Naprawa po zalaniu Asus

 

Asus – zalanie naprawa

Naprawa laptopa Asus po zalaniu Wrocław – Serwis iTech
Ekspresowa/szybka naprawa/czyszczenie/suszenie laptopa
Ile kosztuje naprawa Asus po zalaniu?

Czy Twój laptop Asus uległ zalaniu? Nie martw się, jesteśmy po to, aby pomóc! Jako specjaliści w dziedzinie naprawy laptopów Asus, oferujemy kompleksową usługę naprawy po zalaniu.

Zalanie laptopa Asus jest jednym z najczęstszych rodzajów uszkodzeń, które wymagają fachowej naprawy. Objawy uszkodzeń po zalaniu mogą być różne i zależą od stopnia zalania, czasu reakcji na uszkodzenie oraz innych czynników.

 • Naprawa zalanego Asus G, N, Asus K, X, Asus E, V, S,
 • Naprawa po zalaniu Asus UX 
 • Naprawa zalany Asus Transformer
 • Czyszczenie i naprawa po zalaniu  Asus VivoBook
 • Czyszczenie i suszenie laptopa Asus ZenBook
 • Koszt / Cena suszenia i czyszczenia po zalniu Asusa to 250-300 zł płatność za skuteczną naprawę
 • Naprawa Asus po zalaniu Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice. Naprawa zalanego Asus’a Strzelin, Ząbklowice Śląskie, Kłodzko, Oleśnica, Oława, Naprawa po zalaniu w laptopie Asus Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów. Naprawa zalania w laptopie Asus Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.
 • Bezpłatna diagnoza i wycena kosztów naprawy po zakończeniu konserwacji po zalaniu w laptopie Asus przesyłana sms-em z Serwisu iTech we Wrocławiu.
 • Sprzęt można dostarczyć osobiście do punktu lub wysłać na nasz adres.
 • Gwarancja na klawiaturę 12 miesięcy – najczęściej wymieniana częśc po zalaniu laptopa.
 • Gwarancja na czyszczenie po zalaniu 6 m-cy.
 • Naprawa płyty głównej Asus po zalaniu gwarancja 6 m-cy cena / koszt 350 zł do 750 zł 

Problemy po zalaniu Asus:

Nasze usługi obejmują diagnozę i naprawę różnych uszkodzeń wynikających z zalania, takich jak:

 1. Uszkodzone układy elektroniczne – zalanie wody lub innej cieczy może spowodować uszkodzenie podzespołów elektronicznych na płycie głównej lub innych komponentach laptopa. W wyniku uszkodzeń mogą wystąpić problemy z uruchomieniem systemu, zasilaniem lub innymi funkcjami.

 2. Korozja na płycie głównej – woda lub inna ciecz mogą spowodować korozję na płycie głównej, co może prowadzić do poważnych problemów z funkcjonalnością laptopa.

 3. Problemy z zasilaniem – zalanie może spowodować uszkodzenie zasilacza lub baterii, co uniemożliwi korzystanie z laptopa.

 4. Uszkodzone klawisze lub touchpad – woda lub inna ciecz mogą spowodować uszkodzenie klawiszy lub touchpada, co uniemożliwi korzystanie z laptopa.

 5. Problemy z wyświetlaczem – zalanie może spowodować uszkodzenie wyświetlacza, co uniemożliwi korzystanie z laptopa.

 • laptop Asus się nie włącza, wyłącza się zaraz po włączeniu
 • diody mrugają
 • nie działają gniazda usb
 • laptop traci zasilanie i się restartuje
 • klawiatura piszczy lub sama pisze

Gdy zalałeś właśnie laptopa Asus nie wpadaj w panikę! Wyłącz laptopa i wyciągnij baterię. Następnie wytrzyj laptopa papierem lub chusteczkami higienicznymi. Nie włączaj laptopa nawet po 3 dniach suszenia to nie ma sensu. Dlaczego nie nalezy właczać laptopa po zalaniu? Przez klawiaturę, gładzik i włącznik ciecz dostała się na elektronikę płyty głównej lub komponentów. Laptop może się włączyć i działać ale do czasu wystąpienia zwarcia z powodu korozji i kruszenia się układów płyty bądź też zawilgocenia elementów. Naprawa płyty po zwarciu to duże koszty rzedu 400 zł + koszt wymiany klawiatury czy też touchpada. Dlatego niezależnie od tego ile minęło czasu od zalania należy przeprowadzić konserwację i czyszczenie elektroniki po zalaniu przed podłączeniem do zasilania.

