Lenovo – naprawa podświetlenia matrycy

Awarie podświetlenia obrazu w Lenovo powstają wraz z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W modelach sprzed 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie - użyciem świetlówki zasilanej poprzez inwerter, przyłączony do taśmy LCD, która z kolei wpięta jest w slot płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Lenovo za ciemny obraz odpowiedzialna bywa świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W nowych notebookach Lenovo są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość naprawy i limituje czynności serwisowe do wymiany.

W celu bezpłatnej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).