Rozmyty, biały lub blady obraz w laptopie

Matryca ekranu laptopaGdy dochodzi do problemów z obrazem na ekranie (matrycy), należy zwrócić uwagę, czy laptop w przeszłości się nie przegrzewał lub nie wyłączał podczas pracy. Większość przypadków związanych z dziwnym zachowaniem ekranu jest efektem uszkodzenia się grafiki na płycie głównej. Dalsze możliwe usterki to uszkodzenie ekranu matrycy – mechaniczne lub elektroniczne.

Przy uszkodzeniu grafiki widzimy na ekranie dziwne, kolorowe znaczki (np. kwadraty) lub brak obrazu. Na matrycy dochodzi wówczas do przebarwień, mających charakter dynamiczny (tzn. ulegają one zmianom podczas pracy komputera). W przypadku takich objawów uszkodzona jest elektronika matrycy i nie ma możliwości jej naprawy w rozsądnej cenie, pozostaje wymiana ekranu laptopa. Z kolei rozmycie obrazu stanowi następstwo uszkodzeń mechanicznych, zwiastuje problemy z zawiasami albo taśmą prowadzącą do matrycy. Tego typu usterki występują wskutek wstrząsów, upadków i szybkiego zamykania pokrywy laptopa. Wadliwe części można naprawić lub wymienić.

Serwis iTech we Wrocławiu zajmuje się wszystkimi problemami związanymi ze sprzętem firm Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody), Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Xiaomi Mi Pro - Mi Air, Huawei Matebook X, Chuwi, Tongfang. Zatem jeśli nie wiesz, co dolega Twojemu laptopowi, zapraszamy na darmową diagnozę usterki.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).