Naprawa karty graficznej Samsung

 
sprawdź inne usterki

Samsung – naprawa grafiki, obrazu

Naprawa karty grafiki w laptopie Samsung to najczęściej wymiana spoiw BGA kości grafiki. W wielu przypadkach wymagana okazuje się wymiana pamięci RAM grafiki, znajdującej się obok chipsetu. W przeważającej większości modeli karta graficzna jest wmontowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem odszukanie osobnej karty grafiki do notebooka jest zadaniem o wiele trudniejszym niż w przypadku konwencjonalnych komputerów PC. Zakup nowej płyty głównej do notebooka Samsung bywa mało opłacalny.

Wymiana spoiw bezołowiowych bywa skuteczną naprawą w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki firmy Samsung, mocno eksploatowane przez gry komputerowe i programy graficzne lub kładzione na kolanach, kołdrze i poduszkach. Usterka w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa, ale też chipset i kontrolery RAM bądź układ zasilający. Układy powinny być wymieniane zawsze na nowe – mowa tu przeważnie o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni bezawaryjną i stabilną pracę notebooka Samsung przy dużych obciążeniach.

Uszkodzona grafika w laptopie Dell objawy:

  • brak obrazu na ekranie,
  • kolorowe kwadraty i prostokąty,
  • nie widzi karty graficznej GeForce NVIDIA, AMD Radeon,
  • brak wyższych rozdzielczości ekranu,
  • laptop mocno się grzeje i “wychodzi” z programów graficznych Adobe Photoshop, 3D Max, Gier RPG,

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skutecznym działaniem w zdecydowanej większości awarii. Pozostały procent to notebooki firmy Dell, które były mocno eksploatowane poprzez gry komputerowe i programy graficzne lub kładzione były na kolanach, kołdrze i poduszkach. Awaria w takich przypadkach obejmuje nie tylko spoiwa bezołowiowe, ale też chipset i kontrolery RAM bądź układ zasilania. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe – mowa tu głównie o chipsecie grafiki. Nowy układ zapewni nam bezawaryjną i stabilną pracę laptopa Dell przy dużych obciążeniach.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).