Naprawa podświetlenia Asus

 

Naprawa podświetlenia matrycy w laptopie Asus

Problemy z podświetleniem obrazu w Asusie wiążą się z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W starszych modelach sprzed 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie – obecnością świetlówki zasilanej przez inwerter, podłączony do taśmy matrycy, która z kolei wpięta jest w gniazdo płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych Asusa za brak jasności obrazu odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W nowych laptopach Asus są zamontowane matryce ledowe, co wyklucza możliwość ich naprawy i ogranicza czynności serwisowe do wymiany matryc.

Przyczyna zaburzeń w obrazie jest przegrzewanie się laptopa, co prowadzi do zacierania się zawiasów i większych oporów, co prowadzi do wyginania się klapy górnej utrzymującej matrycę, co prowadzi z kolei do uszkodzeń zasilania (podświetlenia) lub elektroniki (inwerter).

W celu darmowej diagnozy i wyceny naprawy zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych na rynku.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).