Naprawa gniazda zasilania Asus

 

Asus – Wymiana gniazda zasilania

Serwis&Naprawa iTECH we Wrocławiu

Ile kosztuje wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus? 

Modele laptopów Asus z uszkodzeniami gniazda zasilania:

Uszkodzenie gniazda zasilania może wystąpić w każdym modelu laptopa Asus. Najczęściej jednak spotyka się je w notebookach z serii Asus VivoBook, Asus ZenBook, Asus Eee, Asus N, Asus X i Asus K, Asus G,  Asus Asus E, V, S, Asus Transformer. W przypadku tych modeli wymiana gniazda zasilania jest stosunkowo prosta, a serwis iTech posiada doświadczenie w naprawie każdego z nich.

 • Bezpłatna wycena naprawy zasilania laptopa Asus.
 • Czas naprawy od 1 do 4 dni.
 • Gwarancja na naprawę sprzętu Asus od 6 do 12 miesięcy.
 • Naprawa gniazda ładowania laptopów Asus z serii Asus UX, ROG
 • Cena / Koszt wymiany gniazda zasilania w Asus to 180 zł do 350 zł przy gniazdach zasilania typu C

Gniazdo zasilania w laptopach Asus jest jednym z najważniejszych elementów, które umożliwiają podłączenie urządzenia do źródła zasilania. Niestety, z czasem może ulec uszkodzeniu, co prowadzi do wielu problemów. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana gniazda zasilania. Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic, warto skorzystać z usług serwisu iTech, który oferuje kompleksową naprawę laptopów ASUS, w tym wymianę gniazda zasilania.

Gniazda od wtyczki zasilającej podlegają usterkom mechanicznym, zostają wepchnięte do wnętrza notebooka, ich połączenie do płyty głównej zostaje przerwane, kruszą się bądź odpadają. Rekomendujemy wymianę na zupełnie nowe gniazdo, mając na uwadze mocne zużywanie się tej części produktów firmy Asus.

Gniazda zasilania ulegają również uszkodzeniu w wyniku temperatury pracy. Pierwszym objawem jest przerywanie zasilania, lub zasilanie laptopa po wygięciu odpowiednio wtyczki zasilacza. Problemem są spoiwa gniazda zasilania i przetopienie się spoiw na płytce drukowanej w wyniku temperatury pracy i wyginania gniazda zasilania. Dalsza praca może spowodować uszkodzenia układów przetwornicy płyty głównej.

Jakie problemy związane się z uszkodzeniem gniazda zasilania Asus?

Objawy uszkodzenia gniazda zasilania

Najczęstszym objawem uszkodzenia gniazda zasilania jest problem z ładowaniem baterii. Laptop może się nie ładować, albo ładowanie może być niestabilne i przerywać się. Często też można zauważyć, że gniazdo jest luźne i trzeba go przesuwać, aby urządzenie działało. Innym objawem może być problemy z połączeniem zasilacza z laptopem, co prowadzi do niestabilnej pracy lub całkowitego braku reakcji na naciśnięcie przycisku zasilania.

Inne objawy uszkodzonego gniazda zasilania w laptopie Asus to:

 • laptop wyłącza się po poruszaniu wtyczką zasilacza lub przestaje ładowac baterię,
 • zasilacz nie ładuje laptopa,
 • Asus nie włącza się – kontrolka zasilania gaśnie,
 • gniazdo zasilania się rusza,
 • dziwny zapach z gniazda zasilania,
 • wyrwany pin gniazda zasilania,
 • znaczne wygięcie gniazda zasilania,
 • zapadnięte gniazdo zasilania, co uniemożliwia podłączenie zasilacza,
 • laptop Asus na baterii działa na zasilaczu nie.

Wymiana gniazda zasilania w serwisie iTech

Serwis iTech oferuje szybką i profesjonalną wymianę gniazda zasilania w laptopach Asus. Nasi doświadczeni technicy są w stanie szybko zlokalizować problem, a następnie przeprowadzić naprawę. Korzystamy tylko z oryginalnych części zamienne, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką jakość usługi. W przypadku wymiany gniazda zasilania czas naprawy wynosi zazwyczaj około 1-2 dni roboczych.

Podsumowanie

Jeśli masz problem z ładowaniem swojego laptopa Asus lub masz trudności z połączeniem zasilacza z urządzeniem, warto skorzystać z usług serwisu iTech we Wrocławiu. Nasz doświadczony zespół pomoże Ci szybko i profesjonalnie wymienić gniazdo zasilania w Twoim laptopie, abyś mógł ponownie korzystać z niego bez żadnych

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).