Naprawa po zalaniu Acer

 

Serwis Acer – Zalanie – Czyszczenie i Naprawa

Wrocław Seris & Naprawa iTEch

Nie zwlekaj umów się na wizytę 784-956-965

Jeśli Twój laptop Acer doznał zalania, to nie warto czekać z naprawą, ponieważ każda chwila zwłoki zwiększa ryzyko poważniejszych uszkodzeń. W takim przypadku warto skorzystać z naszych usług napraw w serwisie laptopów iTECH we Wrocławiu.

Nasza oferta obejmuje kompleksową naprawę laptopów po zalaniu. Doświadczeni specjaliści zdiagnozują i usuną skutki wilgoci, takie jak korozja, zwarcia, przepalenia podzespołów, które mogą wystąpić w wyniku kontaktu z wodą czy innymi płynami.

 • Bezpłatna diagnoza i wycena kosztów naprawy Acera po zalaniu.
 • Czas naprawy i czyszczenia po zalaniu od 1 do 3 dni.
 • Gwarancja na naprawę uszkodzeń po zalaniu Acera 6 miesięcy.
 • Naprawiamy wszystkie modele Acer po zalaniu

 

Zalany Acer? Sprawdź jak możemy ci pomóc.

 • Laptop Acer się nie włącza, wyłacza się zaraz po włączeniu
 • klawiatura lub touchpad nie działa
 • klawisze klawiatury kleją się i nie piszą,
 • laptop otwiera samoczynnie programy i pliki
 • kursor wykonuje samowolne ruchy,
 • nie działają gniazda usb
 • laptop traci zasilanie i się restartuje

Co robimy podczas naprawy po zalaniu?

 1. Demontaż laptopa i jego dokładna inspekcja – sprawdzamy, które elementy uległy uszkodzeniu.

 2. Czyszczenie podzespołów – korozja i rdza uszkadzają elektronikę. Usuwamy wilgoć, usuwamy rdzę, odtłuszczamy elementy.

 3. Wymiana uszkodzonych części – jeśli jakieś podzespoły ulegną uszkodzeniu, w większości przypadków należy je wymienić.

 4. Testowanie i diagnostyka – po naprawie dokładnie testujemy laptopa, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Co zrobić w przypadku zalania laptopa?

 • Wyłącz laptopa natychmiast po zalaniu – wyłączenie zasilania jest pierwszym krokiem, który powinien zostać podjęty po tym, jak laptop zostanie zalany.

 • Usuń baterię – wyjmij baterię z laptopa, ponieważ prąd przepływający przez wilgoć może powodować poważne uszkodzenia.

 • Przetrzyj laptopa ręcznikiem papierowym – delikatnie osusz powierzchnię laptopa ręcznikiem papierowym, aby usunąć z niego widoczną wilgoć.

 • Oddaj laptopa do serwisu – przynieś laptopa do naszego serwisu iTech we Wrocławiu, aby dokładnie zdiagnozować uszkodzenia i przeprowadzić naprawę.

Nasza firma oferuje atrakcyjne ceny napraw po zalaniu, a czas realizacji naprawy zależy od stopnia uszkodzenia laptopa. Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę, a także gwarancję na wykonane usługi.

Skorzystaj z naszych usług i ciesz się sprawnym działaniem swojego laptopa Acer już dziś!

Procedura naprawy laptopa Acer po zalaniu:

 • czyszczenie całego laptopa – w 70% skuteczne umożliwiające powrót do stabilnej pracy bez konieczności wymian klawiatury, touchpada czy naprawy płyty głównej.
 • konserwacja jest również skuteczna gdy płyta główna działa i laptop się włącza, natomiast klawiatura i touchpad trzeba wymienić ze względu na zwierające ścieżki elektroniki lub zaklejone klawisze.
 • w przypadku gdy czyszczenie okazało się nieskuteczne tzn. płyta główna dalej nie działa Nasz klient nie ponosi kosztu czyszczenia, a otrzymuje smsem bezpłatną diagnozę na temat usterek, kosztu i czasie naprawy

Jakie elementy laptopa Acer najczęściej ulegają zalaniu? 

Czyszczenie zalanego laptopa obejmuje na wyczyszczenie układów płyty głównej i samej płytki drukowanej z korozji, bądź sklejeń jeśli ciecz była słodka (np. Coca Cola). Na zalanie najczęściej narażone są taśmy klawiatury, touchpada, panelu dotykowego, Właśnie przez taśmy najczęściej ciecz przelewa się na płytę główną i na sloty.

Rozprzestrzenieniu się cieczy pomagamy my sami wykonując gwałtowne ruchy po zalaniu. Wtedy ciecz wędruje na obszary nie zalane przez zalanie zewnętrzne. Konserwacja czyli czyszczenie po zalaniu ma większa skuteczność im szybciej laptop jest dostarczony do serwisu.

 

Co się dzieje gdy laptop nie zostanie wyczyszczony po zalaniu?

Laptop który długo się suszył a nie został wyczyszczony jest niestabilny bowiem nawet po 6 miesiącach mogą nastąpić konsekwencje korozji i nadmiernego nagrzewania się elementów płyty przez korozję. Wtedy też dochodzi do poważniejszych usterek które mogą być usunięte najczęściej poprzez wymianę odpowiednich układów płyty. Laptop nie czyszczony po zalaniu może również w pewnym momencie wyłączyć się, piszczeć lub przestał się włączać. Może to skutkować uszkodzeniem płytki drukowanej – ścieżek płyty, laminatu, może nawet wypalić się dziura w płycie. Sprzęt z uszkodzoną płytką drukowaną jest nie do naprawy, chyba, że dysponujemy inną sprawną płytą główną.

Przy zalanych laptopa najważniejsza jest płyta główna, bowiem inne części, jak klawiatura, touchpad, tasiemki, panele sterujące można wymienić. Przy płycie głównej koszty naprawy są zdecydowanie wyższe.

 

Mycie klawiatury po zalaniu

Mycie klawiatury po zalaniu ma różną skuteczność. Jeśli laptop nie był włączany po zalaniu jest duża szansa, że klawiatura wraz z touchpadem będą działały. Jeśli jednak laptop był włączany, mogło dojść już do zwarć i uszkodzenia ścieżek elektroniki klawiatury, co klasyfikuje tę część tylko do wymiany. Podobnie dzieje się z touchpadem.

Jeśli zalanie nastąpiło na klawiaturę lub touchpad, możemy być pewni, że ciecz dostała się na płytę główną.

 

Podsumowanie

Czyszczenie laptopa obejmuje wszystkie części elektroniki i obudowy w tym klawiatury i touchpada. Jeśli po wykonaniu czyszczenia laptop dalej nie działa prawidłowo wtedy przeprowadzamy diagnozę usterek elektroniki płyty bezpłatnie. Natomiast koszt czyszczenia laptopa jest anulowany. W naszym serwisie płatność za usługę czyszczenia obowiązuje w przypadku usunięcia usterki, ale nie dotyczy to działania klawiatury i touchpada.

Naprawa laptopa Acer po zalaniu Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice. Serwis Acer po zalaniu Acer Strzelin, Ząbklowice Śląskie, Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg, Bogatynia. Serwis zalanego laptopa Acer Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).