Naprawa podświetlenia Macbook

 
sprawdź inne usterki

MacBook – naprawa podświetlenia matrycy

Awarie podświetlenia obrazu w Apple wiążą się z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub niesprawnością samej matrycy. W starszych modelach poniżej 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie – obecnością świetlówki zasilanej poprzez inwerter, podłączony do taśmy matrycy, która z kolei wpięta jest w slot płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Apple za brak jasności obrazu odpowiedzialna bywa świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W najnowszych notebookach Apple są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość ich naprawy i ogranicza czynności serwisowe do wymiany.

W celu darmowej diagnozy i wyceny naprawy zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).