MSI – naprawa podświetlenia matrycy

Awarie podświetlenia obrazu w MSI wiążą się z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub samej matrycy. W starszych modelach sprzed 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie - obecnością świetlówki zasilanej przez inwerter, podłączony do taśmy matrycy, która z kolei wpięta jest w slot płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych MSI za ciemny obraz odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W najnowszych laptopach MSI są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość naprawy i limituje czynności serwisowe do wymiany.

W celu darmowej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).