Wentylator

 

Wentylator Naprawa Wrocław

Wentylator Laptopa Naprawa Wymiana Wrocław Serwis
Cena / Ile kosztuje wymiana wentylatora w laptopie?
 • Wymiana lub naprawa wentylatora w laptopie Hp, Dell, Sony, MSI, Toshiba, Asus, Acer, Samsung, 
 • Fujitsu-Siemens, Lenovo, MacBook, Xiaomi Mi Pro – Mi Air, Huawei Matebook X.
 • Wentylator w laptopie nie działa, hałasuje, buczy lub terkocze Serwis Wrocław
 • Bezpłatna wycena naprawy lub wymiany wentylatora w laptopie.
 • Ekspresowa/szybka naprawa wentylatora, chłodzenia laptopa 24h – koszt 50 zł do 170 zł (pełna konserwacja) gwarancja 6 m-cy Serwis Wrocław iTech.
 • Głośny wentylator w laptopie – Wrocław Serwis.
 • Naprawa nie działającego wentylatora w laptopie.
 • Wymiana wentylatora uszkodzonego mechanicznie – połamane łopatki wentylatora uszkodzona elektronika koszt 120 zł do 600 zł jeśli wentylator sprzedawany jest z radiatorem.
 • Smarowanie i czyszczenie wentylatora laptopa.
 • Wymiana radiatora w laptopie.

Jakie są objawy niesprawnego wentylatora w laptopie? :

Objawy zanieczyszczenia układu chłodzenia:

  • zwiększona temperatura obudowy i klawiatury laptopa
  • głośniejsza praca wentylatora (praca na wyższych obrotach)
  • brak lub zmniejszona ilość wydobywającego się powietrza z otworu wentylacyjnego
  • przy wysokim zanieczyszczeniu nagłe resety komputera

Co może się stać gdy laptop się grzeje?

Większość laptopów wyposażona jest w system zapobiegający przegrzaniu się elementów emitujących najwięcej ciepła. Po osiągnięciu maksymalnej temperatury laptop resetuje się. Jest to wyraźny znak, że komputer wymaga obejrzenia przez serwisanta. Zbagatelizowanie tego sygnału i dopuszczenie do dalszej długotrwałej pracy w wysokich temeraturach może doprowadzić do uszkodzenia połączeń lutowniczych między układami a płytą główną. Koszt usunięcia takiej awarii jest w większości przypadków dosyć wysoki.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Ze względu na skomplikowaną budowę laptopa nie zaleca się wykonywania samodzielnych napraw. Bardzo często, aby dostać się do układu chłodzenia, konieczne jest wymontowanie płyty głównej. Bez odpowiedniego doświadczenia łatwo można uszkodzić ten najdroższy element laptopa. Może okazać się to również awaria nie spowodowana zanieczyszczeniem, której objawy są bardzo podobne, a usunięcie wymaga dostępu do części zamiennych.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

 • głośna praca wentylatora, delikatne wibracje obudowy
 • brak szumu wentylatora podczas wykonywania obciążających zadań
 • brak wydobywającego się powietrza z otworu wentylacyjnego
 • nagłe resety komputera

Gdy notebook się wyłącza i jest bardzo gorący jasne jest, iż dzieje się coś niedobrego z chłodzeniem. Na chłodzenie laptopa składa się wentylator, radiator, pasta, termopady. Przyczyną występujących uszkodzeń najczęściej jest kurz i włosy zwierząt, występujące przy transporcie wstrząsy bądź zmęczenie materiału. Niemal wszystkie laptopy (zwłaszcza laptopy brudne w środku, o mniej przemyślanej konstrukcji) są podatne na tego typu uszkodzenia – żadna z marek jak: Apple, Acery, Asusy, Alienware, Aristo, Delle, HP probooki i z serii dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiby Sattelite, Qosmio, nie są wolne od tego typu problemów. Usterkom ulega wentylator, ale i radiator poprzez rozszczelnienie i brak przekazywania ciepła chipsetów płyty do wentylatora. Takimi problemami zajmuje się nasz Serwis iTech we Wrocławiu poprzez naprawę bądź wymianę uszkodzonej części. Jeśli Twój laptop nadmiernie się grzeje lub wentylator pracuje zbyt głośno – nie zwlekaj z jego konserwacją!

Jeśli masz problem ze swoim Fujitsu Siemens, Samsungiem, Benq, MSI lub jeszcze innym sprzętem, to zapraszamy na bezpłatną wycenę naprawy i ustalenie usterki do 3 dni roboczych.

Czy mój wentylator jest uszkodzony?

Do usterek wentylatora w komputerze dochodzi w wyniku występujących temperatur, co prowadzi do zniekształceń konstrukcjii i minimalnych deformacji, a te z kolei do uszkodzenia mechanicznego silnika i elektroniki wentylatora. Powodem może być również kurz osadzający się na mechanizmie i wysuszenie cześć ruchomych wentylatora.

Aby sprawdzić, jak ma się nasz wentylator, należy przyłożyć rękę do miejsca, gdzie znajduje się wylot ciepłego powietrza. Jeżeli nie poczujemy podmuchu powietrza lub będzie on słaby to z pewnością układ chłodzenia jest mocno zakurzony i nie pozwala na prawidłową wymianę powietrza. Zalecane jest czyszczenie laptopa – konserwacja płyty głównej.

Należy się również przysłuchać pracy wentylatora. Jeśli wentylator laptoppa wyje, chrobocze, buczy, brzęczy, terkocze, zgrzyta – jednym słowem – hałasuje, to znak, że jego czas życia dobiega końca. Zalecamy w takich przypadkach konserwację wentylatora i układu chłodzenia. W większości tego typu usterek udaje się uniknąć wymiany na zamiennik, a wentylator pracuje jak nowy.

Pamiętajmy, że uszkodzenie wentylatora prowadzi do innych usterek płyty głównej, związanych z przegrzaniem się układów przetwornicy, mostka, grafiki. Zatem objawów wyżej wymienionych nie wolno ignorować.

 Naprawa i Serwis wentylatora w laptopie Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Wymiana lub naprawa wentylatora w laptopie Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica. Naprawa wentylatora w laptopie Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).