Laptop Sony Vaio Wrocław Serwis – naprawa iTech.

 • Ile kosztuje naprawa Sony Vaio?

Sony vgn, Sony pcg, Sony sve – naprawy po uderzeniu z uszkodzeniami mechanicznymi na obudowie, klawiaturze, pęknięcia matrycy, co prowadzi do problemów z wyświetlaniem na ekranie obrazu. Zajmujemy się naprawami płyt głównych w tym zasilania, grafiki bedących efektem wysokich temperatur pracy lub zwarcia zasilacza. Posiadamy dostęp do nowych części laptopów Sony na zamówienie takich jak klawiatura, obudowa, zawias, zasilacz, bateria.

sprawdź innych producentów

Sony Serwis

ITech Serwis

Modele sony do naprawy:

 • Bezpłatna diagnoza i wycena kosztów naprawy usterki w urządzeniach Sony przesyłana sms-em.
 • Modernizacja i przyśpieszenie pracy laptopa Sony.
 • Sprzęt można dostarczyć osobiście do punktu lub wysłać na nasz adres.
 • Czas naprawy od 1 do 10 dni.
 • Gwarancja na naprawę sprzętu Sony od 6 do 12 miesięcy.
 • Szybka naprawa laptopów Sony.

Sprzęt marki Sony doświadcza wszystkich charakterystycznych problemów, nękających komputery przenośne. Znakomitą część z nich da się naprawić. W serwisie iTech zajmujemy się przede wszystkim wymianą i naprawą ekranów LCD (jeśli obraz jest niewidoczny, zakłócony, słaby lub niewyraźny), naprawą zintegrowanych kart graficznych, naprawą gniazd zasilania oraz modernizacją oprogramowania i sprzętu.

Jeśli Twój laptop Sony wolno pracuje (lub zawiesza się) konieczna może być ponowna instalacja Windows 10. Zainstalujemy od nowa system i przeniesiemy ważne dane znajdujące się na dysku. Odzyskujemy dane w przypadku uszkodzenia dysku.

ITech Serwis

Uszkodzenia laptopa Sony, które naprawiamy w Naszym Serwisie we Wrocławiu

Dlaczego laptop Sony się nie włącza?
Co jest przyczyną braku obrazu na ekranie laptopa Sony?
Laptop Sony piszczy lub wydaje krótkie sygnały?

Przyczyn może być wiele:

 • Obudowa Sony Naprawa / Wymiana –  naprawa obudowy – wymiana obudowy jest kosztowna, bowiem przy uszkodzeniu zawiasów towarzyszą wyłamania i pęknięcia obudowy górnej i dolnej, co sprawia, że oprócz widocznych usterek są te ukryte, które można naprawić przez wymianę co prowadzi do zwiększonego kusztu naprawy. Tańszym wyjściem z sytuacji jest naprawa obudowy poprzez regeneracje ubytków i wzmocnienie konstrukcji, dzięki takiemu zabiegowi oszczędzamy 50% jednak nie zawsze estetyka będzie dorównywała opcji wymiany części.  

 

 • Zawiasy Sony Wymiana / Naprawa – jest koniecznością jeśli zawias jest złamany, jesli jednak zawias jest cały, ale luźno pracuje lub wyrwał część obiudowy laptopa to wtedy do wymiany jest ów część lub można ją naprawić, wszystko zależy od oceny uszkodzenia przez Nasz Serwis we Wrocławiu.
 • Wentylator Sony Naprawa / Wymiana – wymiana wentylatora jest konieczna jeśli wentylator ma połamane łopatki lub urwane mocowanie głowicy wentylatora lub uszkodzona jest elektronika i wentylator w ogóle nie działa lub czasem drga. W innych przypadkach jeśli wentylator jest głośny, hałasuje, wpada w wibracje lub pojawia się komunikat fan error lub awaria chodzenia to spokojnie mozna przyjąć że wentylator i chłodzenie -radiator są do czyszczenia i smarowania wentylatora.

 

 • Płyta Główna Sony Wymiana / Naprawa – w przypadku uszkodzeń elektroniki płyty głównej najtańszym rozwiązaniem jest ich naprawa poprzez wymiane układów wadliwych lub spoiw bezołowiowych. Wymiana płyty głównej wchodzi w rachubę, gdy płyty głównej nie można naprawić by uznać jej stan za stabilny i dobry. Niestety nowe płyty główne są drogie ich koszt to około 1200 zł, co stanowi 400% kosztu naprawy płyty. Używane płyty, są zazwyczaj po naprawach stąd ich krótkie gwarancje, co za tym idzie plyty takie są niestabile.