Procedura naprawy laptopa Asus po zalaniu:

 • czyszczenie całego laptopa – w 70% skuteczne umożliwiające powrót do stabilnej pracy bez konieczności wymian klawiatury, touchpada czy naprawy płyty głównej.
 • czyszczenie jest również skuteczne gdy płyta główna działa i laptop się włącza, natomiast klawiatura i touchpad trzeba wymienić ze względu na zwierające ścieżki elektroniki lub zaklejone klawisze.
 • w przypadku gdy czyszczenie okazało się nieskuteczne tzn. płyta główna dalej nie działa Nasz klient nie ponosi kosztu czyszczenia, a otrzymuje smsem bezpłatną dagnozę na temat usterek, kosztu i czasie naprawy
 • naprawa płyty głównej w laptopie Asus po zalaniu – wymiana elementów zasilania, ukadów sis, kontrolerów, smd, mosfet.

Jak wyczyścić Asusa po zalaniu?

Czyszczenie zalanego laptopa obejmuje wyczyszczenie układów płyty głównej i samej płytki drukowanej z korozji, bądź sklejeń jeśli ciecz była słodka (np. herbata z sokiem). Na zalanie najczęściej narażone są taśmy klawiatury, touchpada, panelu dotykowego. Właśnie przez taśmy najczęściej ciecz przelewa się na płytę główną i na sloty. Rozprzestrzenieniu się cieczy pomagamy my sami wykonując gwałtowne ruchy laptopem po zalaniu. Wtedy ciecz wędruje na obszary nie zalane przez zalanie zewnętrzne.

Konserwacja czyli czyszczenie po zalaniu ma większą skuteczność im szybciej laptop jest dostarczony do serwisu. Laptop który długo się suszył, a nie został wyczyszczony jest niestabilny. Nawet po 6 miesiącach mogą nastąpić konsekwencje korozji i nadmiernego nagrzewania się elementów płyty przez kruszenie się układów skorodowanych. Wtedy też dochodzi do poważniejszych usterek które mogą być usunięte najczęściej poprzez wymianę odpowiednich układów płyty.

Laptop nie czyszczony po zalaniu może również w pewnym momencie wyłączyć się, piszczeć lub przestał się włączać. Może to skutkować uszkodzeniem płytki drukowanej – ścieżek płyty, laminatu, może nawet wypalić się dziura w płycie. Sprzęt z uszkodzoną płytką drukowaną jest nie do naprawy, chyba, że dysponujemy inną sprawną płytą główną.

Przy zalanych laptopa najważniejsza jest płyta główna, bowiem inne części, jak klawiatura, touchpad, tasiemki, panele sterujące można wymienić. Przy płycie głównej koszty naprawy są zdecydowanie wyższe, ale wymiana płyty często przekracza wartość laptopa.

Czyszczenie klawiatury po zalaniu ma różną skuteczność. Jeśli laptop nie był włączany po zalaniu jest duża szansa, że klawiatura wraz z touchpadem będą działały. Jeśli jednak laptop był włączany, mogło dojść już do zwarć i uszkodzenia ścieżek elektroniki klawiatury, co klasyfikuje tę część tylko do wymiany. Podobnie dzieje się z touchpadem.

Jeśli zalanie nastąpiło na klawiaturę lub touchpad, możemy być pewni, że ciecz dostała się na płytę główną.

Podsumowując czyszczenie laptopa obejmuje wszystkie części elektroniki i obudowy w tym klawiatury i touchpada. Jeśli po wykonaniu czyszczenia laptop dalej nie działa prawidłowo wtedy przeprowadzamy diagnozę usterek elektroniki płyty bezpłatnie. Natomiast koszt czyszczenia laptopa jest anulowany. W naszym serwisie płatność za usługę czyszczenia obowiązuje w przypadku usunięcia usterki, ale nie dotyczy to działania klawiatury i touchpada.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).