Naprawa karty graficznej Alienware

 

Alienware – naprawa kart graficznych, wymiana układu graficznego

Naprawa karty grafiki w notebooku Alienware to często wymiana spoiw BGA kości grafiki. W wielu przypadkach nieodzowna bywa naprawa RAM-u grafiki, znajdującej się obok chipsetu. W przeważającej większości laptopów karta grafiki jest zintegrowana w płytę główną i stanowi jej integralny składnik, zatem na próżno poszukiwać kart graficznych do notebooków w przeciwieństwie do pecetów. Zakup nowej płyty głównej do laptopa Alienware jest bardzo kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w przeważającej liczbie awarii. Pozostały procent stanowią notebooki Alienware, mocno eksploatowane poprzez gry komputerowe i programy CAD lub kładzione na kolanach, pościeli i poduszkach. Usterka w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa bezołowiowe, jak i sam chipset i kontrolery RAM bądź kontroler zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe – mowa tu przeważnie o chipsecie grafiki. Nowy chipset zapewni długą i stabilną pracę laptopa marki Alienware przy wysokich obciążeniach.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).