Naprawa podświetlenia HP

 

HP Serwis – naprawa podświetlenia matrycy, wymiana taśmy matrycy laptopa

Awarie podświetlenia obrazu w HP powstają wraz z uszkodzeniami na tle taśmy matrycy lub samej matrycy LCD. W modelach sprzed 2009 mamy do czynienia z konstrukcją matrycy świetlówkowej, a co za tym idzie – użyciem świetlówki zasilanej przez inwerter, przyłączony do taśmy matrycy, która z kolei wpięta jest w gniazdo płyty głównej. Przy matrycach świetlówkowych HP za ciemny obraz odpowiedzialna może być świetlówka, inwerter lub taśma matrycy; rzadko bywa, że problemem jest zasilanie płyty. W nowych notebookach HP są zamontowane matryce LED, co przekreśla możliwość ich naprawy i ogranicza czynności serwisowe do wymiany matryc.

W celu darmowej diagnozy i wyceny zapraszamy do naszego serwisu. Ceny części uzależnione są od modelu laptopa i jego konstrukcji, a także dostępności części zamiennych.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).