eMachines – naprawa układu chłodzenia, czyszczenie, konserwacja

Układ chłodzenia System chłodzenia eMachines to radiator z wentylatorem nałożony na procesor, chipset mostka i chipset grafiki. Awarie wiążą się z podwyższoną temperaturą działania i wysychaniem past termo-przewodzących lub kruszeniem się termo-padów, co może doprowadzić nierzadko do zdeformowania się plastiku wentylatora, pokrzywienia głowicy i zniszczenia łopatek wentylatora. Skutkiem jest podwyższona temperatura i głośniejsza niż dotąd praca wentylatora, prowadzące do wyłączania się notebooka lub niestabilnego jego działania. Zazwyczaj naprawa systemu chłodzącego przywraca w 100% wcześniejszą szybkość notebooka.

Nieco rzadziej występuje rozszczelniony radiator heat-pipe, co może prowadzić do wysokiej temperatury w stanie bez obciążenia – w tym przypadku tylko zamiana rurki chłodzącej na nową może rozwiązać problem.

Konserwacja to:

  • nałożenie smaru na wentylator i czyszczenie łopatek, głowicy
  • czyszczenie i zdezynfekowanie obudowy wierzchniej laptopa
  • wyczyszczenie elektroniki, taśm, slotów modułów laptopa
  • wymiana past termoprzewodzących oraz termopadów CPU, chipsetu mostka i grafiki
  • nasmarowanie i czyszczenie zawiasów przy równoczesnym sprawdzeniu mocowań zawiasów przy obudowie.
  • dezynfekcja i czyszczenie klawiatury, touchpada oraz ekranu
  • czyszczenie płyty głównej
  • czyszczenie obudowy dolnej, w której zamontowana jest płyta główna
  • czyszczenie radiatora z kurzu

Konserwacja trwa jeden dzień roboczy. Gwarancja skuteczności naprawy: 6 miesięcy.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotny, dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Logotypy producentów laptopów

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).