Serwis IBM Wrocław – naprawa laptopa pogwarancyjna

 • Typowe problemy w laptopach IBM i Lenovo

Warto wspomnieć o problemach na tle zasilania laptopa. Przyczyną usterek takich, jak: brak możliwości pracy laptopa bez baterii, nieuruchamianie się, wyłączanie się podczas użytkowania jest zasilacz, w którym doszło do przepięcia. Takie przepięcie pociąga za sobą kolejne usterki, w tym uszkodzenie gniazda zasilania, przetwornicy, oraz samej płyty głównej. Początkowym objawem jest gorący zasilacz, lub jego ciche brzęczenie. Zasilacz taki trzeba koniecznie wymienić na nowy, oryginalny, o dokładnie takich samych parametrach. Nie należy kupować zasilacza uniwersalnego “adapter for notebook” z przełącznikiem napięć. Zasilacze takie są tanie w porównaniu do oryginalnych, ale niebezpieczne – często palą płyty główne laptopów. Naprawę starego zasilacza stanowczo odradzamy, jego różnica napięć może być mordercza dla elektroniki komputera, co grozi przegrzaniem układów płyty głównej. W takim wypadku konieczne jest przygotowanie około 1500–2500 zł na nową płytę z autoryzowanego serwisu IBM. Nasz serwis oferuje bezpłatną diagnozę w 24 godziny na wypadek, gdyby chcieli Państwo uniknąć tak kosztownego wydatku.

sprawdź innych producentów

IBM Serwis

ITech Serwis

Najczęstsze usterki

 • Laptop ma zasilanie (lampki się palą), ale nie uruchamia się lub nie widzi dysku twardego – wskazuje to na usterkę kontrolera wejścia/wyjścia lub na uszkodzone spoiwo chipsetu graficznego.
  Objawy: dioda LED mruga, ale komputer nadal się nie uruchamia.

  Brak zasilania w ogóle – uszkodzony mechanicznie układ zasilania, obwód otwarty, zwarcie, złamanie wtyczki zasilania.
  Objawy: nic nie pokazuje się po naciśnięciu przycisku zasilania.

   

ITech Serwis

System Windows się zawiesza w laptopie IBM naprawa Wrocław– błąd układu grafiki, wadliwy kontroler dysku twardego, zły sterownik CPU.
Objawy: system zawiesza się podczas uruchamiania systemu Windows (ewentualnie działa przez 5-10 min.) lub odtwarzania płyt DVD.

Laptop IBM nie włącza się serwis Wrocław– uszkodzony układ ładowania, zepsute gniazdo zasilania lub obwód otwarty, uszkodzenie układów przetwornicy na płycie głównej.
Objawy: komputer współpracuje z baterią, ale nie działa na zasilaczu, brak zasilania na baterii i zasilaczu.

Problemy graficzne z obrezem w laptopie IBM Serwis Wrocław – uszkodzona karta graficzna albo matryca laptopa.
Objawy: pionowe/poziome linie, zakłócające odbiór migotanie kolorów, migotanie podświetlenia, przerwy w uruchamianiu się.

 

 • Przegrzanie – uszkodzenie chłodzenia termicznego chipa, wadliwy wentylator.
  Objawy: losowe wyłączanie się komputera.

  Laptop wyłącza się podczas przenoszenia – uszkodzenie elementów bądź ścieżek płyty głównej, luźne połączenia, zimne luty.

  Zasilacz wyłącza się po podłączeniu do komputera – zwarcie, uszkodzone elementy przetwornicy.
  Objawy: dioda na zasilaczu się wyłącza.

  Laptop IBM nie rozpoznaje urządzenia – brak połączenia, zimny lut przy elemencie płyty, wadliwy kontroler we-wy.
  Objawy: laptop nie rozpoznaje dysku twardego, urządzeń USB, kart FLASH, napędu CD-ROM, kart PCMCIA, karty sieci bezprzewodowej itp.

  Nie można wejść do Internetu – wadliwy kontroler we-wy, uszkodzona karta sieciowa, błędy w konfiguracji sieci w Windows.
  Objawy: nie działają strony internetowe, Gadu-Gadu, poczta.

  Laptop IBM Serwis Wrocław pokazuje niebieski ekran – uszkodzony dysk twardy lub kontroler we-wy.

  Jeśli twój laptop wolno pracuje (lub zawiesza się), prawdopodobnie konieczna jest ponowna instalacja Windows Vista/7. Zainstalujemy od nowa system i przeniesiemy ważne dane znajdujące się na dysku. Odzyskujemy dane w przypadku uszkodzenia dysku.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).