Tanie odzyskiwanie danych z dysków SSD

Dyski SSDOdzyskiwanie danych z dysków SSD

  1. Diagnoza uszkodzenia
  2. Naprawa dysku SSD
  3. Skopiowanie danych na sprawny nośnik

Uszkodzenia jakie występują w dyskach twardych można podzielić na 4 grupy

  1. Uszkodzenia elektroniki. W tym przypadku naprawa polega na wymianie odpowiednich elementów, układów scalonych czy zabezpieczeń oraz na zaprogramowaniu układów tak aby współpracowały z mechanizmem wewnątrz dysku. Uszkodzenia elektroniki dysku są jednym z mniej kosztownych procedur i w 99% jest zakończone powodzeniem.
  2. Uszkodzenia logiczne. Do najczęstszych przypadków należą: sformatowanie dysku czy usunięcie pliku lub katalogu. Czasem zdarzają się przypadki spowodowane zawirusowaniem komputera lub uszkodzeniem obszaru serwisowego dysku. Naprawa uszkodzeń tego typu również należy do mniej kosztownych i w 99% kończy się sukcesem. Wyjątkiem może być nadpisanie sektorów przez inne dane i z tego względu należy jak najszybciej wyłączyć komputer aby nie dopuścić do zjawiska nadpisywania danych chociażby przez system.
  3. Uszkodzenia fizyczne - mechaniczne. Są to awarie powstałe np. w wyniku upadku lub zamęczenia materiału z którego jest wykonane połączenia lutownicze. Naprawa tych uszkodzeń jest bardziej złożona od poprzednich i wiąże się z większymi opłatami. Czas potrzebny na usunięcie awarii mechanicznych jest również dłuższy. Tego typu uszkodzenia kończą się powodzeniem w ponad 90%. Do najcięższych przypadków należą uszkodzenia struktury układów scalonych.
  4. Uszkodzenia złożone. Powstają np w wyniku zalania upadku lub spalenia dysku. Powodują one często uszkodzenia elektroniki oraz struktury płytki. Zdarzają się bardzo rzadko i należą do najbardziej pracochłonnej i kosztownej grupy uszkodzeń.

Jeśli coś złego dzieje się z twoim dyskiem . Jak najszybciej wyłącz komputer i nie powoduj dodatkowych strat.

W przypadku odzyskiwania programowego (przy usterkach logicznych) koszt wynosi od 300 do 550 zł brutto, czas oczekiwania zaś - ok. 7 dni. Jeśli konieczne jest odzyskiwanie laboratoryjne - koszt wzrasta, czas oczekiwania zaś wydłuża się do ok. 1 miesiąca.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).