Naprawa płyty głównej Asus

 

Asus – naprawa płyty głównej

Naprawa płyty głównej Asus – Wrocław Serwis iTech.
 • Naprawa płyty głównej Asus G, N, Asus K, X, Asus E, V, S, Wrocław,
 • Naprawa płyty głównej Asus UX Wrocław – Serwis,
 • Naprawa płyty głównej Transformer Wrocław -Serwis,
 • Czyszczenie i naprawa płyty, elektroniki  Asus VivoBook Wrocław,
 • Naprawa płyty głównej laptopa Asus ZenBook Wrocław – Serwis,
 • Bezpłatna diagnoza i wycena kosztów naprawy płyty w laptopie Asus przesyłana sms-em z Serwisu iTech we Wrocławiu.
 • Sprzęt można dostarczyć osobiście do punktu lub wysłać na nasz adres.
 • Naprawa płyty głównej gwarancja 6 m-cy.
 • Uszkodzenie płyty głównej w laptopach Asus zazwyczaj dotyczy uszkodzenia grafiki, a te jest wynikiem zaniedbań – braku konserwacji laptopa mającej na celu obniżenie temperatury pracy. To w wyniku przegrzewania się laptopa dochodzi do uszkodzeń spoiw bezołowiowych i uszkodzenia zasilania.

  Naprawa płyty głównej jest koniecznością wynikającą z braku dostępu do nowych części Asua na rynku. Jedynie autoryzowane serwisy Asusa posiadają dostęp do nowych płyt głównych, jednak ich cena wraz z montażem jest wygórowana i może sięgać równowartości nowego laptopa. W obrębie płyty głównej wyróżniamy trzy sfery usterek:

 • Zasilania – tj. gniazda zasilania i kontrolera zasilania wraz układami SMD, MOSFETy – odpowiadających za zasilanie laptopa (objawy to mrugająca dioda zasilacza lub dioda laptopa zasilania, brak startu laptopa i jego zasilania),
 • Sterowania płyty – to obręb procesora i chipsetu mostka, które odpowiadają za start laptopa, bootowanie urządzeń podpiętych do płyty wraz z gniazdami USB, RJ46, HDMI, klawiatury czy dysku.
 • Grafiki – najczęściej problemy dotyczą chipsetów nVidia, a raczej uszkodzonych spoiw bezołowiowych, przy wyższych rozdzielczościach np. używając telewizora przez złącze HDMI o wyższej rozdzielczości dochodzi do usterek pamięci grafiki – objawem usterki są problemy z obrazem (przebarwienia, utrata sterownika ekranu).

Wszystkie w/w elementy płyty głównej Asusa można wymieniać lub zmieniać spoiwa bezołowiowe mając dostęp do schematu płyty.

Do pomniejszych czynności związanych z naprawą płyty głównej można zaliczyć wymianę gniazd USB, rj46, HDMI i audio, naprawę slotów taśmy matrycy, klawiatury, panelu sterowania, włącznika, Wi-Fi lub głośności. Przyczyną uszkodzeń jest przegrzanie się układów mostka lub grafiki w wyniku niedrożnego chłodzenia laptopa. Wysoka temperatura prowadzi do deformacji spoiw bezołowiowych , co w efekcie prowadzi do ich uszkodzenia wraz z uszkodzeniem układu.

Uszkodzenie płyty może wynikać z obciążeń napięciowych – przepięcia w wyniku burzy, uszkodzonego zasilacza lub niewłaściwego zasilacza. Można spodziewać się zwarcia z gniazda zasilania, jeśli jego spoiwa z płytą główną są uszkodzone.

Uszkodzenie może również następować w wyniku uszkodzeń obudowy, które prowadzić może do wyginania się płyty głównej i pękania układów.

Zapraszamy na bezpłatną diagnozę i wycenę naprawy laptopa Asus.

Naprawa płyty głównej laptopa Asus Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice. Naprawa płyty głównej w laptopie Asus Strzelin, Ząbklowice Śląskie, Kłodzko, Oleśnica, Oława, Naprawa płyty w laptopie Asus Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów. Naprawa płyty, elektroniki w laptopie Asus Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).