Nie działa karta sieciowa LAN lub WiFi - wymiana karty w laptopie

Gniazda sieciowe LAN są narażone na usterki mechaniczne poprzez wyłamania lub szarpnięcia za wtyczkę RJ 45. Konsekwencje mogą być poważne, ponieważ samo gniazdo internetowe LAN umiejscowione jest na płycie głównej. W ten sposób każde mechaniczne uszkodzenie grozi naruszeniem elektroniki laptopa. Przy takim problemie należy wymienić gniazdo LAN. Wcześniej jednak należy sprawdzić sterowniki, ustawienia karty sieciowej i przeskanować system pod względem wirusów.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek jak: Apple, Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, NEC, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata.

Zajmujemy się również komputerami firmy Apple - Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini.

Możliwe uszkodzenia

  • Uszkodzenie gniazda LAN (konieczna wymiana gniazda).
  • Uszkodzenie płyty głównej (konieczna naprawa płyty + ewentualnie wymiana gniazda).
  • Uszkodzenie sterownika Windows (konieczna reinstalacja sterownika LAN).

Serwis komputerowy iTech we Wrocławiu zaprasza na darmową diagnozę, która może potrwać do 3 dni roboczych.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).