Sony – naprawa grafiki, wymiana karty graficznej.

Sony VAIO 2

Naprawa lub wymiana karty graficznej w laptopie Sony Vaio - Wrocław Serwis iTech:

Naprawa karty grafiki w notebooku Sony to przeważnie wymiana spoiw BGA chipsetu grafiki. Niejednokrotnie konieczna okazuje się wymiana pamięci RAM grafiki, znajdującej się obok chipsetu. W zdecydowanej większości przypadków karta grafiki jest wmontowana w płytę główną i stanowi jej nierozłączny składnik, zatem znalezienie dedykowanej karty grafiki do laptopa jest zadaniem o wiele trudniejszym niż w przypadku konwencjonalnych komputerów PC. Zakup nowej płyty do laptopa Sony jest bardzo kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w przeważającej liczbie awarii. Pozostały procent to laptopy firmy Sony, mocno wykorzystywane przez gry komputerowe i programy CAD lub często kładzione były na kolanach, pościeli i poduszkach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa , jak i sam chipset i kontrolery pamięci bądź układ zasilania. Układy powinny być wymieniane zawsze na nowe - mowa tu głównie o chipsecie graficznym. Nowy chipset zapewni bezawaryjną i stabilną pracę notebooka marki Sony przy większych obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).