Naprawa po zalaniu Dell

 

Dell – naprawa po zalaniu, czyszczenie

Wrocław Serwis & Naprawa iTECH

Cena / Ile kosztuje naprawa po zalaniu Dell’a?
 • Oferujemy profesjonalne usługi naprawy laptopów Dell, w tym także naprawy po zalaniu. Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, którzy przywrócą Twojemu laptopowi pełną sprawność.
 • Suszenie laptopa Dell  i czyszczenie z korozji, zabrudzeń elektroniki laptopa Dell w Serwisie we Wrocławiu. Cena / Koszt  220 zł – 350 zł.
 • Naprawa zalanego laptopa Dell Inspiron, Dell XPS, Dell Precision, po zwarciu spowodowanego zalaniem cieczą.

Jakie problemy występują po zalaniu laptopa Dell? :

Naprawa po zalaniu to zadanie, które wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W naszym serwisie korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi i technologii, dzięki czemu jesteśmy w stanie naprawić większość usterek spowodowanych zalaniem.

Objawy uszkodzenia laptopa po zalaniu mogą być różne, w zależności od stopnia zalania oraz czasu, jaki upłynął od momentu zalania. Mogą to być m.in.:

 • laptop Dell się nie włącza, wyłącza się zaraz po włączeniu
 • laptop się włącza ale ekran jest czarny
 • brak reakcji na przyciski
 • błędy systemowe
 • nieprawidłowe działanie urządzenia
 • problemy z zasilaniem
 • uszkodzenie podzespołów
 • Windows nie może się uruchomić
 • laptop piszczy i nie może się włączyć
 • klawiatura lub touchpad nie działa
 • klawiatura sama pisze
 • nie działają gniazda usb
 • laptop traci zasilanie i się restartuje
 • migają diody, a wentylator pracuje, brak obrazu

Nasze usługi naprawy po zalaniu obejmują między innymi:

 1. Diagnostykę usterek – wykonujemy kompleksową diagnostykę, która pozwala na określenie rodzaju uszkodzeń, jakie wystąpiły na skutek zalania.

 2. Czyszczenie laptopa po zalaniu – wykonujemy dokładne czyszczenie laptopa, które obejmuje m.in. płukanie podzespołów w specjalnych płynach, usuwanie osadów korozji oraz suszenie.

 3. Naprawę uszkodzeń – w zależności od rodzaju uszkodzeń, wykonujemy naprawę lub wymianę poszczególnych podzespołów, takich jak płyta główna, dysk twardy, klawiatura, touchpad, gniazdo zasilania oraz inne.

Dla naszej ekipy nie ma rzeczy niemożliwych. Zajmujemy się zarówno drobnymi naprawami, jak i kompleksową regeneracją laptopów po zalaniu. Dbamy o to, aby każda naprawa była wykonana szybko i sprawnie, a nasi klienci byli zadowoleni z efektów naszej pracy.

Jesteśmy przekonani, że nasza oferta sprosta Twoim oczekiwaniom. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w doborze odpowiednich usług naprawczych. Zaufaj profesjonalistom – wybierz Dell Serwis Wrocław iTech!

 

 

Jak przebiega procedura naprawy laptopa Dell po zalaniu? :

 • czyszczenie całego laptopa – w 70% skuteczne umożliwiające powrót do stabilnej pracy bez konieczności wymian klawiatury, touchpada czy naprawy płyty głównej.
 • czyszczenie jest również skuteczne przy “lekkich” zalaniach gdy płyta główna działa i laptop się włącza, natomiast klawiatura i touchpad trzeba wymienić ze względu na zwierające ścieżki elektroniki lub zaklejone klawisze.
 • w przypadku gdy czyszczenie okazało się nieskuteczne tzn. płyta główna dalej nie działa Nasz klient nie ponosi kosztu czyszczenia, a otrzymuje smsem bezpłatną diagnozę na temat usterek, kosztu i czasie naprawy
 •  

Jak czyścić i suszyć po zalaniu laptopa Dell? 

Wyczyszczenie układów płyty głównej i samej płytki drukowanej z korozji, bądź sklejeń jeśli ciecz była słodka (np. Coca Cola). Na zalanie najczęściej narażone są taśmy klawiatury, touchpada, panelu dotykowego, Właśnie przez taśmy najczęściej ciecz przelewa się na płytę główną i na sloty. Rozprzestrzenieniu się cieczy pomagamy my sami wykonując gwałtowne ruchy po zalaniu. Wtedy ciecz wędruje na obszary nie zalane przez zalanie zewnętrzne.

Konserwacja czyli czyszczenie po zalaniu ma większa skuteczność im szybciej laptop jest dostarczony do serwisu. Laptop który długo się suszył a nie został wyczyszczony jest niestabilny bowiem nawet po 6 miesiącach mogą nastąpić konsekwencje korozji i nadmiernego nagrzewania się elementów płyty przez narośla korozji. Wtedy też dochodzi do poważniejszych usterek które mogą być usunięte najczęściej poprzez wymianę odpowiednich układów płyty. Laptop nie czyszczony po zalaniu może również w pewnym momencie wyłączyć się, piszczeć lub przestał się włączać. Może to skutkować uszkodzeniem płytki drukowanej – ścieżek płyty, laminatu, może nawet wypalić się dziura w płycie. Sprzęt z uszkodzoną płytką drukowaną jest nie do naprawy, chyba, że dysponujemy inną sprawną płytą główną.

Przy zalanych laptopa najważniejsza jest płyta główna, bowiem inne części, jak klawiatura, touchpad, tasiemki, panele sterujące można wymienić. Przy płycie głównej koszty naprawy są zdecydowanie wyższe.

Czyszczenie klawiatury po zalaniu ma różną skuteczność. Jeśli laptop nie był włączany po zalaniu jest duża szansa, że klawiatura wraz z touchpadem będą działały. Jeśli jednak laptop był włączany, mogło dojść już do zwarć i uszkodzenia ścieżek elektroniki klawiatury, co klasyfikuje tę część tylko do wymiany. Podobnie dzieje się z touchpadem.

Jeśli zalanie nastąpiło na klawiaturę lub touchpad, możemy być pewni, że ciecz dostała się na płytę główną.

Podsumowując czyszczenie laptopa obejmuje wszystkie części elektroniki i obudowy w tym klawiatury i touchpada. Jeśli po wykonaniu czyszczenia laptop dalej nie działa prawidłowo wtedy przeprowadzamy diagnozę usterek elektroniki płyty bezpłatnie. Natomiast koszt czyszczenia laptopa jest anulowany. W naszym serwisie płatność za usługę czyszczenia obowiązuje w przypadku usunięcia usterki, ale nie dotyczy to działania klawiatury i touchpada.

Naprawa Dell po zalaniu Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Naprawa Dell po zalaniu Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra. Serwis Dell po zalaniu Wałbrzych, Zielona Góra.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).