Wymiana lub naprawa wentylatora w laptopie Wrocław

Usterka układu chłodzenia

Chłodzenie laptopa - wentylator i radiator

  • Wymiana lub naprawa wentylatora w laptopie Hp, Dell, Sony, Toshiba, Asus, Acer, Samsung, Fujitsu-Siemens, Lenovo, MacBook, Xiaomi Mi Pro - Mi Air, Huawei Matebook X, Chuwi, Tongfang, Wrocław - Serwis.
  • Bezpłatna wycena naprawy lub wymiany wentylatora w laptopie lub komputerze All-in-One na miejscu w Serwisie.
  • Ekspresowa/szybka naprawa wentylatora, chłodzenia laptopa 24h - umów się 664989086 Serwis Wrocław iTech.
  • Głośny wentylator w laptopie - Wrocław Serwis.
  • Naprawa nie działającego wentylatora w laptopie.
  • Wymiana wentylatora uszkodzonego mechanicznie - połamane łopatki wentylatora uszkodzona elektronika.
  • Smarowanie i czyszczenie wentylatora laptopa.
  • Wymiana radiatora w laptopie.

 Naprawa i Serwis wentylatora w laptopie Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Wymiana lub naprawa wentylatora w laptopie Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica. Naprawa wentylatora w laptopie Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Gdy notebook się wyłącza i jest bardzo gorący jasne jest, iż dzieje się coś niedobrego z chłodzeniem. Na chłodzenie laptopa składa się wentylator, radiator, pasta, termopady. Przyczyną występujących uszkodzeń najczęściej jest kurz i włosy zwierząt, występujące przy transporcie wstrząsy bądź zmęczenie materiału. Niemal wszystkie laptopy (zwłaszcza laptopy brudne w środku, o mniej przemyślanej konstrukcji) są podatne na tego typu uszkodzenia - żadna z marek jak: Apple, Acery, Asusy, Alienware, Aristo, Delle, HP probooki i z serii dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiby Sattelite, Qosmio, nie są wolne od tego typu problemów. Usterkom ulega wentylator, ale i radiator poprzez rozszczelnienie i brak przekazywania ciepła chipsetów płyty do wentylatora. Takimi problemami zajmuje się nasz Serwis iTech we Wrocławiu poprzez naprawę bądź wymianę uszkodzonej części. Jeśli Twój laptop nadmiernie się grzeje lub wentylator pracuje zbyt głośno - nie zwlekaj z jego konserwacją!

Jeśli masz problem ze swoim Fujitsu Siemens, Samsungiem, Benq, MSI lub jeszcze innym sprzętem, to zapraszamy na bezpłatną wycenę naprawy i ustalenie usterki do 3 dni roboczych.

Czy mój wentylator jest uszkodzony?

Wentylator ToshibyDo usterek wentylatora w komputerze dochodzi w wyniku występujących temperatur, co prowadzi do zniekształceń konstrukcjii i minimalnych deformacji, a te z kolei do uszkodzenia mechanicznego silnika i elektroniki wentylatora. Powodem może być również kurz osadzający się na mechanizmie i wysuszenie cześć ruchomych wentylatora.

Aby sprawdzić, jak ma się nasz wentylator, należy przyłożyć rękę do miejsca, gdzie znajduje się wylot ciepłego powietrza. Jeżeli nie poczujemy podmuchu powietrza lub będzie on słaby to z pewnością układ chłodzenia jest mocno zakurzony i nie pozwala na prawidłową wymianę powietrza. Zalecane jest czyszczenie laptopa - konserwacja płyty głównej.

Należy się również przysłuchać pracy wentylatora. Jeśli wentylator laptoppa wyje, chrobocze, buczy, brzęczy, terkocze, zgrzyta - jednym słowem - hałasuje, to znak, że jego czas życia dobiega końca. Zalecamy w takich przypadkach konserwację wentylatora i układu chłodzenia. W większości tego typu usterek udaje się uniknąć wymiany na zamiennik, a wentylator pracuje jak nowy.

Pamiętajmy, że uszkodzenie wentylatora prowadzi do innych usterek płyty głównej, związanych z przegrzaniem się układów przetwornicy, mostka, grafiki. Zatem objawów wyżej wymienionych nie wolno ignorować.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).