Naprawa podświetlenia Dell

 

Dell – naprawa podświetlenia matrycy

Wrocław Serwis & Naprawa iTECH

Witaj w serwisie iTech! Specjalizujemy się w naprawie sprzętu elektronicznego, w tym laptopów Dell. Jednym z częstych problemów, z jakimi się spotykamy, jest uszkodzenie podświetlenia matrycy laptopa. Na szczęście, nasz zespół doświadczonych techników jest gotowy, by pomóc Ci w naprawie podświetlenia matrycy w Twoim laptopie Dell. Zapraszamy w godzinach 09-17 ul. Dworcowa 14 Tel. 783-929-915.

W celu darmowej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

 

 

Objawy uszkodzenia podświetlenia matrycy

 

Jeśli zauważyłeś, że Twój laptop Dell ma słabe lub niespójne podświetlenie, to może to być objaw uszkodzenia podświetlenia matrycy. Inne objawy uszkodzenia podświetlenia matrycy to m.in.:

  • matryca jest ciemna lub zbyt jasna,

  • matryca jest nierównomiernie podświetlona,

  • pojawiają się ciemne lub jasne plamy na ekranie.

Jeśli doświadczasz któregoś z tych objawów, to warto skontaktować się z nami i umówić się na wizytę w naszym serwisie. Nasi technicy dokładnie zdiagnozują problem i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

 

Przyczyny uszkodzenia podświetlenia matrycy

Uszkodzenie podświetlenia matrycy w laptopie Dell może mieć różne przyczyny. Najczęściej zdarza się, że przyczyną jest zużycie podzespołów, takich jak inwerter lub taśma matrycy. Inne przyczyny to m.in. uszkodzenia układu zasilania lub płyty głównej.

 

Wymiana podświetlenia matrycy

Jeśli podświetlenie matrycy jest uszkodzone, to można je naprawić poprzez wymianę podzespołów, takich jak inwerter lub taśma matrycy. W przypadku poważniejszych uszkodzeń, takich jak uszkodzenie układu zasilania lub płyty głównej, może być konieczna bardziej zaawansowana naprawa.

Awarie podświetlenia obrazu w Dellu powstają wraz z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W modelach poniżej 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie – obecnością świetlówki zasilanej poprzez inwerter, podpięty do taśmy matrycy, która z kolei wpięta jest w slot płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Della za zaciemniony obraz odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W najnowszych notebookach Dell są zamontowane matryce ledowe, co przekreśla możliwość ich naprawy i limituje czynności serwisowe do wymiany.

 

Nasza firma oferuje kompleksową naprawę podświetlenia matrycy w laptopach Dell. W zależności od rodzaju uszkodzenia, nasz zespół techników może zaproponować naprawę lub wymianę uszkodzonych podzespołów. Staramy się wykorzystywać tylko oryginalne części zamiennych, aby zagwarantować jak najlepszą jakość naprawy.

 

 

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).