Naprawa karty graficznej Dell

 

Dell – naprawa wyświetlania obrazu karty graficznej

Wrocław Serwis & Naprawa iTECH

Witaj w serwisie iTech, specjalizującym się w naprawie laptopów Dell. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się użytkownicy laptopów, jest uszkodzenie układu graficznego, co powoduje problemy z wyświetlaniem obrazu lub jego brak. W takiej sytuacji niezbędna jest fachowa naprawa, którą oferujemy w naszym serwisie.

Naprawa karty graficznej w laptopie Dell polega zazwyczaj na wymianie spoiw BGA chipsetu grafiki. Czasem wymagana jest wymiana pamięci grafiki, zlokalizowanej niedaleko chipsetu. W zdecydowanej większości modeli karta grafiki jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej nierozłączny składnik, zatem znalezienie osobnej karty graficznej do notebooka jest o wiele trudniejsze niż w przypadku konwencjonalnych komputerów PC. Zakup nowej płyty do laptopa Dell jest bardzo kosztowny.

Bezpłatna diagnoza

Uszkodzona grafika w laptopie Dell objawy:

 • brak obrazu na ekranie,
 • kolorowe kwadraty i prostokąty,
 • nie widzi karty graficznej GeForce NVIDIA, AMD Radeon,
 • brak wyższych rozdzielczości ekranu,
 • laptop mocno się grzeje i “wychodzi” z programów graficznych Adobe Photoshop, 3D Max, Gier RPG,

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki firmy Dell, które były mocno eksploatowane poprzez gry komputerowe i programy graficzne lub kładzione były na kolanach, kołdrze i poduszkach. Awaria w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa bezołowiowe, ale też chipset i kontrolery RAM bądź układ zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe – mowa tu głównie o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni nam bezawaryjną i stabilną pracę laptopa Dell przy dużych obciążeniach.

 

Objawy uszkodzenia grafiki w laptopie Dell mogą objawiać się różnymi sposobami, w zależności od rodzaju uszkodzenia. Mogą to być między innymi:

 • ekran nie wyświetla obrazu

 • dziwne artefakty lub kolorowe paski na ekranie

 • nagrzewanie się laptopa lub nagłe wyłączenia podczas pracy

 

Przyczyny uszkodzenia układu graficznego mogą być różne, ale najczęściej są to:

 • przegrzanie laptopa

 • uszkodzenie procesora graficznego z powodu niewłaściwej obsługi lub mechanicznego uszkodzenia

 • problem z pamięcią RAM

Jeśli masz problemy z wyświetlaniem obrazu na swoim laptopie Dell, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści sprawdzą, co jest przyczyną problemu i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

W naszym serwisie oferujemy kompleksową naprawę układów graficznych w laptopach Dell. W przypadku uszkodzenia procesora graficznego, oferujemy wymianę uszkodzonego układu na nowy lub regenerację uszkodzonego elementu. Nasze usługi obejmują również diagnostykę i naprawę problemów związanych z kartami graficznymi, pamięcią RAM i innymi podzespołami związanymi z wyświetlaniem obrazu na ekranie.

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości naprawy, używamy tylko oryginalnych części i najlepszych narzędzi diagnostycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować, że naprawione urządzenie będzie działać bezproblemowo i długo służyć swojemu właścicielowi.

Jeśli potrzebujesz naprawy układu graficznego w swoim laptopie Dell, skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w naszym serwisie. Nasz zespół doświadczonych specjalistów zrobi wszystko, co w ich mocy, aby Twój laptop wrócił do pełnej sprawności.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).