 

 • Klawiatura Sony Wymiana –  jest to koniecznośc jeśli laptop został zalany i tylko niektóre klawisze działają lub same piszą nie pozwalając na pracę lub też klawiatura piszczy. bywają przypadki wyrwanych klawiszy (niestety tu nie da się uzupełnić bowiem uszkodzony jest mechanizm przytrzymujący klawisz) lub klawiatura przestaje działać na wskutek zwarcia elektroniki wynikającego z zabrudzenia. Nabycie klawiatury do laptopów Sony nie jest proste. Firma ta stawia na oryginalny design, pociąga to za sobą wiele niestandardowych rozwiązań i trudności w dopasowaniu części. Najtrudniej sprowadzić klawiatury osadzone poniżej touchpada. Niestety możliwości naprawy klawiatur są mocno ograniczone i najczęściej nieskuteczne. Częściowo można rozwiązać problem przez konserwację, ale nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie, ponadto pomaga jedynie w kilku procentach przypadków. Jeśli laptop jest na gwarancji, można spróbować wysłać go do producenta i liczyć na darmową wymianę. W przeciwnym razie – zapraszamy do naszego serwisu. Zdiagnozujemy problem i ewentualnie wymienimy klawiaturę na nową.

 

 • Ekran Sony Wymiana – w przypadku gdy matryca ma widoczne pęknięcia, jest zbita. Również objawem uszkodzonego ekranu są kolorowe paski pionowe lub zmieniające się barwy na ekranie 

 

 • Ganizdo zasilania Sony Wymiana – zalecamy zawsze wymianę gniazda zasilania, gdy Sony Vaio przerywa zasilanie, wyłącza się, nie ładuje baterii, są widoczne ślady wyłamania gniazda lub gniazdo wpadło do środka laptopa, przy poruszaniu wtyczka laptop Sony zaczyna zasilać bądź traci zasilanie

 

 • Wymiana dysku twardego w Sony Vaio czy formatowanie i instalacja nowego systemu – wszystko zależy od stanu dysku twardego, jeśli dysk ma uszkodzone sektory nalezy go wymienić jeśli jednak że stan techniczny jest dobry, można z powodzeniem instalować system i przenieść ważne dane – odzyskiwanie danych jest kwestią złożoną bowiem metoda odzyskiwania danych zależy od uszkodzenia, co wpływa na cenę i czas odzsykiwania danych, w tej materii zalecamy najpierw bezpatną diagnozę i wycenę kosztów odzyskiwania danych.

 

 • Zalanie laptopa Sony – czyszczenie czy naprawa płyty – w przypadku laptopa po zalaniu najpierw przystępujemy do czyszczenia i konserwacji laptopa. Czyszczenie po zalaniu może przy niskim koszcie przywrócić sprzęt do życia. W przypadku, gdy czyszczenie nie pomogło przystępujemy do bezpłatnej diagnozy uszkodzeń płyty głównej i komponentów

 

Jak dowiedzieć się, co się dzieje z naszym laptopem?

 1. Spróbuj wpisać w Google swój problem i zobaczyć, co się wyświetli. Na przykład jeśli posiadasz komputer Sony Vaio FZ i ma on przy starcie ciemny ekran, wpisz w Google “pusty ekran startup Sony Vaio FZ”. Będziesz zaskoczony tym, że czasami są tysiące innych osób z tym samym problemem!
 2. Skorzystaj z serwisu YouTube.com, który jest doskonałym źródłem rozwiązań problemów ze sprzętem. Jeśli masz doświadczenie w obcowaniu z elektroniką, możesz spróbować zakupić (np. na eBay) zamienniki dla uszkodzonych części i dokonać naprawy samodzielnie. Na YouTube znajduje się mnóstwo filmów instruktażowych, które pokażą Ci krok po kroku całą procedurę. Pamiętaj przy tym, że rozkręcenie laptopa może spowodować utratę gwarancji.
 3. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o poradę do profesjonalnego serwisu. W naszym serwisie iTech oferujemy klientom darmową diagnozę, dzięki czemu nie ponoszą żadnych ukrytych i dodatkowych kosztów. Wszystkie przeprowadzane przez nas usługi są objęte gwarancją od 6 do 12 miesięcy.
ITech Serwis

Jekie usterki występują w Sony Vaio?

Problemy z chłodzeniem w laptopach Sony

W naszym serwisie często spotykamy się z problemami z wentylatorem, wskutek których laptop przegrzewa się i wyłącza. Czasami wentylator jest całkowicie pokryty kurzem – jest go tak dużo. że tworzy jedną zbitą warstwę włosów i pyłu, jaką często spotykamy w odkurzaczach. Wentylator laptopa chłodzi procesor i kartę graficzną. Kiedy laptop przegrzewa się, istnieje możliwość, że jeden z tych układów przestanie działać. Zostaje zakłócona cyrkulacja wewnątrz obudowy powoduje, że nie da się już zassać zimnego powietrza z zewnątrz, ogrzane powietrze zaś traci swoje ujście. Podwyższone ryzyko przegrzania panuje w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta oraz w przypadku kładzenia laptopa na miękkiej powierzchni (na kołdrze, na kolanach). Czyszczenie układu chłodzenia polega na usunięciu pyłu i kurzu, oczyszczeniu elementów ruchomym preparatem WD-40, a następnie zastosowaniu odpowiedniego smaru. Kluczowe jest zadbanie o prawidłowe właściwości taśmy termoprzewodzącej na procesorze lub układzie grafiki. W kontroli temperatury pomocna bywa aktualizacja BIOS, pamiętaj jednak, że jej przeprowadzenie bez odpowiedniej wiedzy technicznej może być ryzykowne.

