Naprawa po zalaniu Lenovo

 

Serwis Lenovo – naprawa po zalaniu laptopa

Naprawa laptopa Lenovo po zalaniu piwem, herbatą Wrocław – Serwis iTech. Płatność za skuteczną naprawę!.
 • Czyszczenie po zalaniu Lenovo ThinkPad Wrocław
 • Serwis naprawa po zalaniu laptopa Lenovo IdeaPad Wrocław.
 • Naprawa po zalaniu Lenovo Yoga Wrocław – Serwis.
 • Czyszczenie i naprawa po zalaniu laptopa Lenovo Z, E, Lenovo Y, G, Wrocław – Serwis.

Szybka/Ekspresowa naprawa, czyszczenie laptopa Lenovo po zalaniu

Objawy uszkodzeń po zalaniu laptopa Lenovo:

 • laptop Lenovo się nie włącza, wyłącza się zaraz po włączeniu
 • laptop piszczy,
 • Lenovo wydaje sygnały dźwiękowe i się nie uruchamia
 • brak reakcji na przycisk włącznika
 • klawiatura lub touchpad nie działa poprawnie
 • klawiatura, touchpad Lenovo kleją się,
 • nie działają gniazda usb
 • brak obrazu ale słychać pracę laptopa
 • laptop traci zasilanie i się restartuje

Naprawa po zalaniu laptopa Lenovo Opole, Legnica, Lubin. Naprawa po zalaniu wodą Lenovo Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Serwis laptopa Lenovo po zalaniu Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg. Serwis i naprawa Lenovo po zalaniu Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Procedura naprawy laptopa Lenovo po zalaniu:

 • czyszczenie całego laptopa – w 70% skuteczne umożliwiające powrót do stabilnej pracy bez konieczności wymian klawiatury, touchpada czy naprawy płyty głównej.
 • czyszczenie jest również skuteczne gdy płyta główna działa i laptop się włącza, natomiast klawiatura i touchpad trzeba wymienić ze względu na zwierające ścieżki elektroniki lub zaklejone klawisze.
 • w przypadku gdy czyszczenie okazało się nieskuteczne tzn. płyta główna dalej nie działa Nasz klient nie ponosi kosztu czyszczenia, a otrzymuje smsem bezpłatną dagnozę na temat usterek, kosztu i czasie naprawy

Czyszczenie zalanego laptopa obejmuje wyczyszczenie układów płyty głównej i samej płytki drukowanej z korozji, bądź sklejeń jeśli ciecz była słodka (np. Coca Cola). Na zalanie najczęściej narażone są taśmy klawiatury, touchpada, panelu dotykowego, Właśnie przez taśmy najczęściej ciecz przelewa się na płytę główną i na sloty. Rozprzestrzenieniu się cieczy pomagamy my sami wykonując gwałtowne ruchy po zalaniu. Wtedy ciecz wędruje na obszary nie zalane przez zalanie zewnętrzne. Konserwacja czyli czyszczenie po zalaniu ma większa skuteczność im szybciej laptop jest dostarczony do serwisu. Laptop który długo się suszył a nie został wyczyszczony jest niestabilny bowiem nawet po 6 miesiącach mogą nastąpić konsekwencje korozji i nadmiernego nagrzewania się elementów płyty przez narośla korozji. Wtedy też dochodzi do poważniejszych usterek które mogą być usunięte najczęściej poprzez wymianę odpowiednich układów płyty. Laptop nie czyszczony po zalaniu może również w pewnym momencie wyłączyć się, piszczeć lub przestał się włączać. Może to skutkować uszkodzeniem płytki drukowanej – ścieżek płyty, laminatu, może nawet wypalić się dziura w płycie. Sprzęt z uszkodzoną płytką drukowaną jest nie do naprawy, chyba, że dysponujemy inną sprawną płytą główną.

Przy zalanym Lenovo najważniejsza jest płyta główna, bowiem inne części, jak klawiatura, touchpad, tasiemki, panele sterujące można wymienić. Przy płycie głównej koszty naprawy są zdecydowanie wyższe.

Czyszczenie klawiatury po zalaniu ma różną skuteczność. Jeśli laptop nie był włączany po zalaniu jest duża szansa, że klawiatura wraz z touchpadem będą działały. Jeśli jednak laptop był włączany, mogło dojść już do zwarć i uszkodzenia ścieżek elektroniki klawiatury, co klasyfikuje tę część tylko do wymiany. Podobnie dzieje się z touchpadem.

Jeśli zalanie nastąpiło na klawiaturę lub touchpad, możemy być pewni, że ciecz dostała się na płytę główną.

Podsumowując czyszczenie laptopa obejmuje wszystkie części elektroniki i obudowy w tym klawiatury i touchpada. Jeśli po wykonaniu czyszczenia laptop dalej nie działa prawidłowo wtedy przeprowadzamy diagnozę usterek elektroniki płyty bezpłatnie. Natomiast koszt czyszczenia laptopa jest anulowany. W naszym serwisie płatność za usługę czyszczenia obowiązuje w przypadku usunięcia usterki, ale nie dotyczy to działania klawiatury i touchpada.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).