Czyszczenie ekranu

 

Jak wyczyścić ekran lcd laptopa?

Do ekranu laptopa każdego producenta jak Sony, Hp, Dell, Asus, Toshiba czy Samsung lubi przyklejać się kurz wiemy to już po pierwszym dniu korzystania z nowego laptopa. W czasie kilku letniej pracy laptopa drobny kurz się nawarstwia i włączy z wilgocią z powietrza tworząc zeschnięta maź. Przyznajmy również, że lubimy jeść i oglądać komedie lub filmiki YouTube. Co się dzieje gdy podczas jedzenia w końcu parskniemy śmiechem? Jedzenie ląduje na matrycy i szybko się zsycha. Po latach pracy staramy się nie patrzeć na laptopa gdy jest wyłączony bo widok nie jest najlepszy – ekran wygląda jakby był kąpany w błocie. Zatem włączamy laptopa i cudownie brud znika najwyżej podkręcamy kontrast.

Żeby pozbyć się brudu z ekranu laptopa na prawdę, należy zastosować się do niżej wymienionych wskazówek:

  1. Wyłącz laptopa i odłącz baterię.
  2. Weź pod uwagę, że matryca-ekran laptopa jest delikatny.
  3. Zwilż szmatkę mikrofibry płynem do mycia szyb samochodowych
  4. Zacznij czyścić ekran prawą ręką wykonując ruchy w lewo i prawo, a lewą ręką przytrzymaj klapę górną w okolicy kamerki
  5. Uważaj, żeby ciecz nie dostała się za ramkę ekranu – szmatka ma być wilgotna nie mokra!
  6. Czynność powtarzać do momentu gdy uznamy ekran za czysty
  7. Jeśli jest problem ze smugami użyjmy drugiej szmatki z mikrofibry i przetrzyjmy na sucho
  8. Po 20 min można włączyć laptopa.

Jeśli przesadziliśmy z płynem do szyb i ciecz dostała się za ramkę matrycy laptopa, należy odłożyć na 1 dzień do wyschnięcia. Jeśli przy włączeniu widać jakieś plamy lub przebarwienia – laptopa należy natychmiast odłączyć od zasilania i dostarczyć do serwisu na czyszczenie po zalaniu.

Jeśli mocno obawiamy się że uszkodzeń wynikłych z zalania ekranu można zaopatrzyć się w preparat do elektroniki CX-80 który z powodzeniem może posłużyć do czyszczenia klawiatury.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).