Brak obrazu po włączeniu Sony Vaio

Czy grasz w gry na komputerze przenośnym? Używasz go na więcej niż 6 godzin dziennie? Czy jego obudowa mocno się grzeje? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to prędzej lub później doświadczysz braku obrazu na ekranie podczas włączania laptopa. Tę bardzo powszechną usterkę powoduje wysoka temperatura, uszkadzająca luty pod chipsetem grafiki. W takim przypadku karta graficzna potrzebuje tzw. reballingu, czyli zmiany spoiwa sieci kulek bezołowiowych, tkwiących pod chipsetem. Specjalizujemy się w tego typu naprawach, w przeciwieństwie do wielu firm dysponujemy nowoczesnym, importowanym sprzętem. Nasza skuteczność w tym obszarze sięga 95% (ATI, nVidia, Intel). Usługi tego typu obejmujemy 6-miesięczną gwarancją.

Uszkodzenia obudowy

Laptopy Sony są wykonane bardzo designersko i nowocześnie, nie wykazują jednak zbyt dużej trwałości. Często łamią się w nich zawiasy, dochodzi również do uszkodzeń gniazda zasilania. Co spowodzeniem naprawiamy lub wymieniamy uszkodzone części.

Sony nie chce się włączyć

Najczęstszym problemem laptopów Sony Vaio są kłopoty z włączeniem się. Dlaczego tak jest? Istnieje wiele powodów, dla których laptop Sony może się nie uruchomić. Po pierwsze przepalone mogą być układy na płycie głównej. Jeżeli użyjesz niewłaściwego lub uszkodzonego zasilacza, ryzykujesz spore spustoszenie w elektronice swojego komputera. Zbyt mocny zasilacz doprowadzi do zwarcia na gnieździe zasilania i przetwornicy laptopa.

Po drugie – może dojść do przegrzania. Jeśli wentylator jest zablokowany lub uszkodzony, laptop może się nie włączyć. Po trzecie – jeśli laptop został podniesiony jedną ręką, może dochodzić do wygięcia płyty głównej i utraty styku przez poszczególne komponenty. Zalecamy, żeby w powyższych przypadkach nie działać na własną rękę, a zadzwonić do nas na konsultacje.

Zalanie laptopa Sony

Wypadki z zalaniem laptopa zdarzają się bardzo często, co ciekawe nie zawsze dotyczą cieczy. Nieraz używając komputera w pobliżu łazienki lub przy oknie w zimie następuje zjawisko kondensacji pary wodnej, zabójcze dla elektroniki. Gdy laptop został zalany, należy niezwłocznie odciąć go od wszelkiego zasilania wraz z baterią i odwrócić do góry nogami, pod spód zaś podłożyć ręcznik pochłaniający ciecz. Konieczna jest wizyta w serwisie w celu oczyszczenia płyty głównej – zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do korozji i trwałych uszkodzeń.

Naprawa lub wymiana klawiatury Sony

 

Problemy z USB w laptopie

Laptopy Sony rzadko mają problemy z USB. Czasami jednak port może ulec uszkodzeniu przez urządzenie zewnętrzne, np. drukarkę lub pendrive. Wewnątrz laptopa USB pracuje z napięciem 5V. Dostępne są 2 punkty danych i 1 dodatnie i 1 ujemny. Jeśli USB nie widzi podpiętego sprzętu, może to być usterka samego gniazda, które można wymienić, bądź jest to problem poważniejszy, zwiastujący uszkodzenie chipsetu mostka sterującego płyta główną. Nie staraj się tego problemu rozwiązać sam. Zapraszamy na darmową diagnozę, na pewno oszczędzisz wiele sił i pieniędzy oddając sprzęt w ręce fachowców.

Problemy z dyskiem twardym Sony vaio

Przy przenoszeniu laptopa, zawsze chwytaj go dwiema rękami! Nigdy nie podnoś go jedną ręką za róg, możesz bowiem uszkodzić dysk twardy i płytę główną. Pamiętaj, że laptop jest cienki, w dodatku jego obudowa to tylko elastyczny plastik. Skutkiem złego obchodzenia się z komputerem może być komunikat “Brak systemu operacyjnego lub system operacyjny nie znaleziono”. To zwykle oznacza problem oprogramowania lub uszkodzenie fizyczne dysku twardego. Dbając o przewóz laptopa zaoszczędzisz sobie mnóstwo pieniędzy. Zaoszczędzisz też nerwy stracone na odzyskiwaniu swoich cennych danych, prawdopodobnie wartych więcej, niż sam komputer.

Wyłamanie gniazda zasilania Sony Vaio

Sporadycznie w laptopach Sony dochodzi do problemów z gniazdem zasilania. Przyczyną może być uszkodzenie mechaniczne, zmęczenie materiału lub przepięcie z sieci. W takich przypadkach w rachubę wchodzi tylko wymiana gniazda. Naprawa to oszczędność, ale oszczędność która lubi się mścić – naprawione gniazdo może doprowadzić do tej samej usterki i często prowadzi do uszkodzenia płyty głównej.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).