Uszkodzone mechanicznie gniazdo USB, gniazdo słuchawkowe

Do uszkodzeń najczęściej dochodzi w wyniku wyłamania – przesunięcia laptopa, pociągnięcia za kabel, upadku, uderzenia. Naruszenie gniazda powoduje uszkodzenia styków na płycie głównej, stąd brak połączenia z urządzeniem albo przerywanie kontaktu podczas pracy. Możliwe jest, iż część wtyczki nadal tkwi w gnieździe, doprowadzając do zwarcia. Oprócz przyczyn czysto mechanicznych, uszkodzenia gniazd mogą też spowodowane zalaniem laptopa – płytka drukowana wraz z elektroniką korodują, co doprowadza do uszkodzenia elementów, a tym samym uszkodzenia wejść LAN, USB, HDMI, Jack.

Jeśli jednak nie miało miejsca żadne z powyżej wymienionych zdarzeń, należy sprawdzić system Windows - zawinić może tu chociażby konflikt oprogramowania lub sterowniki. Żeby być pewnym należy przeinstalować system na nowo i wgrać sterowniki. Jeśli po wgraniu systemu nadal występują problemy, przyczyną może być przegrzanie laptopa i w konsekwencji uszkodzenie płyty głównej – chipsetu mostka.

Inna możliwość to uszkodzona płyta główna. W tym wypadku konieczne jest sprawdzenie systemu, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazd.

Wymieniamy i naprawiamy wejścia USB i panelu audio oraz płyty główne w notebookach takich marek, jak:  Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, Samsung, LG, Twinhead, NEC, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata, Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq.

Zajmujemy się również komputerami i laptopami firmy Apple - Macbook , Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę usterki i diagnozę do 3 dni roboczych w naszym serwisie iTech we Wrocławiu, przy ul. Krasińskiego 46.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).