Toshiba – naprawa podświetlenia matrycy

Problemy z podświetleniem obrazu w Toshibach wiążą się z przerwaniem taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W starszych modelach poniżej 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie - użyciem świetlówki zasilanej poprzez inwerter, przyłączony do taśmy LCD, która z kolei wpięta jest w slot płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Toshiby za ciemny obraz odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; czasami problemem jest zasilanie płyty. W nowych notebookach Toshiby są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość naprawy i ogranicza czynności serwisowe do wymiany matryc.

W celu bezpłatnej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).