Naprawa podświetlenia Alienware

 

Alienware – naprawa podświetlenia matrycy

Problemy z podświetleniem obrazu w Alienware wiążą się z uszkodzeniami taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W starszych modelach sprzed ok. 2009 roku mamy do czynienia z matrycami świetlówkowymi, a co za tym idzie – obecnością świetlówki zasilanej przez inwerter, podłączony do taśmy matrycy łączącej ją z płytą gówną. Przy matrycach świetlówkowych Alienware za brak jasności obrazu odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty głównej. W nowych laptopach Alienware są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość ich naprawy i ogranicza czynności serwisowe do wymiany matryc.

W celu darmowej diagnozy i wyceny naprawy zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).