Naped dvd

Nagrywarka DVD nie czyta płyt w laptopie

Nagrywarki DVD są urządzeniami awaryjnymi, ponieważ posiadają dość delikatny mechanizm odczytu danych (elektronika i laser), któremu nie służą kurz i wstrząsy. Mechanika działania często jest zakłócana czynnikami zewnętrznymi, z biegiem lat funkcjonuje coraz gorzej. W większości sprzętu firm Sony, Toshiba, Packard Bell, także HP i Asus, Dell (tu mamy do czynienia z nagrywarkami blue-ray i szczelinowymi) oraz Apple napędy DVD są dostępne i można je wymienić do 3 dni roboczych w naszym serwisie iTech we Wrocławiu. Jeśli nagrywarka przerywa odczytywanie lub wyrzuca płyty, można pokusić się o konserwację mechaniki, jednak jeśli DVD jest nie widoczne (szumi ale nie odczytuje płyt) – zalecamy wymianę.

  • W szczególnych przypadkach brak widoczności napędu DVD może być spowodowany przez uszkodzenie się płyty głównej (jak miewa to miejsce w Samsungach, Lenovo i Acerach). Winowajcami są też często delikatne deformacje urządzenia w wyniku zmęczenia materiału i ekstremalnych temperatur.

Jak sprawdzić laptop?

  • Uszkodzenie systemu lub jego instalatora,
  • Uszkodzenie dysku twardego,
  • Uszkodzenie płyty głównej
  • Uszkodzenie płyty CD lub DVD (co ma często miejsce w przypadku płyt instalacyjnych).

Jeśli nie jesteś pewien co do źródła usterki – zapraszamy na bezpłatna diagnozę laptopa do naszego serwisu!

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).