Sony – naprawa podświetlenia matrycy

Awarie podświetlenia obrazu w Sony powstają wraz z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub niesprawnością samej matrycy. W starszych modelach poniżej 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie - obecnością świetlówki zasilanej poprzez inwerter, podpięty do taśmy LCD, która z kolei wpięta jest w gniazdo płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Sony za zaciemniony obraz odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; czasami problemem jest zasilanie płyty. W najnowszych laptopach Sony są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość naprawy i limituje czynności serwisowe do wymiany.

W celu darmowej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).