11s1e, vpc-f12m1e, vpc-f13l8e, vpc-f13m0e, vpc-f13m1e, vpc-f13m8e, vpc-f13z1e, vpc-f21z1e, vpc-f22l1e, vpc-f22m1e, vpc-f22s1e, vpc-f23m1e, vpc-f23s1e, vpc-f23z1e, vpc-f24m1e, vpc-s111fm, vpc-s11c5e, vpc-s11j7e, vpc-s11m1e, vpc-s11v9e, vpc-s11x9e, vpc-s12a7e, vpc-s12c5e, vpc-s12c7e, vpc-s12j1e, vpc-s12l9e, vpc-s12m9e, vpc-s12v9e, vpc-s12x9e, vpc-s131fm, vpc-s132fx, vpc-s132gx, vpc-s134gx, vpc-s137gx, vpc-s13a7e, vpc-s13c5e, vpc-s13l8e, vpc-s13l9e, vpc-s13m1e, vpc-s13s9e, vpc-s13sgx, vpc-s13v9e, vpc-s13x9e, vpc-sa2c5e, vpc-sa2z9e, vpc-sa3afx, vpc-sa3n9e, vpc-sa3z9e, vpc-sa4c5e, vpc-sb190x, vpc-sb1a9e, vpc-sb1b9e, vpc-sb1c5e, vpc-sb1s1e, vpc-sb1v9e, vpc-sb1x9e, vpc-sb1z9e, vpc-sb2m9e, vpc-sb3l9e, vpc-sb3n9e, vpc-sb3s9e, vpc-sb3t9e, vpc-sb3v9e, vpc-sb3x9e, vpc-sb4afx, vpc-sb4l1e, vpc-sb4s9e, vpc-y115fx, vpc-y11m1e, vpc-y11s1e, vpc-y11v9e, vpc-y216fx, vpc-y216gx, vpc-y2190x, vpc-y21a7e, vpc-y21s1e, vpc-y21sfx, vpc-ya1c5e, vpc-ya1v9e, vpc-yb13kx, vpc-yb14kx, vpc-yb15kx, vpc-yb1s1e, vpc-yb2m1e, vpc-yb33kx, vpc-yb35kx, vpc-yb3v1e

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).