Problem z obrazem w laptopie

Paski na matrycy

Naprawa problemów z obrazem w laptopie Wrocław Serwis iTech: 

  • Diagnoza i wycena uszkodzeń obrazu w laptopie
  • Naprawa obrazu w laptopie Hp, Dell, Lenovo, Samsung, Asus, Toshiba, Samsung, Acer, iMac, Mac Mini, Apple MacBook, Xiaomi Mi Pro - Mi Air, Huawei Matebook X, Chuwi, Tongfang - Serwis Wrocław.
  • Gwarancja na naprawę 6-24 m-ce.
  • Płatność za skuteczną naprawę.

Artefakty, krzaczki, kolorowe kwadraty, prostokąty na ekranie, dziwne znaczki linie pionowe i poziome, różne kolory. Objawy takie, jak dziwne kolory, przebarwienia, podzielony ekran to efekt uszkodzonej płyty głównej (a konkretnie chipsetu grafiki). Do uszkodzenia dochodzi w wyniku przegrzania się laptopa, spowodowanego dużą ilością zalegającego wewnątrz kurzu oraz obciążeniem aplikacjami. W takich przypadkach grafikę można naprawić poprzez reballing chipsetu, bądź jego wymianę w naszym serwisie.

Problem z obrazem dotyka takie laptopy, jak HP, Asus, Dell, Fujitsu Siemens i Toshiba z chipsetami grafiki nVidia. Laptopy te po dwóch latach pracy o wiele bardziej się nagrzewają z powodu dużej ilości kurzu i stwardniałych past termoprzewodzących. Ich chipsety grafiki mają skłonność do podwyższonej temperatury pracy. Problem przegrzewania nie omija nawet droższego sprzętu firm Apple i Sony. Tam też dochodzi do podobnych uszkodzeń.
Pierwsze objawy usterki to wysoka temperatura pracy, wyłączanie się laptopa podczas pracy oraz chwilowe utraty obrazu. W takich przypadkach należny udać się z laptopem na konserwację, by zatrzymać proces jego uszkadzania.

Objawy takie, jak dziwne kolory, przebarwienia, podzielony ekran to efekt uszkodzonej płyty głównej (a konkretnie chipsetu grafiki). Do uszkodzenia dochodzi w wyniku przegrzania się laptopa, spowodowanego dużą ilością zalegającego wewnątrz kurzu oraz obciążeniem aplikacjami. W takich przypadkach grafikę można naprawić poprzez reballing chipsetu, bądź jego wymianę w naszym serwisie.

 

Możliwe uszkodzenia

  • Uszkodzona płyta główna (konieczna naprawa płyty).
  • Uszkodzona karta graficzna (konieczny reballing chipsetu).
  • Uszkodzona matryca (konieczna wymiana matrycy).
  • Uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną (konieczna wymiana taśmy).

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).