Nie działa sieć bezprzewodowa wi-fi w laptopie - naprawa lub wymiana karty WiFi

Naprawa Wi-Fi Wrocław - Serwis iTech.

  • Bezpłatne sprawdzenie karty wi-fi w laptopie,
  • Sprawdzenie połączeń wi-fi laptopa,
  • Wymiana karty wi-fi Wrocław- Serwis,
  • Naprawa wi-fi w laptopie - nie wykrywa sieci, przerywa połączenie, nie działa,
  • Naprawa Wi-Fi w laptopie Hp, Dell, Toshiba, Samsung, Lenovo, Acer, Asus  - Serwis Wrocław

Temat sieci bezprzewodowej i dostępu do Internetu jest tak szeroki, iż w przypadku występujących dysfunkcji z połączeniem, notebook powinien być sprawdzony osobiście przez serwisanta. Dlatego zapraszamy do skorzystania z darmowej diagnozy i wyceny naprawy przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu – Serwis iTech.

Najczęściej przyczyną braku połączenia z siecią Wi-Fi jest problem ze sterownikami, dlatego należy w pierwszym rzędzie odinstalować i zainstalować na nowo sterowniki karty sieciowej. Należy również sprawdzić, czy nie mamy zainstalowanych dwóch programów antywirusowych (nie jest to zalecane) oraz czy ustawienia antywirusa i zapory umożliwiają połączenie z siecią. Jeśli problem z połączeniem się utrzymuje, należy przeinstalować system Windows/Linux wraz ze sterownikami, ponieważ aktualnie może dochodzić do konfliktów pomiędzy oprogramowaniem i sterownikami zainstalowanych urządzeń. Jeśli jednak i to nie pomoże, najlepiej jest kupić zewnętrzną kartę Wi-Fi na USB lub PCMCIA lub Express Card. W ten sposób ominiemy w szybkim tempie gnębiący nas problem. Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę, można brnąć dalej i sprawdzić działanie karty Wi-Fi w naszym laptopie poprzez włożenie innej karty o tych samych parametrach. Jeśli zadziała - oznacza to uszkodzenie naszej karty i konieczność jej wymiany. Uczulamy równocześnie, że źródłem uszkodzenia może być też okablowanie, antena lub chipset mostka zarządzający płytą główną laptopa. W taki przypadkach konieczna jest naprawa płyty głównej.

Problemy z siecią Wi-Fi lub LAN występują niezależnie od producenta komputera, dlatego staramy się naprawić każdego dostarczonego przez Państwa laptopa Asusa, Samsunga, Della, Hapeka, Lenovo, Acera, Apple, Sony, Toshiby i wielu wielu innych dostępnych na rynku marek.

Podejrzenia usterek

  • Uszkodzona karta Wi-Fi (konieczna wymiana karty),
  • Uszkodzona płyta główna (konieczna naprawa),
  • Uszkodzony lub nie zainstalowany sterownik Windows (konieczna reinstalacja sterownika).

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).