Serwis Fujitsu-Siemens Wrocław – naprawa laptopa iTech.

  • Serwis laptopów Fujitsu-Siemens Lifebook Wrocław
  • Serwis laptopów Fujitsu-Siemens Amilo Pro Wrocław

Oferta Serwisu Fujitsu-Siemens:

 • Bezpłatna wycena naprawy i przęgląd laptopa Fujitsu-Siemens w serwisie iTech Wrocław.
 • Gwarancja na naprawy od 6-24 m-cy.
 • przyśpieszenie FS poprzez dodanie pamięci ram, poprawa ustawień Windows,
 • wymiana naprawa ekranu lcd w laptopie Fujitsu-Siemens,
 • wymiana klawiatury Fujitsu-Siemens,
 • naprawa chłodzenia Fujitsu-Siemens,
 • naprawa płyty głównej – zasilania, grafiki w laptopach FS,
 • wymiana obudowy i zawiasów w Fujitsu-Siemens – Wrocław Serwis,
 • naprawa zasilania w laptopie,
 • naprawa Fujitsu-Siemnes po zalaniu cieczą – Serwis Wrocław,
 • naprawa Fujitsu-Siemens po upadku uderzeniu,
 • naprawa obrazu w laptopie Fujitsu-Semens.
sprawdź innych producentów

Fujitsu Siemens 

Serwis

ITech Serwis

Oferta Serwisu Fujitsu Siemens

Serwis Fujitsu-Siemens Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie, Kłodzko, Oleśnica, Serwis Fujitsu-Siemens Oława, Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Serwis Fujitsu-Siemens Zielona Góra.

Nasze Usługi

ITech Serwis

Jakie problemy mogą występować w laptopach Fujitsu-Siemens:

Fujitsu Siemens to laptopy mające problemy z wentylatorem, zatem jeśli słyszymy dziwne dźwięki (buczenie) należy laptopa przeczyścić, by uniknąć dalszych usterek związanych z przegrzaniem się płyty głównej.

Do standardowych problemów z Fujitsu–Siemens dochodzi również na przestrzeni systemu Windows10. Długo włączający się laptop nie jest niczym nadzwyczajnym uwzględniając brak reinstalacji systemu przez kilka lat. Przy starcie systemu ładują się wszystkie aplikacje, z których w 90% nie korzystamy, do tego szaleje “dziurawy”, darmowy antywirus, który nie potrafi ochronić nas przed inwigilacją osób trzecich. Przyczyną wolno działającego laptopa jest często twardy dysk – np. wskutek uszkodzeń elektroniki (powodujących tzw. brak bootowania dysku). Jeśli dysk twardy działa poprawnie, sugerujemy reinstalację systemu Windows, z jednoczesnym zabezpieczeniem Państwa danych na innym dysku. Jeśli dysk jest uszkodzony – konieczna będzie jego wymiana.

Laptopa można przyspieszyć, ustawiając właściwe opcje zasilania oraz porządkowania dysku, przeprowadzając dokładne skanowanie antyszpiegowskie i antywirusowe, doprecyzowując konfigurację startu systemu i dobierając usługi, z których realnie korzystamy. Dodatkowo możemy zwiększyć obszar pamięci wirtualnej i rozbudować laptop o więcej pamięci RAM. Powyższe operacje powinny zamienić nasz sprzęt niemal w demona prędkości, jakim był, gdy go kupiliśmy.

Fujitsu-Siemens, które posiadają chipset graficzny nVidia, są laptopami o zwiększonym ryzyku przegrzania się owego układu. Używanie laptopa na miękkiej powierzchni koca lub łóżka, w połączeniu z intensywnym używaniem (gry, grafika) może doprowadzić do uszkodzenia spoiwa pomiędzy chipsetem a płytką drukowaną. Aby uchronić się przed uszkodzeniem konieczne jest przedmuchiwanie laptopa sprężonym powietrzem oraz używanie podkładki chłodzącej. Najskuteczniejsza oczywiście jest profesjonalna konserwacja/czyszczenie laptopa. Laptop jest rozkręcany, umyta zostaje płyta główna, wymienione pasty termoprzewodzące i nasmarowany wentylator.

Problematyka serwisowania laptopa Fujitsu-Siemens:

