Naprawa podświetlenia Dell

 

Dell – naprawa podświetlenia matrycy

Awarie podświetlenia obrazu w Dellu powstają wraz z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W modelach poniżej 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie – obecnością świetlówki zasilanej poprzez inwerter, podpięty do taśmy matrycy, która z kolei wpięta jest w slot płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Della za zaciemniony obraz odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W najnowszych notebookach Dell są zamontowane matryce ledowe, co przekreśla możliwość ich naprawy i limituje czynności serwisowe do wymiany.

W celu darmowej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).