Samsung – naprawa grafiki, wymiana układu graficznego

Samsung NP305U1A-A02UK Naprawa karty grafiki w laptopie Samsung to najczęściej wymiana spoiw BGA kości grafiki. W wielu przypadkach wymagana okazuje się wymiana pamięci RAM grafiki, znajdującej się obok chipsetu. W przeważającej większości modeli karta graficzna jest wmontowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem odszukanie osobnej karty grafiki do notebooka jest zadaniem o wiele trudniejszym niż w przypadku konwencjonalnych komputerów PC. Zakup nowej płyty głównej do notebooka Samsung bywa mało opłacalny.

Wymiana spoiw bezołowiowych bywa skuteczną naprawą w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki firmy Samsung, mocno eksploatowane przez gry komputerowe i programy graficzne lub kładzione na kolanach, kołdrze i poduszkach. Usterka w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa, ale też chipset i kontrolery RAM bądź układ zasilający. Układy powinny być wymieniane zawsze na nowe - mowa tu przeważnie o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni bezawaryjną i stabilną pracę notebooka Samsung przy dużych obciążeniach.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).