Naprawa karty graficznej Dell

 

Dell – naprawa obrazu grafiki

Naprawa karty graficznej w laptopie Dell polega zazwyczaj na wymianie spoiw BGA chipsetu grafiki. Czasem wymagana jest wymiana pamięci grafiki, zlokalizowanej niedaleko chipsetu. W zdecydowanej większości modeli karta grafiki jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej nierozłączny składnik, zatem znalezienie osobnej karty graficznej do notebooka jest o wiele trudniejsze niż w przypadku konwencjonalnych komputerów PC. Zakup nowej płyty do laptopa Dell jest bardzo kosztowny.

Uszkodzona grafika w laptopie Dell objawy:

  • brak obrazu na ekranie,
  • kolorowe kwadraty i prostokąty,
  • nie widzi karty graficznej GeForce NVIDIA, AMD Radeon,
  • brak wyższych rozdzielczości ekranu,
  • laptop mocno się grzeje i “wychodzi” z programów graficznych Adobe Photoshop, 3D Max, Gier RPG,

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki firmy Dell, które były mocno eksploatowane poprzez gry komputerowe i programy graficzne lub kładzione były na kolanach, kołdrze i poduszkach. Awaria w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa bezołowiowe, ale też chipset i kontrolery RAM bądź układ zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe – mowa tu głównie o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni nam bezawaryjną i stabilną pracę laptopa Dell przy dużych obciążeniach.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).