Czyszczenie touchpada

 

Jak wyczyścić touchpad, gładzik w laptopie?

Niełatwo uniknąć zabrudzenia touchpada gdy codziennie korzystamy z laptopa. Na touchpadzie gromadzi się nie tylko kurz, ale również zarazki, naskórek resztki jedzenia, napoi. Chcemy czy nie hodujemy bakterie dostarczając ciepła i wilgoci – co za tym idzie narażeni jesteśmy na grzybicę. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy touchpad wyczyścić i zdezynfekować.

Najlepszym kompromisem przy czyszczeniu touchpada i nie narażanie elektroniki na uszkodzenie lub przelanie się cieczy na płytę główną jest użycie do czyszczenia preparatu CX-80.

Krok po kroku jak wyczyścić touchpad laptopa

  1. Laptop należy odłączyć od zasilania i wyjąć baterię jeśli to możliwe
  2. Suchą szmatkę z mikrofibry nasączyć preparatem do elektroniki najlepiej CX-80
  3. Przecierać z wyczuciem by nie uszkodzić klawiszy touchpada.
  4. Jeśli zabrudzenie znajduje się pomiędzy klawiszami touchpada można spryskać CX-80, a następnie przeszorować suchą szczotką
  5. Po przetarciu na sucho odczekać 15 min i włączyć laptopa.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).