Czyszczenie klawiatury

 

Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie

Niezależnie od tego jakiego producenta laptopa posiadamy Hp, Acer, Asus, Dell, Toshiba, Samsung, Sony problem z zakurzeniem i zabrudzeniem klawiszy klawiatury jest powszechny. Na klawiaturze gromadzi się Nasz naskórek zmieszany z potem i kurzem, włosy wpadają w szczelinki między klawiszami i tworzą kołtuny. Niejednokrotnie jemy i pijemy oglądając film lub korzystając z laptopa coś delikatnie się poleje lub ubrudzimy tłustym palcem. Po paru latach użytkowania Nasza klawiatura jest wylęgarnią bakterii, bowiem weźmy pod uwagę, że My użytkownicy dostarczamy wilgoci a laptop ciepła, zatem nie trudno również jest tu o grzyby.

Drugim problem jest jak wyczyścić klawiaturę nie uszkadzając jej, a efektywnie pozbyć się brudu tego widocznego i tego ukrytego. Poniżej w punktach oznaczyliśmy kolejno co należy zrobić i czego użyć w warunkach domowych.

Drugim problem jest jak wyczyścić klawiaturę nie uszkadzając jej, a efektywnie pozbyć się brudu tego widocznego i tego ukrytego. Poniżej w punktach oznaczyliśmy kolejno co należy zrobić i czego użyć w warunkach domowych.

Warunki domowe:

 1. Wyłącz laptopa z zasilania i odłącz baterię.
 2. Zwilż mikrofibrę płynem do mycia szyb – pamiętaj ma być wilgotna a nie mokra!
 3. Przecieraj delikatnie i uważaj żeby nie zerwać klawiszy z zatrzasków
 4. Odczekaj 30 min i włącz laptopa.

Warunki domowe, czyszczenie zaawansowane:

  1. Wyłącz laptopa z zasilania i odłącz baterię
  2. Popsikaj na klawiaturę najlepiej preparatem CX-80 do elektroniki! – dostaniemy w elektrycznym sklepie
  3. Gdy cała klawiatura jest w preparacie sucha szczotką z wyczuciem szoruj klawiaturę, po klawiszach i w szczelinach.
  4. Szczotka będzie zahaczać o nagromadzony pod klawiszami brud i kołtuny kurzu – wyciągnij je pęsetą
  5. Przy czyszczeniu szczotką preparat się ulatnia i pozostawia szary jednolity nalot
  6. Jeżeli mam sprężone powietrze w puszcze – popsikajmy na klawiaturę żeby wydmuchać pozostający na i w klawiaturze kurz
  7. Szmatkę z mikrofibry spryskajmy preparatem CX-80 i z wyczuciem czyścimy klawiaturę tak aby nie zahaczyć o klawisz i nie wyłamać klawiszy
  8. Preparat się ulatnia więc szmatkę trzeba nawilżać w trakcie czyszczenia.
  9. Końcowym efektem jest błyszcząca odkażona klawiatura.
  10. Po 15 min laptop można włączyć.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).