Naprawa karty graficznej Lenovo

 

Serwis Lenovo – naprawa grafiki, wymiana karty graficznej w laptopie

Naprawa karty grafiki w laptopie Lenovo polega zazwyczaj na wymianie spoiw BGA kości grafiki. Niejednokrotnie niezbędna okazuje się wymiana RAM-u grafiki, zlokalizowanej niedaleko chipsetu. W zdecydowanej większości laptopów karta grafiki jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej nierozłączną część, zatem odnalezienie dedykowanej karty grafiki do notebooka jest bardziej skomplikowane niż w przypadku standardowych komputerów PC. Zakup nowej płyty do laptopa Lenovo jest mało opłacalny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w 90% awarii. 10% to laptopy firmy Lenovo, które były intensywnie wykorzystywane przez gry i programy CAD lub kładzione na kolanach, kołdrze i poduszkach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa , jak i sam chipset i kontrolery pamięci bądź kontroler zasilania. Układy powinny być wymieniane zawsze na nowe – mowa tu przede wszystkim o chipsecie graficznym. Nowy układ zapewni nam bezawaryjną i stabilną pracę notebooka marki Lenovo przy dużych obciążeniach.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).