 • wymiana obudowy w laptopie Fujitsu-Siemens czy regenracja, naprawa obudowy – wymiana obudowy jest kosztowna, bowiem przy uszkodzeniu zawiasów towarzyszą wyłamania i pęknięcia obudowy górnej i dolnej, co sprawia, że oprócz widocznych usterek są te ukryte, które można naprawic przez wymianę co prowadzi do zwiększonego kusztu naprawy. Tańszym wyjściem z sytuacji jest naprawa obudowy poprzez regeneracje ubytków i wzmocnienie konstrukcji, dzięki takiemu zabiegowi oszczędzamy 50% jednak nie zawsze estetyka będzie dorównywała opcji wymiany części.  
 • wymiana zawiasów w laptopie Fujitsu-Siemens – jest koniecznością jeśli zawias jest złamany, jesli jednak zawias jest cały, ale luźno pracuje lub wyrwał część obiudowy laptopa to wtedy do wymiany jest ów część lub można ją naprawić, wszystko zależy od oceny uszkodzenia przez Nasz Serwis we Wrocławiu.
 • wymiana wentylatora fujitsu siemens czy naprawa – wymiana wentylatora jest konieczna jeśli wentylator ma połamane łopatki lub urwane mocowanie głowicy wentylatora lub uszkodzona jest elektronika i wentylator w ogóle nie działa lub czasem drga. W innych przypadkach jeśli wentylator jest głośny, hałasuje, wpada w wibracje lub pojawia się komunikat fan error lub awaria chodzenia to spokojnie mozna przyjąć że wentylator i chłodzenie -radiator są do czyszczenia i smarowania wentylatora.
 • wymiana płyty głównej Fujitsu-Siemens czy naprawa – w przypadku uszkodzeń elektroniki płyty głównej najtańszym rozwiązaniem jest ich naprawa poprzez wymiane układów wadliwych lub spoiw bezołowiowych. Wymiana płyty głównej wchodzi w rachubę, gdy płyty głównej nie można naprawić by uznać jej stan za stabilny i dobry. Niestety nowe płyty główne są drogie ich koszt to około 1200 zł, co stanowi 400% kosztu naprawy płyty. Używane płyty, są zazwyczaj po naprawach stąd ich krótkie gwarancje, co za tym idzie plyty takie są niestabile.
 • wymiana klawiatury w laptopie Fujitsu-Siemens –  jest to koniecznośc jeśli laptop został zalany i tylko niektóre klawisze działają lub same piszą nie pozwalając na pracę lub też klawiatura piszczy. bywają przypadki wyrwanych klawiszy (niestety tu nie da się uzupełnić bowiem uszkodzony jest mechanizm przytrzymujący klawisz) lub klawiatura przestaje działać na wskutek zwarcia elektroniki wynikającego z zabrudzenia.
 • wymiana ekranu led w laptopie Fujitsu-Siemens, lcd – w przypadku gdy matryca ma widoczne pęknięcia, jest zbita. Również objawem uszkodzonego ekranu są kolorowe paski pionowe lub zmieniające się barwy na ekranie
 • wymiana gniazda zasilania czy naprawa – zalecamy zawsze wymianę gniazda zasilania gdy Fujitsu-Siemens przerywa zasilanie, wyłącza się, nie ładuje baterii, są widoczne ślady wyłamania gniazda lub gniazdo wpadło do środka laptopa, przy poruszaniu wtyczka laptop Fujitsu-siemens zaczyna zasilać bądź traci zasilanie
 • wymiana dysku twardego w fujitsu czy formatowanie i instalacja nowego Windows – wszystko zależy od stanu dysku twardego, jeśli dysk ma uszkodzone sektory nalezy go wymienić jeśli jednak że stan techniczny jest dobry, można z powodzeniem instalować system i przenieść ważne dane – odzyskiwanie danych jest kwestią złożoną bowiem metoda odzyskiwania danych zależy od uszkodzenia, co wpływa na cenę i czas odzsykiwania danych, w tej materii zalecamy najpierw bezpatną diagnozę i wycenę kosztów odzyskiwania danych.
 • zalanie laptopa Fujitsu-Siemens – czyszczenie czy naprawa płyty po zalaniu– w przypadku laptopa po zalaniu najpierw przystępujemy do czyszczenia i konserwacji laptopa. Czyszczenie po zalaniu może przy niskim koszcie przywrócić sprzęt do życia. W przypadku, gdy czyszczenie nie pomogło przystępujemy do bezpłatnej diagnozy uszkodzeń płyty głównej i komponentów

Dlaczego warto przeprowadzić konserwację, czyli czyszczenie i wymianę past termo-przewodzących w laptopie Fujitsu-Siemens?

Usterką często nękającą laptopy Fujitsu jest uszkodzenie chipsetu mostka w wyniku deformacji spoiw chipsetu mostka płyty głównej (tzw. zimne luty). Uszkodzenie powstaje w wyniku wysokiej temperatury pracy płyty głównej, spowodowanej niewydolnością układu chłodzenia tj. wentylatora i radiatorów wraz z pastami termoprzewodzącymi i termopadami. Zwykle do uszkodzenia płyty głównej dochodzi wskutek dużego zakurzenia płyty i radiatorów, zaschniętych past, które przestały oddawać ciepło radiatorom oraz nierównomiernej pracy wentylatorów. Objawy przegrzewania się to nie tylko wyłączanie się laptopa podczas pracy, ale także problemy z odczytem dysku, problemy z klawiaturą i touchpadem oraz niewłaściwa praca gniazd USB w różnych odstępach czasu. Wymienione wyżej objawy dotyczą ściśle usterki spoiw chipsetu mostka (odpowiadającego za sterowanie urządzeniami). Aby zapobiec uszkodzeniu płyty głównej, należy wykonać konserwację laptopa, na którą składa się czyszczenie i mycie radiatorów i wentylatora (+ smarowanie), mycie płyty głównej i obudowy, czyszczenie klawiatury na której między przyciskami zalegają kołtuny kurzu, konserwacja taśm i slotów, smarowanie zawiasów i konserwacja gwintów obudowy dolnej. Dodatkowo warto wyczyścić matrycę i obudowę wierzchnią. Konserwacja raz na dwa lata pozwoli nam na wieloletnią pracę bez zaawansowanej i kosztownej naprawy płyty głównej.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).