Naprawa obrazu - czarny ekran, paski, kwadraty na ekranie laptopa

 

Inwerter i tasiemka widoczne po wyjęciu matrycy z ramkiBrak obrazu w laptopie Serwis - Wrocław iTech. Profesjonalne kompleksowe usługi wykrycia przyczyn i usuwania usterek gdy w laptopie nie ma obrazu i ekran nic nie wyświetla MacBook, Asus, Hp, Dell, Toshiba, Samsung, Acer, MSI, Lenovo, Fujitsu-Siemens, Xiaomi Mi Pro - Mi Air, Huawei Matebook X, Chuwi, Tongfang, Sony.

  • Bezpłatna wycena naprawy laptopa z problemami zaburzeń obrazu na ekranie do 3 dni roboczych.
  • sprawdzenie przyczyn niewidocznego obrazu w laptopie,
  • naprawa czarnego obrazu (laptop nic nie wyświetla) w laptopie  Hp, Asus, Acer, Lenovo, Dell, Sony, Msi, Toshiba, Samsung, Apple - Wrocław Serwis,

Przy oględzinach laptopa należy poruszać klapą górną laptopa, jeśli dochodzi do zmian na ekranie (chwilowo widoczny obraz), uszkodzona może być tasiemka/slot taśmy matrycy na płycie głównej. Do uszkodzenia dochodzi na wskutek zapiekających się zawiasów, co powoduje zbytnie naciąganie się taśmy matrycy i wyginanie się jej płytki drukowanej. Należy się również dobrze przyjrzeć ekranowi matrycy – być może obraz występuje, ale jest bardzo słabo widoczny – wskazuje to na uszkodzenie świetlówek matrycy (lub inwertera). Do uszkodzenia dochodzi na w skutek zmęczenia materiału bądź wstrząsu.

Jeśli żadne z powyższych objawów nie występują, podejrzenie spada na grafikę. Laptopy takich marek, jak Asus, Sony Vaio, Toshiba, Fujitsu Siemens i HP, posiadające karty graficzne Nvidia GeForce, są najbardziej narażone na przegrzanie. Skutkuje ono uszkodzeniem grafiki (często zintegrowanej na stałe z płytą główną). Przegrzanie może być spowodowane dużym zakurzeniem i pęknięciem past termoprzewodzących połączonym z silnym obciążeniem programem graficznym lub grą. Laptopom szkodzi też kładzenie ich na miękkich powierzchniach (kolana, pościel, wykładzina). Pierwsze objawy uszkodzenia grafiki to wyłączanie się laptopa podczas obciążenia, samoczynne wychodzenie z obciążających grafikę aplikacji oraz samoczynna zmiana rozdzielczości ekranu. W takich przypadkach konieczna jest konserwacja płyty głównej. O skuteczności naprawy można się przekonać po jej wykonaniu. W naszym serwisie laptopów płacisz tylko wtedy, gdy naprawa jest skuteczna.

W przypadkach, gdy karta graficzna była już regenerowana (reballing chipsetu grafiki) a laptop i tak odmawia posłuszeństwa, stosuje się wymianę chipsetu grafiki na nowy. Ze względu na chronienie przez producentów dostępu do części zamiennych (tj. nowych płyt głównych i kart graficznych), na rynku możemy zakupić jedynie części zużyte po naprawach i demontażach, czego nie zalecamy robić. Zachęcamy do wizyty w serwisie i poddanie płyty głównej regeneracji, z najdłuższą na dolnym śląsku gwarancją 6 m-cy. Czas naprawy od 3 do 10 dni roboczych.

Możliwe przyczyny

  • Uszkodzona płyta główna (konieczna naprawa).
  • Uszkodzona karta graficzna (konieczna naprawa płyty głównej).
  • Uszkodzona matryca (konieczna wymiana).
  • Uszkodzona taśma łącząca matryce z płytą główną (konieczna wymiana).

Czarny obraz w laptopie serwis Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Brak obrazu w laptopie naprawa serwis Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów. Niewidoczny obraz w laptopie Serwis Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).